Pozitifliği İhtiyaç Varrr

• Konbuyu başlatan Mrs.Jadem
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Mrs.Jadem tarafından oluşturulan Pozitifliği İhtiyaç Varrr başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,024 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Pozitifliği İhtiyaç Varrr
Konbuyu başlatan Mrs.Jadem
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mrs.Jadem
M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Merhabalar ben bir konu hakkında bilgi almak istiyorum,daha doğrusu şöyle ben açıklisede okuyorum ve ocakta sınavlara gireceğim.yalnız 15 ortak ve alan derslerden ama benim bir sorunum var,günün 12 saati çalışıyor ve yorgun argın eve gidiyorum+birde haftasonları ingilizce kursuna gidiyorum ve kendime bile vakit ayıramazken birde ders çalışma psikoloji beni bayağı bir yıpratmış durumda..sorum ise en sağlıklı ve kolay yoldan çalışma yöntemi nedir ve derslerime bu kdar negatif psikoloji altında nasıl çalışıp iyi anlayabilirim..Bana kolay ve en iyi,sağlıklı ders çalışma ve çalıştığımı anlamada birde bunlara ilaven bedenen ve psikolijik olarak pozitif olma da nasıl bir yöntem izlemeliyim..

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
maxMESA' Alıntı:
Bence en iyi bildiğin ve kolay olan derslere çalış. geçebildiğin kadarını geç.
Doğru diyorsunda şu varki 2010 öss'ye girmem gerekiyor ve mümkün olduğu kadar erkenden bu derslerden geçmem lazım ama benim durum ortada plan yapıyorum ama oda işe yaramıyor 5 sayfadan ileri gidemiyorum,yorgunluk,uykusuzluk vs.nedenlerden..

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Mrs.Jadem' Alıntı:
maxMESA' Alıntı:
Bence en iyi bildiğin ve kolay olan derslere çalış. geçebildiğin kadarını geç.
Doğru diyorsunda şu varki 2010 öss'ye girmem gerekiyor ve mümkün olduğu kadar erkenden bu derslerden geçmem lazım ama benim durum ortada plan yapıyorum ama oda işe yaramıyor 5 sayfadan ileri gidemiyorum,yorgunluk,uykusuzluk vs.nedenlerden..
derslerde bütün kitaba çalışmak zorunda değilsinki. Amaç geçmek ise zaten nerden soru geleceği az çok bellidir. o konuları iyi öğrenip birazda geçmiş sınav sorusu çözdünmü 50 den aşağı almazsın diye tahmin ediyorum.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yeşim?
Sizi daha farklı bir okulda okumuyor muydunuz?
Sizinle bu konuda epey uzun söyleşmiştik?

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Amacım hepsinden geçmek bu açıköğretim sisteminde 1 kitabın tamamından sorumlu oluyorsun ve genel olarak baktığımda kendimi hepsinden sorumlu istiyorum,birde şu var ben liseyi bitirmeden öss'ye gireceğim öss'den sonra tekrar bir lise sınavına daha gireceğim ve sonra pmyo'ya gireceğim,sonuçta amaç bir şekilde sınavdan geçmek ama bunun içinde eksikleri tamamlamak gerekiyor,örgün eğitim dışında da bundan pek iyi olumlu sonuç almak muhtemel birşey değil..Bu yüzden çok takıntı yapıyorum..ayrıca alakan içinde çok teşekkür ederim..

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zynep' Alıntı:
Yeşim?
Zeynep abla senin bahsettiğin okula gitmek için çaba gösteriyorum ben,evet bayağı bir konuşmuktuk seninle bunu ama ben sana olmak istediğimi söylemiştim ve inş. olacağım..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Mrs.Jadem' Alıntı:
Zynep' Alıntı:
Yeşim?
Zeynep abla senin bahsettiğin okula gitmek için çaba gösteriyorum ben,evet bayağı bir konuşmuktuk seninle bunu ama ben sana olmak istediğimi söylemiştim ve inş. olacağım..
Anladım canımcım... :)
Hadi hayırlısı olsun bakalım.

