Orhan Pamuk, Masumiyet Müzesi,İletişim yay. 1. baskı İst. 2008

• Konbuyu başlatan Bilgem45
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde Bilgem45 tarafından oluşturulan Orhan Pamuk, Masumiyet Müzesi,İletişim yay. 1. baskı İst. 2008 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 16,884 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Orhan Pamuk, Masumiyet Müzesi,İletişim yay. 1. baskı İst. 2008
Konbuyu başlatan Bilgem45
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan zeynep1
B

Bilgem45

Kullanıcı
13 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
6
Manisa
   Füsun ve Kemal Bey'in aşkını anlatan etkileyici bir kitap. Özellikle Orhan Pamuk hakkında önyargısı olan arkadaşlara tavsiye ediyorum. Dili gerçekten çok sade ve akıcı. Birinin sizinle konuştuğunu hissedebiliyorsunuz.

Aşk romanı deyip geçmemek lazım. Aşkın bu kadar temiz ve saf, ayrıca

saplantılı bir halde anlatıldığı eserlerin sayısı sınırlıdır. Romanda bir çok olay geçiyor ve bu olayların

hiçbiri asıl anlatılanı yani aşkı gölgeleyemiyor. En çok bu yönünü sevdiğim kitabın içtenliği ve etkileyiciliği

gerçekten hayret verici. Orhan Pamuk Nobel ödülünü almış bir Türk yazarı ve kitabının okunmaya değer

olduğunu düşünüyorum.

Orhan Pamuk, bu eseri için bir müze yaratmış. Bu gerçekten çok farklı ve etkileyici bir

anlayış. Yarattığı müzede Füsun'un eşyalarını bulabileceğimizi söyleyerek hikayeyi daha da gerçekleştirip, etki

oranını artırıyor. Romanı okuyanların gidip ziyaret etmek isteyecekleri bir müze olduğuna inanıyor.

Postmodernizmin etkisiyle yarattığı bu müze,  kitabı ve karakterleri daha somut algılamamız için önemli bir rol

üstlenmiş. Kitabın 574.sayfasına bir de bilet yerleştirmiş. Müzeye girerken bu bileti mühürlettiriyorsunuz. Yani

kitabı olan herkes müzeye girip, hayalinde canlandırdığı kahramanın somut eşyalarını görme zevkini tadarak,

hikayeyi ölümsüzleştirebilecek.

Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz bu kitabı okuduktan sonra aşka bakış açınızın değişeceğini

düşünüyorum. Yaşam koşullarımız nedeniyle çoğunlukla geri plana atılan aşkın nasıl en ön plana çıkarıldığını,

romanın her sayfasında hayretle okuyacaksınız.

B

Bilgem45

Kullanıcı
13 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
6
Manisa
Elbette... Yazdıklarım da tamamiyle benim görüşlerim çok güzeldi, tavsiye ederim...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Daha önce diğer kitaplarını okudum Orhan Pamuk'un ..
Özellikle "Kar ve Sessz Ev" romanlarını çok beğenmiştim. Tabi henüz son kitabını okuma fırsatım olmadı ama listeme ekledim, bir çok okuyan beğendiğini belirtti, sizin gibi  :),
Teşekkürler paylaşım için Bilgem45  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ne kadar keyifli bir kitap tanıtımı.
Kaleminize hayran oldum bilgem, çok teşekkürler.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kitabı bu yazın aldım ama okumak için sırasını beklemekde...
İçinde bilet oldugundan haberm yoktu,ilk fırsatta okuyayım ve müzeye giriş için biletime kavuşayım...
Teşekkürler Bilgem,kitap severleri görmek beni çok mutlu ediyor.. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gülşah' Alıntı:
Bu kitabı bir çok kişinin elinde gördüm ama okumadım.
Siz okudunuz mu?
Okudu iseniz güzel miydi? :)
Bugün başladım ve bir saat içinde 150 sayfadan fazla okudum. Orhan Pamuk'un tüm kitaplarını almıştım, çok iyi yazar olduğunu her fırsatta dile getirmiştim ama hiç bir kitabını bitiremediğimi itiraf etmiştim, sanırım bu kitabı bitireceğim... :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kızım gibisin Zynep...Sen sevmedigini söylememişin orası ayrı ama bırakma nedeninide söylersen sevinirim..
Kızımda  eğer sevmedi yada sarmadı ise,tereddüd etmeden bırakır.Eğer sevdi ise,iki gün elinden bırakmadan okur bitirir...Ünüversiteden dolmuşla eve dönerken bile açıp okudugu için adını "kitap kurdu yine iş başında" ya çıkarmışlar..
Hiç Annesine çekmemiş...
Elime aldığım kitabı bitirmeden bırakmama gibi bir huyum var... ::)
Ayrıca Orhan PAMUK'UN hemen hemen bütün kitapları oldugu halde okumaya bir türlü başlayamadım...
Kendi okurları için "Benim kitapalrımı okuyanlar ilk okumasında sevip sevmediklerini belli ederler,ya ellerinden bırakır bir daha almazlar,yada ellerinden bırakamazlar" diye bir demecini okumuştum...Belki bunun agırlıgındna olsa gerek,begenmezde bırakırsam diye kitaplarını ertelemem.. ::)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sen sevmedigini söylememişin orası ayrı ama bırakma nedeninide söylersen sevinirim..
Kendi okurları için "Benim kitapalrımı okuyanlar ilk okumasında sevip sevmediklerini belli ederler,ya ellerinden bırakır bir daha almazlar,yada ellerinden bırakamazlar" diye bir demecini okumuştum...
Ben Orhan Pamuk'un bu ilginç yorumunu okumamıştım perim.
İlk elime aldığım kitabı Sessiz Ev'di, kendisinin ikinci romanı, ama çok kasvetli bir girişi vardı, ve daha da inanılmazı tasvirleri harikaydı ve ben o kasvette boğulduğumu hissettim ve kitabı bıraktım. Daha sonraları evde olan kitaplarının sayfalarına göz gezdirdim ve çok iyi bir yazar olduğuna kanaat getirdim ama ilk izlenimden sanırım, pek okumak istemedim.

