Pakistan'ın köleleri 'fare insanlar'

  • Konbuyu başlatan Zynep
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan Pakistan'ın köleleri 'fare insanlar' başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,554 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Pakistan'ın köleleri 'fare insanlar'
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Feveran Estomp
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Pakistan'ın köleleri 'fare insanlar'Tıp dilinde "mikrosefal" olarak geçen rahatsızlığın kurbanları Pakistan'da köle olarak çalıştırılıyor.
Onlara "Fare İnsanlar" deniliyor. Çünkü görünüşleri gerçekten çok farklı. Kulaklarının şekli, yüz yapıları, gözlerinin birbirine yakınlığı, ağız ve burunlarının duruşu, fareleri andırıyor. Tıp dilinde "mikrosefal" olarak geçen bir rahatsızlığın sonucunda böyle görünüyorlar. "Mikrosefal" kelimesi ise Yunan kökenli ve "küçük kafa" anlamınıda...

Dünyanın pek çok yerinde bu rahatsızlığı taşıyan doğumlar olabiliyor. Ancak Pakistan'ın Pencap eyaletinin Gujarat kenti, "Fare insanları" bölgesi olarak biliniyor. Onlara oralarda "chua" deniliyor.

EFSANEYE GÖRE BİR LANET

Efsaneye göre, asırlar önce, bölgede yaşayan pek çok kadın çocuk sahibi olamıyordu ve sonunda çareyi tapınağa gidip tanrı Shuma'ya yalvarmakta bulmuşlar. Tanrı Shuma, onlara istedikleri gibi anne olma sevincini yaşatmış ama bir de şart koymuş. Buna göre, her bir kadın, ilk çocuğunu Tanrı Shuma'ya vermek zorundaydı ama kadınlar buna yanaşmadı. Tanrı Shuma kzıdı ve bu kadınların çocukları böyle garip görünüşlü doğmaya başladı...

HEPSİNİN SAHİBİ VAR

Her birinin bir sahibi var. Anne babalar, bu sorunla dünyaya gelen çocuklarını bazen "Fare İnsan"ları çalıştıran şebekelere kiralıyor ya da satıyorlar. Onlar da "Fare İnsanları" köle gibi çalıştırıyor. En çok da dilencilik yaptırılıyor. Her biri günde ortalama 400 rupi (yaklaşık 8 dolar) kazanıyor.

Milliyet
 
M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu haberi biraz önce okumuştum..çok ilginç,sıradışı,saçma ve bir o kadar da üzücü bir olay..Sonuçta onlar insan ve insan gibi muamele görmeye hakları var ama nedense saçma inançlar doğrultusunda köle olmaya mahkum olmuşlar..

Umarım o ülkenin insan hakları denilen yasası bu haberden sonra ayağa kalkar..
Teşekkürler zeynep abla..
 
W

white_angel

Kullanıcı
12 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok üzücü gerçekten böyle muamele yapılmamalı onların diğer insanlardan hiç bit farkı yok onlarda annelerinin katrnından çıkmış sadece görünüşlerinden dolayı onlar köle olmamalı.ordaki insanlar nasıl böyle onları köle olarak kullanıyorlar.bu nasıl bi cahhillik.
 
Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
İnsanların görünüşlerinden dolayı bu şekilde kullanılmaları üzücü bir durum:((
 
E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
İnsanların dış görüntüsüne,rengine göre değerlendirilmesi çok üzücü,sanki kendi seçimimiydi böyle doğmak,yazık ya
 
K

kevser gür

Kullanıcı
31 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
hayatı acımasız yapan bu sekildeki cahil insanlar Allah ıslah etsin...
 
F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
kevser gür' Alıntı:
hayatı acımasız yapan bu sekildeki cahil insanlar Allah ıslah etsin...
Bu insanları bu halde yaratan kim peki? Cahil insanlar mı?
 
Üst