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zynep' Alıntı:
Mrs.Jadem' Alıntı:
Zynep' Alıntı:
Yeşim?
Anladım canımcım... :)
Hadi hayırlısı olsun bakalım.
Çok sağol abla iyiki burdayım ve seni tanışım ben,senin sayende birçok şeyin üstesinden gelebildim ve o gün ilk bunu öğrenenlerden biri olacaksın..tşk ederim :)

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Abla ben özel bir şirkette sabah saat 8,30 akşam saat 18,30 olmak üzere sekreterlik/muhasebe işinde çalışıyorum.. :eek:

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zynep' Alıntı:
İzin alabilme durumun yok sanırım?
Aslında yıllık iznimden 1 hafta kaldı ama onuda aralık sonunda  ve son olarak dersleri gözden geçirmek için kullanmayı düşünüyorum..onun dışında izin almam söz konusu olmaz abla..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çalışma saatlarin konusunda biraz esneklik isteyemez misin, bir kaç zaman için? Bu saatler çok acımasız, bir de gidip gelmesi var yollarda, hazırlanması, dönüşte yorgunluk atmak için geçecek süre.
Anladığım kadarıyla yoğun bir iştesin, sanırım işyerinde ders çalışma olanağında yok.:(

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zynep' Alıntı:
Çalışma saatlarin konusunda biraz esneklik isteyemez misin, bir kaç zaman için? Bu saatler çok acımasız, bir de gidip gelmesi var yollarda, hazırlanması, dönüşte yorgunluk atmak için geçecek süre.
Anladığım kadarıyla yoğun bir iştesin, sanırım işyerinde ders çalışma olanağında yok.:(
evet ablacım bak onu atladım birde yarımsaatten fazla yol mesafesi,izin almak istemiyorum,çünkü bizim sektörde işler çok yoğun oluyor ve en son geçenlerde kaydımı yapmak için gitmeye hazırlanıyorum ben yokken benim yerime bakacak arkadaş arkamdan laf söylüyor,onun işi oldun mu iyi senin oldunmu kötü birşey çok ayıp bir tavırla karşı karşıya kalıyorum..Bir ara internet sisteminden çalışmaya kalktım ama kalemi elime almamla bırakmam bir oluyor,çünkü tlflar susmak bilmiyor,burada..

S

Sarhoş Tosbağ

Kullanıcı
6 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ders çalışmakla uğraşma, konular çalış çalış bitmez..
İstesende yetişmez..
En sona geldiğinde en baştaki unutulur..
Bir yandan çalışırken bir yandan ders çalışmaya vakit ayırmak çok zor iş..
Bu kadar yoğun tempoda şöyle bir tavsiyede bulunabilirim..
Soru cevap kitapları al..
AÖF de vardı mesela açık lisede var mı bilmiyorum.. Kesin vardır..
Sınav dönemi geldiğinde iznini kullanırsan eğer..
Sadece kitaptaki soruları oku ve cavaplamaya çalış..
Eğer cevabı bilmiyorsan direk alttaki cevabı oku.
O kitapları zaten MEB den yetki alarak hazırlayan şirketler olduğu için o kitapların içindeki soruların bazıları birerbir, bazıları ise değişik şekillerde ama aynı olarak çıkar.
Acil şoklama yöntemi diyebiliriz buna :)
Konunun özetinin özetini çalışma yöntemi..
Birde sınav esnasında boş bıraktıklarını tek bir şıkka salla..
Meb'in mantığı 4 şık 20 soru varsa eğer her şıktan 5er tane cevap bulunmasıdır.
5a 5b 5c 5d
Bu çok nadir şaşar..
Boş olanları 5 tamamlayacak şekilde salla :)
Saçma sapan görünebilir ama aöf'nin yarısını ders çalışarak, kalan yarısını bu şekilde bitirdim :)

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çok teşekkür ederim,Sarhoş Tosbağ ilgin ve alakan için  ;)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Bence kendini yorgunum ders çalışamıyorum psikolojisinden çıkar. 18:30 da  çıkıyorsun işten. bir- bir buçuk saat dinlendikten sonra ders calısmaya başlayabilirsin. Hiç anlamadın dersten başla anladıklarını yüzeysel çalış dersleri gruplara böl hepsine birden çalışma.. Soru çözmeye ağırlık ver ozaman başarılı olursun bence ;) ;)

S

Sarhoş Tosbağ

Kullanıcı
6 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ayrıca burda millete lafa yetiştirip vakit öldürücene soru çöz nette..
Daha faydalı olur :)