Olimpiyat Nedir

  • Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Olimpiyat Nedir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,733 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Olimpiyat Nedir
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
dört yılda bir yapılan spor organizasyonudur. olimpiyat oyunlarına tüm Yunan siteleri çağrılır çatışmalar askıya alınır, mahkumlar idam edilmezmiş. venüs gezegeni her dört yılda bir ekliptik semada beş köşeli mükemmel bir yıldız çizmektedir. eski Yunan'da, venüs'ün büyüsüne övgü olsun diye bu dört yıllık süreç olimpiyat oyunları düzenlenirken kullanılmıştır. günümüzde yapılan olimpiyat oyunları hala venüs'ün devrelerini takip etmektedirler.
antik şekli eski Yunan'da yapılan oyunlar fransız soylusu pierre fredy, baron de coubertin tarafından 19. yüzyıl'ın sonlarında modernize edilmiştir. oyunları'nın yaz sporlarını içeren ve daha iyi bilineni olan yaz olimpiyatları, 1896'dan beri dünya savaşları istisnaları hariç her dört yılda bir yapılagelmiştir. kış oyunları ise 1924'te yapılmaya başlanmıştır ve 1994'ten beri yaz oyunlarının yapıldığı yıllardan iki sene sonra yapılmaktadır.


not:alıntıdır.
 
Üst