Rüyanı kaydet sonra seyret!

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde dideM tarafından oluşturulan Rüyanı kaydet sonra seyret! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,300 kez görüntülenmiş, 41 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Rüyanı kaydet sonra seyret!
Konbuyu başlatan dideM
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeDyC
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Geliştirdikleri bir aletle retinaya gelen sinyalleri inceleyen Japon bilim adamları, rüyalar ile beyinden geçen düşünceleri dijital ortama aktarmayı başardı.. Bilinçaltının gizemli dünyası üzerindeki sis perdesi artık kalkıyor...

Bir grup Japon bilim adamı geliştirdikleri aletle, insan beyninden geçen düşünceleri ve bilinçaltının karmaşık dünyasının görüntülerini bilgisayar ekranına aktarmayı başardı. Bu yolla, uyku esnasında görülen rüyalar ve kimseye açamadığımız düşünceler dijital ortama aktarılarak kaydedilecek. Tokyo'daki ATR Bilişimsel Nöroloji Laboratuvarı'ndaki araştırmacılar daha önce, beyinden alınan basit düşünceleri dijital ortama aktarmıştı.

GİZEM ÇÖZÜLÜYOR

Projeyi yürüten uzmanlar, "Bu teknolojiyi uygulayarak, rüyalar gibi insanların kişisel olarak algıladığı özel imgeleri izlemek mümkün" açıklamasında bulundu. Araştırma grubunun başkanı Yukiyasu Kamitani, "İnsanlar bir nesneye baktıklarında, retinaya bir sinyal geliyor ve gelen sinyal beyindeki görme duyusuna iletiliyor. İşte biz bunları dijital ortama aktararak görüntüleri elde edebiliyoruz" şeklinde konuştu.

Kamitani, "Amacımız insan beyninin karmaşık yapısını çözebilmek" ifadesini kullandı. Çağdaş batı dünyasının toplumsal yaşamında köklü dönüşümler yaratan Sigmund Freud'un 100 yıl önce yayımlanan 'Rüyaların Yorumu' adlı kitabından bu yana bilimadamları insandaki bilinçaltının gizemi ve bunun yansıması olan rüyaların sırrı üzerinde çalışıyor.

www.ido.sakarya.edu.tr

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
maxMESA' Alıntı:
Hahha iyiymiş ya. Ben dizi film gibi rüyalar görüyorum bazen. Onları çeksem güzel korku filmi olur. :)
;D ;D ;D ;D
Ben de yav. Sana mı anlatmıştım kabusumu hatırlamıyorum ama ben de çok görüyorum öyle.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
dideM' Alıntı:
maxMESA' Alıntı:
Hahha iyiymiş ya. Ben dizi film gibi rüyalar görüyorum bazen. Onları çeksem güzel korku filmi olur. :)
;D ;D ;D ;D
Ben de yav. Sana mı anlatmıştım kabusumu hatırlamıyorum ama ben de çok görüyorum öyle.
Yok anlatmadın :).

Ben uzun zamandır böyle ne gece ne de sabah ama sabah olmak üzere. Bir yolda koşup duruyorum. Bir şeyden kaçıyorum ama ney bulabilmiş değilim

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben uzun zamandır böyle ne gece ne de sabah ama sabah olmak üzere. Bir yolda koşup duruyorum. Bir şeyden kaçıyorum ama ney bulabilmiş değilim
Ayy senin psikolojik problemlerin var kardeş:))

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bir arkadaş var o da işyerinde uyuyup uyuyup kalkıyor ardından nete girip rüyasının yorumlarına bakıyor :)
güzel bişey belki gördüğümüz rüyaları piyasaya sürer,para kazanırız ;D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Bu adamlar benim rüyalarımada girseler felaket tellalı koyarlar adımı heralde :D yok abi insanlığa ve doğaya aykırı olur benden uzak dursunlar.. :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ay ay ay ay :) Bir keresinde  muhteşem üçlüyü görmüştüm rüyamda.
Angelina july, jenifer lopez ve salma hayek  ::)

İyiki japonlar o aleti benim retinaya takmamışlar hehehhe