Öz eleştirinizi yaptığınızda hangi eksik yönlerinizle karşılaşıyorsunuz?

• Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Öz eleştirinizi yaptığınızda hangi eksik yönlerinizle karşılaşıyorsunuz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,016 kez görüntülenmiş, 32 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Öz eleştirinizi yaptığınızda hangi eksik yönlerinizle karşılaşıyorsunuz?
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya aslında bu gibi konulara meraklı değilim ama, hani ne bilim "acaba" demeden edemedim.
Yani herkesin, o yada bu şekilde kendisinde gördüğü olumsuz yönler vardır diye düşünüyorum.
Aslında  var olduğundan şüphem yok.

Ama ne bilim, kendi olumsuzluklarımızıda "Pozitivizm" adı altında görmezden geliyormuyuz. Dile getirmeye çekiniyormuyuz, korkuyormuyuz. Yada bu olumsuzlukları giderme yoluna giriyormuyuz.
Neyse.. Uzatmayayım soru şu.

Öz eleştirimizi yapıyormuyuz?Eğer yapıyorsak hangi eksik ve olumsuz yönlerimizle karşılaşıyoruz ve bunları gidermek adına neler yapıyoruz?

Dipnot: Yapıcağınız her türlü özeleştiri aleyhinizde delil olarak kullanılmayacaktır :d
Rahat olun biz bizeyiz. :d

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Dipnot: Yapıcağınız her türlü özeleştiri aleyhinizde delil olarak kullanılmayacaktır :d
Rahat olun biz bizeyiz. :d
;D ;D ;D
Tamam çok rahatladım o zaman:))

Hemen ilk aklıma geleni söyleyeyim kendimle ilgili;
Acayip sabırsızım. Böyle herşey hemen olsun istiyorum.
Tembelim. Bir iş yapacağımya onu sabahtan yapmadım mı bir daha kimse beni kaldıramaz:)))
Sinirliyim. Ani çıkışlarım var ve bunlar hiç olmadık yerde çıkıyor nedense:))
Biraz bencillik de var galiba.:))

Bu ne ya, insan değilmişim ben.  ;D ;D ;D
Daha yazacaktım da çok yüklendim kendime, utandım artık:))

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Valla gayet rahat yazmışsın işte dip not işe yaramış.

Ben az kopya çekicem, hele yazılsın çizilsin, benim özeleştirim  fazlaca uzun sürer :d
Ama şu kadarını söyleyeyim benim kadar sabırsız değilsindir valla.
Vede sinirli, vede tembel :d vede vede vede..Sonra yazayım onlarıda.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Gereksiz detaylara takıyorum bazen kafayı,
Sonra çok duygusalım.
Dikkatsiz ve dağınığım.
Hayal dünyasında yaşıyor gerçeklerle yüzleşmek istemiyorum
insanları öngörülü yaklaşıyorum ama kötü anlamda değil iyi anlamda. Yani benim kafamda herkes iyidir. Tanıdıktan sonra kötü olduğuna karar veririm.
Sonraaaaaaaaa daha yazayımmı;
Yazayım :)
Kitap okumuyorum okumayı da düşünmüyorum.  :)
Kendimdem çok etrafımdakileri güldürmeyi ve mutlu etmeyi daha çok seviyorum.
Çok dürüstüm, evet zayıf bir yön, yalan söylemeyi pek başaramıyorum başarsam tam süper olacak  ;D ;D
Hayır demeyi beceremiyorum en fazla bakarız ya da belki diyorum.

daha gider bu aklıma estikçe eklerim  :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ama şu kadarını söyleyeyim benim kadar sabırsız değilsindir valla.
Vede sinirli, vede tembel :d vede vede vede..Sonra yazayım onlarıda.
Yook sen benden daha sabırlısın. Sinirliliğe bişey diyemeyeceğim:))) Tembellik konusuna da yorum yapamacağım, henüz onu değerlendirebileceğim bir ortam olmadı.

Yazılsın da biraz, daha çıkar benden de. Aklıma tam gelmiyor şimdi.
He biraz megalomanlık da var galiba:)))) Yok yav attım bunu, yoktur herhalde.  ;D ;D

A

alpi_282854

Kullanıcı
21 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
SAKARYA
hımmmm...ilginç bi konuu..
mesela biri bana hiç beklemediğim, beni rencide edecek davranışlar da bulunduğunda sanki o insanla hiç birşey paylaşmamışım gibi ve yarın bidaha yüzüne  bakmayacakmışım gibi onun hakkında kötü düşüncelere kapılıp olmayacak laflar sölemek ve sonrada tükürdüğümü yalamak...  ;D ;D

K

karagün

Sakin görünüyor ancak ani çıkışlar yapıyor olmam bana fazlasıyla puan kaybettiriyor.
Oysa bu kadar yalan-dolanın içerisinde dürüstlük senin neyine diyebilsem belkide çevremde fazlaca sevilip sayılan birkişi olacağım ama nerde bir türlü susamıyor yalnızlığın pencesinde tek başıma mücadele edip duruyorum.
Birde ne olursa olsun diyecek fazlaca empati kurmayı dediyeceğim.
Umarım başarırım?