Z

zuzu835

Kullanıcı
26 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben  şuanda kitabı yarıladım  süper gidiyor.  okurken nasıl bi aşktır  bu dedirtiyor.kesinlikle tavsiye ediyorum.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
zuzu835' Alıntı:
ben  şuanda kitabı yarıladım  süper gidiyor.  okurken nasıl bi aşktır  bu dedirtiyor.kesinlikle tavsiye ediyorum.
Bence de.:)
Bitiremedim çok oldu başladığım ama keyifle okuyorum.

Z

zuzu835

Kullanıcı
26 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben daha önceden orhan pamuk  kitaplarını yarım bırakırdım. bunu bırakmıycakmışım  gibi  geliyor.. :) bu kadar takıntılı bi aşık olabilirmi sevgilisinin sigara izmaritine sarılıp uyuyan  :-\

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
cidden ilgi çekici bir paylaşım olmuş ama malesef bende orhan pamuk'un kitaplarını bi türlü bitiremiyorum normalde eğer bir kitap baştan beni sararsa gerekirse akşam okumaya başlayıp sabaha bitiriyorum ama orhan pamuk'un kalemi konusunda bazı -başta önyargıyı artık daha iyi biliyorum-tereddütlerim var.açıkçası orhan pamuk başta inanılmaz girişler yapıyor ilk 50 sayfayı tek solukta bitiriyorum ama 100. sayfaya gelince nedense kitaptan birden soğuyuveriyorum.belkide tuzukuru yazarların yazılarında hep hayatlarının etkileriyle pek samimi olmadıklarını düşündüğümden dolayıdır.ama bu kitap elime geçerse hemen okumaya başlayacağım sizler beyendiyseniz belkide Bilgemin dediyi gibi önyargılarımı silip okumalıyım

F

feride kar

Kullanıcı
24 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
okuduğum ilk orhan pamuk kitabı. ama kendi adıma söyleyeyim 580 sayfaya yayacak bir hikaye yok ortada. çok fazla tekrar edilmiş olaylar. sırf bitirmiş olmak için bitirdim. ben çok ön yargılı bir insanım. sanırım kolay kolay orhan pamuk okumam birdaha.
kitap okumak için kısıtlı bir zamanınız varsa kesinlikle vakit kaybı.

K

kaganca

Kullanıcı
26 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
zonguldak
Halen okuyorum.Bir haftayı geçti  başlayalı.. Konu düz ama anlatım detaylı.. Ancak 2 çocuk annesi ve çalışıyor olmama rağmen herfırstta elime almak istiyorum. Beğendim. Sonunu merak ediyorum

B

Bilgem45

Kullanıcı
13 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
6
Manisa
Merakınıza ve heyecanınıza değeceğini umuyorum. Tabiki zevk meselesi herkes aynı tadı alamayabiliyor..

A

AlperenArslan

Kullanıcı
18 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
Bir orhan pamuk düşmanı oalrak soyluyorum!Fevkalade güzel bir kitap.Ama heyecanı arttirmak icin cinsellik abartilmiş gibi sanki nacizane :(

T

tarıkümit

Kullanıcı
11 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
orhan pamuk inanılmaz gerçekçi bir yazar. bu nedenle herkesin yaşadığı cinselliği o yazıya dökmüş gayet normaldir. sessiz ev de çok güzeldi.