Otobüst ve minübüslerde yer vermeme vakası

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Otobüst ve minübüslerde yer vermeme vakası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,919 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Otobüst ve minübüslerde yer vermeme vakası
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
S

senarist081

Not:Çoğumuzun uyması gereken yaşlılara,çocuklu bayanlara otobüs ve minübüslerde yer vermeyen bazı görgüsüz,kendini bilmez insanların düştükleri bu komik pozisyonları tekrardan hatırlatmak istedim sadece...

*Uyuyor numarasi yapılır veya pencere tarafındaki koltuklar tercih edilir

* Kendi kendinizi " ben o kadar bekledim onlar da adam olsaydı da binmeselerdi " $eklinde tatmin etmek..

* Sinirli gibi gözükmek. bazen tırsıyolar, yer falan isteyemiyolar

* Bacagınızı tutup uff uff amma agrıyor diyebilirsiniz _bir keresinde yapmıştım çook iyi hatırlıyorum allahım ne utanç verici bişey ama mazaretim vardııı acayip yorgundummm_

* İki kişilik koltuklarda otobüsün içine gelen tarafa yaşlı birini oturtursunuz... böylece kimseye yer vermek için uğraşmamak bahanesi ile kurtarırsınız

* Otobüsün en arkasına oturulur. yaşlılar oraya kadar gelemezler. ve boylece psikolojik baskıdan uzak rahat bir seyahat yaparsınız.

* otobüse binmemek

* Başınız avuclarınız ıcıne alıp cok sıkıntılıymı$ gibi görünmek ve sık sık öfleyip pöflemek...bi sorununuz olduğunu anlayıp size bula$mıycaklardır...

* Otobüste yer vermemek icin yapılabilinecek en mantıklı şey hic bir yere oturmayarak ayakta yolculuk etmektir... hiç yer almadıgınızdan yer verme gibi bir sıkıntıya da girmiyeceksinizdir... hatta oturan genclerin yaslılar tarafından nasıl kaldırıldıgını izleyerek sadistce eglenebilir hatta yüzlerine "seninde gelecegin yer burasıydı hadi kalk kalk" anlamında bakıslar atabilir ve eglenceli bi yolculuk gecirebilirsiniz...

* Sürekli dalgn dalgın bir noktaya bakılır ve yanınıza dikilip psikolojik baskı yapan kimseleri görmüyormuş ayağına yatılır

* Kendi kendine konuşup deli izlenimi yaratarak hedef kitleyi bertaraf etme

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sürekli dalgn dalgın bir noktaya bakılır ve yanınıza dikilip psikolojik baskı yapan kimseleri görmüyormuş ayağına yatılır

O baskıyı yapanlara gıcık oluyorum. :)

B

bıldırcın

Otobüsleri sevmem :mad:
Elimden geldiğince binmemeye çalışırım
Bu hafta sonu bindim,
Yolculuğu sırtımda devam ettirmeye çalışan adamı neredeyse boğacaktım :mad:
Pişkinlik had safhada,
sinir oluyorum böyle tiplere özelliklede otobüste karşıma çıkarlar hep :mad:

S

senarist081

* Kendi kendinizi " ben o kadar bekledim onlar da adam olsaydı da binmeselerdi " şeklinde tatmin etmek..

Ne kadar sadistçe bir tutum,böyle tipler hep var maalesef,olmaya da devam edicek.. :-\

B

baytar

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
diyarbakır
Doğru. Çoğunluğun böyle yaptığına şahit oluyoruz. Ama o yaşlıyı yakınınız olarak ele alırsanız (anne ve baba) yer vermeyi daha çok istersiniz :-[

R

roze

Genelde ben tam yer verecekken başka biri yer verir, böylece yer verememis olurum. :)

H

hayalhane

Ben genelde çok yorgunsam elimde çanta olur (dershaneye giderken bindiğimdne) öantayı kucağıma alırım,yüküm var diye ilişmezler ;D ;D ;D

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
İstanbul'da yaşıyorsan.. İşkencedir otobüse münübüse binmek..Elimden geldiğince arabayı tercih ediyorum..
"Bin bir mücadele ile bulduğun yeri neden başkasına verceksinki" diyeceğim şimdi..
Hepiniz beni bencilikle suçlayacak..
"Yok olurmu öyle şey ,yaşlı ,hasta,hamileyedemi yer vermezsin"
diyeceksiniz tamam tamam kızmayın otursunlar..
Çünkü ben zaten ayakta gitmeyi tercih ediyorum ne yer versinler nede koltuğun başında dik dik bakarak yer vermemi beklesinler..!
Hayalhane : ) Lütfen sen söle haksız mıyım? : (

