Önemli Bir Seçim | Yardımcı Olabilir misiniz?

• Konbuyu başlatan NFazıLy
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Meslekler Rehberi kategorisinde NFazıLy tarafından oluşturulan Önemli Bir Seçim | Yardımcı Olabilir misiniz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,680 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Meslekler Rehberi
Konu Başlığı Önemli Bir Seçim | Yardımcı Olabilir misiniz?
Konbuyu başlatan NFazıLy
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan NFazıLy
N

NFazıLy

Kullanıcı
31 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Merhaba KendiniGelistir.com'un güzel insanları! :)

Önemli bir seçim yapmam gerekiyor bu yıl ve sizlere danışmak istedim. Hayatımın dönüm noktalarından biri belki de.. Lise-1'de okuyorum ve ilk dönemi geride bıraktım. Geride bıraktım bırakmasına, sonuçta bi karne de tutuşturdular elime: biyoloji, kimya ve sağlık dersinin 2 olduğu bi karne  :-[ [Sadece bu kadar. Başka 1-2-3 yok. Gerisi 4-5 devam ediyor..]
Veee bu dönem sonunda bizden bir seçim yapmamızı isteyecekler: sayısal ? sözel ? eşit ağırlık ?
     Hedefimde Bilgisayar / Yazılım Mühendisliği var. Bir heves olduğunu düşünmüyorum, sürekli mantık yürütmeyi gerektiren, en sevdiğim şey: düşünmeyi gerektiren bir meslek. Sayısal bölümü seçmem gerekiyor elbet, ama bu sene sayısal derslerden olan kimya&biyolojide gördüğüm ezberi hiç bi derste göremedim. Ezberi sevmiyorum!
     Sayısal bölüm okuyanlar tecrübe edinmişlerdir, bu ezber olayı 3 sene boyunca böyle devam mı edecek? Bu eziyeti çekmeye değer mi :-\

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

didem12

didem12

Kullanıcı
27 Kas 2009
En iyi cevaplar
0
0
Balıkesir
istediğin hedefe ulaşmak istiyorsan hiçbirşey yıldırmamalı seni bilgisayar mühendisliği istyrmşsn bence elinden geleni yapmalısın hedefine ulaşman için

N

NFazıLy

Kullanıcı
31 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
didem12' Alıntı:
istediğin hedefe ulaşmak istiyorsan hiçbirşey yıldırmamalı seni bilgisayar mühendisliği istyrmşsn bence elinden geleni yapmalısın hedefine ulaşman için
Ömrümün 8 yılını bu seçime göre yönlendireceğim. Aklıma "Ya ... ?" şeklinde bi çok soru takılıyor  :-\

B

beyazdilekce

Kullanıcı
1 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
evet güzel kardeşim.Sana tavsiylerim şu yönde olur,biyoloji,kimya deslerinde ezber var diyorsun, evet var ama sözel veya eşit ağırlık bölümlerindekiler kadar değil, ki kimya neyse de biyoloji dersi çok zevkli bir ders bi aralar bende sevmezdim ama;çok ilginç mükkemmel bilgi kaynağı, zaman geçtikçe seninde seveceğine inanıyorum.
    Diğer bir durum, hedefini belirlemiş gibisin ve bu hedefine ulaşabilmen içinde sayısal bölümünü tercih etmen gerekiyor.Tabiki bu yolda önüne engeller,sıkıntılar çıkacak, her işin bir zorluğu vardır.Senin sabrın hefinin kapısını açmak için anahtarın olacaktır..Allah gönlüne göre versin kardeşim.Sabır,gayret,fedakarlık....

N

NFazıLy

Kullanıcı
31 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
beyazdilekce' Alıntı:
evet güzel kardeşim.Sana tavsiylerim şu yönde olur,biyoloji,kimya deslerinde ezber var diyorsun, evet var ama sözel veya eşit ağırlık bölümlerindekiler kadar değil, ki kimya neyse de biyoloji dersi çok zevkli bir ders bi aralar bende sevmezdim ama;çok ilginç mükkemmel bilgi kaynağı, zaman geçtikçe seninde seveceğine inanıyorum.
     Diğer bir durum, hedefini belirlemiş gibisin ve bu hedefine ulaşabilmen içinde sayısal bölümünü tercih etmen gerekiyor.Tabiki bu yolda önüne engeller,sıkıntılar çıkacak, her işin bir zorluğu vardır.Senin sabrın hefinin kapısını açmak için anahtarın olacaktır..Allah gönlüne göre versin kardeşim.Sabır,gayret,fedakarlık....
Teşekkür ederim, şu iki yorumdan sonra sayısal daha ağır basmaya başladı.
Hem okula giderken "Bu gün yeni şeyler öğreneceğim!" düşüncesi de derslerin ezber yönünü bi nebze keyifli hale getiriyor.