ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ

• Konbuyu başlatan eftalya_er
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde eftalya_er tarafından oluşturulan ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,219 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ
Konbuyu başlatan eftalya_er
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
E

eftalya_er

Kullanıcı
19 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
  YAZAR            :  N.H.KLEİNBAUM

KİTABIN ÖZETİ  :

Sekiz arkadaş Welton Akademisi’nde okumaktadırlar. Welton akademisi’ ne buradan mezun yeni bir İngilizce öğretmeni gelmiştir. Bu öğretmen,çocuklara ilk dersinde “Bu günü yaşamalarını” söyler. Çocuklar bu İngilizce öğretmenini çok severler. Bir gün yemekteyken bu öğretmenin okul yıllığını bulurlar. Okul yıllığında Ölü Ozanlar Derneği’ nin üyesi olduğu yazmaktadır. Çocuklar, öğretmene bu derneğin ne anlama geldiğini sorarlar.

Öğretmen her gece herkes uyuduktan sonra bir mağarada şiir okuduklarını söyler. Bu arada oyunculuk seçimleri başlamıştır. Neil Perry de buna katılmak istiyordur. Fakat babası ona izin vermiyordur.

Babası onun kimya mühendisi olmasını istiyordu. Neil Perry babasının ağzından okula bir izin mektubu yazar. Oyunculuk seçmelerini kazanır. Bu arada Knox , Chris adında bir kıza aşık olur. Bu kızın sevgilisi okulun çeteleri içindedir. Knox kıza Neil’in oyununa teklif eder. Kızla beraber oyuna giderler.

Neil başarılı bir oyun çıkarır. Babası bu sırada oyun salonuna girer. Neil , oyuna katıldığı için babası sinirlenir. Eve geldiklerinde annesinden de azar işitir. En son babasının tabancasıyla kendisini öldürür. Arkadaşları bu olaya çok üzülür. Ölü Ozanlar Derneğini müdüre açıklarlar.

“ Eğer bir insan düşlerinin yönetiminde gizlice ilerlerse, bir gün hiç beklenmedik bir an da başarıyla buluşur

KİTAPTA BEĞENİLEN SÖZLER :

Olmak yada olmamak ,İşte bütün mesele bu !

Bu günü yaşamak.

Bir insan ne başarabileceğini görmek için, tamamen yalnız olmalıdır.

Eğer bir insan düşlerinin yönetiminde gizlice ilerlerse, bir gün hiç beklenmedik bir anda başarıyla buluşur.

Sözcük ve fikirler dünyayı değiştirebilecek güce sahiptir.

Şiir ve romantizm aşk ve güzellik işte bunlar bizim yaşama sebeplerimizdir

D

dempol

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
en sevdiğim filmlerden biridir aynı zamanda. teşekkürler.

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
hem filmini izlemiştim hem de kitabını okumuştum  ve gerçekten olumlu yönde etkilenmiştim..kitaptaki ingilizce öğretmeninin fikirlerine,söylediği sözlerine,öğrenme için uyguladığı yöntemlere hayran kalmıştım..keşke tüm öğretmenler o öğretmen gibi yeniliklere açık olabilse.. :-\

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
yaa ben bu kitabı ortaokulda okumuştum veee o dönemde en çok etkilendiğim kitaplardan birisiydi hatta bir gecede ağlaya ağlaya bitirmiştim paylaştığın için çok teşekkür ederim :)

E

eftalya_er

Kullanıcı
19 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
evet çok güzel bir kitap her gencin okuması gerektiğini düşünüyorum.sizin zamanla güzel olmuş ortaokul yıllarında okuyup hayatta bakış acısını muhakkak değiştirdiğini düşünüyorum.

A

arzu_35

Kullanıcı
4 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
gerçekten güzelmiş tşk ler paylaşım için ;)

D

dürrüşehvar

Kullanıcı
14 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
bu kitabı okumuştum gerçekten harikaydı.teşekkürler

M

M e l i k e

Kullanıcı
11 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
bnde yaklaşık 1 ay önce okudum çok güsel bi kitap tawsiye ederim.. ;)

D

doktor

Kullanıcı
11 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
bnde bu kıtabı orta okulda okumustum etkıleyıcıydı ama tavsıyeler ve yorumlar üzerine tekrar okumam gerektıgıne karar verdım.defalarca okunmayı hak edıyor ;)

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Kitabın vermek istediği düşünce ve bu düşüncenin izinde giden kişiler beni çok etkilemişti...[kapaktaki şiirde çok etkiledi :)]
Vermek istediği mesaj anı yaşamanın önemiydi...Konusu da bi grup arkadaşın bu düşünceyi benimsedikten sonra değişen hayatlarıydı...

Güzel bir kitaptı...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kitapdan önce filmini izlemiştim ( büyük bir kayıp benim için) o zamanlar kitabı oldugunu bilmiyordum...
Filmini izlediğim kitabı okuyamam ama okudugum kitabın filmini izlerim...
Çok şey kaçırmış değilim,evdeki diger okuyucular için kitaplıgımda bulundurayım en kısa zamanda..teşekkürler  :)