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Öyleya ..Hayalhane yorgun argın okuldan geliyor elinde kitapları resim spor çantası..Otobüse binmiş güçbela bir yer bulmuş..
Tam o anda yanında yer vermesi için gözünün içine bakan yaşça büyük bir kişi..
Yani  Hayalhane ne yapsın şimdi?
İyisimi görmezden gelip gözlerini kapa uyuyormuş gibi yap: (

H

hayalhane

Yok uyuma numarası yapmam ben ya gerçekten uyurum yada of poff aah uhhh gibi sesler çıkarar derslere yakınırım,yanımdaki ile kaynatırım ortalığı yumuşatırım.(Ki çok yaptım)
Genelde yanımda okul arkadaşlarım olur şakalaşırız.
Hatta otobüün arkasında şaka olsun diye birbirimizi döver yumruk atıyoduk.Arkdan gelen bir arabada bir bayan (abla) bizi gördü gülmekten karnını tutyodu ;D ;D

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Hayalhene: )
Şimdi bir teori kuralım tesadüf bu ya SEN İstanbul'a gelmişsin.Taksim-Beyazıt hattında
bir belediye otobisünde en ön koltuğa kurulmuş oturuyorsun..
Ben elimde paketlerle geldim yanında bekliyor ve sana dik dik bakıyorum ne yaparsın ?: (

H

hayalhane

Şimdi duruma bakar seni tanırsam hiç düşünmeden yer veririm :) Tanımazsam senin durmuna bakar,eğer sen benden düşkün duurmda isen (yorun) elinde paket varsa ki yaşcada epey büyüksün yerimi düşünmeden verirm :) Ama baktım bensenden yorgunum sende elinde pakat olmasa beklerim başkası yer versin,olmadoo yerimi veriirm.Ama şaka biyana farkedersem seni (kim olursa) yer veririm.Farketmezsem gözümden kaçabilri ki yola dalarm ben dışarıyı izlerim üzülüüm ki ayakta beklersin ;D ;D

T

turtur

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
istanbul da oturan bir "genç" olarak,toplu taşıma araçlarını kullanmamaya gayret ediyorum.hepimiz birçok yerverme kavgasına tanık olmuşuzdur...
Benim özellikle dikkat ettiğim bir nokta var.Bayanlar sürekli oturma telaşı içindeler.sanki bayanlara yer vermek gibi bir zorunluluk var.tabelada yazdığı gibi : hamile olanlara,yaşlılara,engellilere ve gazilere yer veriniz.bunların dışında neden yer verilir anlayamıyorum.belki bayanlar bazı kişilerden rahatsız olabilirler ama bunun kaçış yolu oturanlara dik dik bakmamak olsa gerek...birde okuldan işten çıkmışsın çok yorgunsun ama kalbin araca henüz binen yaşlı insana yer vermeni söylüyor...ve kalkıp yer veriyorsun))) yer verdikten sonrada insana bi teşekkür,tebessüm bile etmeyip yerine konuveriyor..buda çok acı((
ayrıca benimde annem babam 50 yaş üstü ama birisinin yer vermesini istemem.yaşlarına rağmen ayakta gidebilecek olduklarını düşünüyorum...
saygılar  :)

H

hayalhane

turtur sana katılıyorum
Otobüste yer verdiğimiz halde mecbur olmasakta
bi teşekkür bile etmiyo
düşünce şu:
Para verdim yerde benim hakkım var
e bizde ücretini ödedik o hakka bizde sahibiz :)

B

beyazdilekce

Kullanıcı
1 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Yok yok,bizim tabiki,yaşlılara,küçük çocuğu olanlara,hamilelere yer vermeliyiz.Şu bir gerçek;insan başkaların yardım edince,onları mutlu edince kendiside mutlu oluyor. İnsan başkalaının mutuluğu ile mutlu olabiliyor..Ben de çoğumuzun yaptığı gibi otobüste yaşlılara,hamile bayanlara çok yer verdim ve bundanda çok haz duydum.

Ama genç bayanlara kesinikle yer vermem :dil

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
beyazdilekce' Alıntı:
Ama genç bayanlara kesinikle yer vermem :dil
B.Dilekçe: ) Ne kadar kötüsün ya ..