Photoshop Çalışmaları

• Konbuyu başlatan turquoise
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde turquoise tarafından oluşturulan Photoshop Çalışmaları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 16,771 kez görüntülenmiş, 45 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Photoshop Çalışmaları
Konbuyu başlatan turquoise
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mvö_4ever
T

turquoise

Kullanıcı
14 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Photoshop Çalışmaları / Örnekleri

1.photoshopu açtıkdan sonra file+open dedıkten sonra resmı seçiyoruz.sectıkten sonra,Polygonal Lasso Toll+ feather 1 px olucak

2.Gözün bir tanesini dikkatlice seçtikten sonra

3.İmage+Adjustment+Desaturante  seçeneklerinden seçelim

4. İmage+Adjustment+Color Balence (CTRL+B)  seçenegine yada kısa yolu yaptık

5.color ayar penceresi gelecektir sonra resimleri takip edin

6.ayarlarımızı aşağıdaki gibi yaptıktan sonra ok diyelim ve sonuca bakalım.

7. Bakın arkadaşlar .Umarım beğenmişsinizdir

alıntıdır
Hazırlayan: (design by naklov)

Başlıklar tarafımdan "tek konu altında" toparlanmıştır.
Özgür ŞAHİN

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
iki gözün rengini aynı anda değiştirebiliyormuyuz yoksa tek tek olmak zorundamı?

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
verdiğin değerleri ikisinede aynı şekilde uyguluyorsun.. tek tek yapıyorsun yada ikisinide aynı anda yapabilirsin :) ama tek tek yapmayı öneririm

T

turquoise

Kullanıcı
14 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
ben evde uğraşmayı çok seviyorum, sizler de beğendiyseniz ne mutlu bana ;) devamı gelecek ;)

T

turquoise

Kullanıcı
14 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Fotoğraflarımızı karakalem ve renkli kalemle çizilmiş, eskiz çizimi tadında çalışmalara nasıl dönüştüreceğimizi göreceğiz.

Bunun için, örneğin portre tarzında bir fotoğraf açalım. Fotoğrafımızın RGB olmasına dikkat edelim. Fotoğraf layerımızı bir tane çoğaltalım.

Çoğalttığımız yeni layerlımızı Image > Adjustments > Desature ile (Shift + Ctrl / Command+U) siyah beyaza çevirelim.

Şimdi siyah beyaza dönüştürdüğümüz layerımızı bir tane çoğaltalım

Ctrl / Command + I ile resmimizi tersine yani negatif haline çevirelim

Invert ettiğimiz layerımızın Layer özelliğini Color Dodge olarak seçelim. Şimdi resmimiz neredeyse bembeyaz olmuş durumda.

Şimdi resmimize Filter > Noise > Despeckle efekti verelim. Artık karakalemin kağıt üzerinde bıraktığı dokuyu yakalamaya başladık.

Şimdide resmimize siyah beyaz ve gri tonlarda karakalem leke değerini verelim. Bunun için de Filter > Blur Gaussian Blur'ı seçelim. İstediğiniz kontrastta ortalama bir değer girebilirsiniz.

Şimdi koyuluğu biraz daha artıralım. Bunun için layer paleti altından Adjustment Layer'dan 'Levels' ı seçelim.

Açılan pencereden ortadaki minik üçgeni siyaha doğru sürükleyerek siyah tonunu artıralım.

Eğer resmimize biraz renkli kalemle renk girilmiş tadı vermek isterseniz orijinal zemin layerımızı yani renkli olan fotoğrafımızın layerını bir tane çoğaltalım

Bu layerı, layer paletinde en üste çıkaralım. Mode bölümünden 'Color' ı seçelim ve Opacity değerini de biraz düşürelim

alıntıdır

P

Paradoks

Bu sekile büründüre bilmek icin bir prog. vardı adı aklıma gelmedi suanda kullanmıyorum daha kullanıslı ve pratikdi ama hatırlayamadımm.. :-\ Paylasım icin tesekkürler.. turquoise.

T

turquoise

Kullanıcı
14 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir

1- İlk olarak resmimizi açıyoruz. Layer paletten ana layer sağ tıklayıp duplicate yaparak aynısından bir tane daha oluşturuyoruz. Sonra üste kalan layer ı silme işlemini farkedebilmek için alttaki layer ı görünmez yapıyoruz.

2- Cildin haricindeki heryeri siliyoruz, buna karanlık bölgelerde dahil

3- Filter/blur/guassian blur efektini veriyoruz. 2.5 degeri yeterlidir. Bu değer fotoğraftaki cilde göre degişir

4- Eğer gerek duyarsanız image>adjusments>brightness seçerek biraz degişilik yapabilirsiniz

5- Alttaki layer ı tekrar görünür hale getirin

alıntıdır

P

Paradoks

Paylasım icin tesekkürlerde turquoise. Bu hangi sürünüm.. :-\ Bazen adımlar farklı olabiliyorr.. Kullanmak isteyenler olursaa..

T

turquoise

Kullanıcı
14 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Resminizi Photoshop 'da açın

2. Adım :
Yandaki araç menüsünden Brush Tool aracını seçin ve yuvarlak soft mechanical olan şekli seçin ve boyutunu resminizin büyüklüğüne göre ayarlayın.

3.Adım :
Q ( Maskeleme sağlıyor) tuşuna basın ve saçınızın olduğu yerleri istediğiniz renkle boyamaya başlayın. Ufak tefek taşırmalar yapsanız da çok önemli olmayacaktır

4. Adım :
Saçınızın her tarafını boyadıktan sonra Q tuşuna basın ve maskeleme olayından çıkarak seçili alanın oluşmasını sağlayın. Hemen sonrasında select > Invest yap.

5. Adım :
Daha sonra Layer > New Fill Layer > Solid Color yapın ve açılan pencerede Mode bölümünü Soft Light yapın.

6. Adım :
Ok. tuşuna bastıktan sonra açılan renk penceresinde olmasını istediğiniz saç rengini belirleyin ve ok. tuşuna bastıktan sonra işlem tamamlanmış demektir

7. Adım :
Eğer rengini daha sonradan farklı şekillerde değiştirmek isterseniz maskelenmiş üstte duran layer ın renk paletine iki kere tıklayıp değiştirmeniz mümkün olacaktır

alıntıdır