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sabırsızım ben de.. ama bu bişeymi ; da ha neler var...

gereksiz konuşmalar yapıyorum çoğu zaman, sakin davranamıyorum, mükemmel olmak istiyorum, fazla kasıntıyım, bilmediğim konularda konuşuyorum, inanmadıpım şeylere inanmış gibi yapıyorum , kendime zaman ayırmıyorum, tembelim ,  rejim yapmıyorum, şişkoyum , abartıyorum herşeyi.. baksanıza bunu bile abarttım insan bu kadar eleştirir mi insan kendini:d:D

aman neyse.. böyle işte korsan bey...

S

spiritualsigns

Çok fazla düşünmem kelimelerimi kullanmaktan... açıksözlülüğüm bazen kırmaya varan sonuçlara yol açıyor. Duygusal ve sulu gözlüyüm... Fazla dikbaşlı ve inatçıyım... Kararımdan vazgeçirmeleri için fazla yapılacak şey yok benim için....  ;D Obsesyon derecesinde titizim... aşırı programlıyım ve bundan nefret ediyorum... Çok hiperaktifim ve sabırsızım... geçimsizim... huysuzum... kılım... sinir ederim sinir olmam... kalabalık sevmem... gürültü sevmem... çoookk seviyorsam feci alıngan olurum... Sevdiklerime naz yapmaktan öte eziyet etmeyi severim... Hiç bir lafın altında kalmam... aile içersinde "cadaloz" tabir edilen bir konumdayım :) Asiyim... İsyan etmekten ve bu anlamda köprüleri yıkmaktan korkmam....

Ve bu durumlar bir çok durumda şansımı azaltıyor ama bundan çok memnunum...  ;)

G

GewezeTosba

Kullanıcı
26 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
çok havalıyım  ;D 8)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bazı şeyleri fazlasıyla içimde yaşayıp dışarıya yansıtmak yerine kendimi yıpratıyorum

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ay, siz neymişsiniz ya :d
Açmasamıydım ne böyle bir konuyu.
Şaka, şaka.

Çok iyi ya herkes rahat helal olsun.
Bravo size.

L

LiLyen

Kullanıcı
24 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
cok inatciyim:) zaman zaman bu yüzden kendimi de yipratiyorum ve karsimdakini de..

V

voleybolcu_kübra

Kullanıcı
25 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Batman
www.smf123.net
bazen içimdekileri bi anda dışarı yansıtıp sinirlerimi boşaltma isteği duyuyuorm ama malesef beceremiorm karşmdakini kırmaktan acayip çok korkuyorm içime atıyorm çoğu zaman ...

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
mustang-serpil.blogspot.com
Hiç üstüme vazife olmayan işlere burnumu sokuyorum ve iş benim üstüme kalıyor.
kendimden çok başkalarının kırıla bileceğini düşünüyorum ancak en çok kırılan ben oluyorum .
Fazlaca koruyucu ve kollayıcıyım
Bütün herkesi kendim gibi görüyorum.

G

GewezeTosba

Kullanıcı
26 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Korsan' Alıntı:
Ay, siz neymişsiniz ya :d
Açmasamıydım ne böyle bir konuyu.
Şaka, şaka.

Çok iyi ya herkes rahat helal olsun.
Bravo size.
:p

E

emosin

Kullanıcı
18 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Çok inatçıyım ve bu olacak diyorsam olmak zorunda bu huyumdan nefret ediyorum.. Herkesi kendim gibi görüyorum.. Tembellik bende de var  ;D Mükemmelletçiyim herşeyin istediğim gibi olmasını istiyorum bu da beni çok yoruyor..

G

gözlük

Kullanıcı
5 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
o kadar çok kusurum vardı ki babam tamirciye verdi beni su anda biraz kaldı sanırım
:D :D :D ;D 8)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Çok gıcığım.. Az ukala, bir nebze kibirli :d
Hep doğrucu davutluga soyunurum :d
Boş veremiyorum, bunu en kısa sürede başarmam lazım.

Buram buram özgürüm bu iyi etkilemio beni :d arada prangalanmam lazım.