rüyalar birgün resmedilecek!!!!!!!!!!!

• Konbuyu başlatan sinos
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde sinos tarafından oluşturulan rüyalar birgün resmedilecek!!!!!!!!!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,847 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı rüyalar birgün resmedilecek!!!!!!!!!!!
Konbuyu başlatan sinos
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan deli
S

sinos

Kullanıcı
9 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İçel
Rüyalar birgün resmedilecek!

Montreal Üniversitesi ve Montreal Nöroloji Enstitüsü'nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, beyinde aynı sinir hücresi kodunun söz ve müzik gibi farklı sesler ile görüntüleri nasıl ayırdığını gösterdi.   

Beyinde ses ve görüntülerin aynı sinir hücresi koduna sahip olduğu ortaya çıktı.

Bilim adamları, beynin farklı müzik aletlerinin sesini, konuşmadaki kelimeleri ve çevredeki sesleri nasıl algıladığını anlamak üzere 3 saat katılımcılar üzerinde fonksiyonel manyetik rezonans görüntüleme (fMRI) sistemini kullandı.

Araştırmaya imza atanlardan Marc Schonwiesner, beynin sesleri ve farklı görüntüleri kodlamak için aynı yöntemi kullandığını belirtti. Schonwiesner, kişinin aynı nesneye ait sesi ve görüntüleri daha kolay birleştirdiğini de ifade etti.

İkinci aşamada, beynin rock parçasındaki davul ile bir senfonideki çalgıların sesi veya Fransızca ya da İngilizce bir konuşma arasındaki farkı nasıl "bulduğu" araştırılacak.

Bilim adamları, onlarca yıllık çalışma gerekse de bu aşamanın da tamamlanmasıyla bir gün fMRI'nin okunmasıyla kişinin duyduğu şarkının yeniden "yazılabileceği" ve ardından uykudaki beyin faaliyetlerinin kaydedilerek, rüyaların "resmedilebileceği" umudunu taşıyor.

Araştırma Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS) dergisi ve Fransız Le Nouvel Observateur dergisinin internet sitesinde yayımlandı.

kaynak
aa

B

Batusch

Kullanıcı
22 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Paylaşım için teşekkürler.. çok güzel bir araştırma..

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
daha çook uzun yolları var  :-\ hoş aslında rüyalar resmedilse fena olmazdı :D yapsınlar yaaa :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hiç iyi değil bu.. Şasen rüyalarımı benden başkası bilsin,hele hele görsün istemem..
Kendi özelimi geçtim, rüyama davetli davetsiz giren insanlarıda düşünmem lazım değilmi ama :d

S

sinos

Kullanıcı
9 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İçel
bn bu düşünceye katılmıyorum bnce rüyalar birgün resmedilmesi çok ii olur

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
36
İzmir
Korsan' Alıntı:
Hiç iyi değil bu.. Şasen rüyalarımı benden başkası bilsin,hele hele görsün istemem..
Kendi özelimi geçtim, rüyama davetli davetsiz giren insanlarıda düşünmem lazım değilmi ama :d
bende öyle düşünüyorum,rüyalarım özel kalmalı,resmedilmeye ne gerek var

E

efem

Kullanıcı
7 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
hanedeyim
tüm rüyalarım değil ama özel bazı rüyalarımı asla unutamak istemem onların resmedilmesini isterim  ::)

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Benim rüyalarım resmedilmesin..   ::)

Aksiyon filmlerini aratmıyorlar çünkü. ;D Ve de çok fazla rüya görüyorum. Hangi birini resmedicekler, gereksiz.  :)

S

sinos

Kullanıcı
9 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İçel
Flamingo' Alıntı:
Benim rüyalarım resmedilmesin..  ::)

Aksiyon filmlerini aratmıyorlar çünkü. ;D Ve de çok fazla rüya görüyorum. Hangi birini resmedicekler, gereksiz.  :)
evet ama bizim istediklerimizi resmedebilirler :)

K

Kuzgun Kraliçe

Kullanıcı
15 Haz 2011
En iyi cevaplar
0
0
Çok büyük bir gelişme ! özele girilmesi güzel değil tabiki ama rüyaların bilinç altında yatanları yansıtır eğer bunları resmedip anlamlarını çözebilirlerse ruhsal hastalıklarda tedavi için bile kullanilabilir

D

deli

Kullanıcı
10 Mar 2010
En iyi cevaplar
0
0
�stanbul
Şimdiki oplduğu gibide ozaman ajanlar büyük adamların beyinlerine gizlice rüya ve düşünce izleme cihazı koyup ... ooo neler neler :)