öldüren oyun

• Konbuyu başlatan bloodelf
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde bloodelf tarafından oluşturulan öldüren oyun başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 18,417 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı öldüren oyun
Konbuyu başlatan bloodelf
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yarence
B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Öldüren oyun

ABD'de can sıkıntısından kurtulmak isteyen çocuk yaştaki gençler arasında revaçta olan 'Choking Game' adlı oyun yaşları 6 ile 19 arasındaki 82 gencin hayatına mal oldu.

İki kişiyle oynanan oyunda, biri diğerinin şah damarına parmaklarıyla bastırıyor. Baygınlık geçirene kadar da oyun devam ediyor. Uzmanlar böyle bir durumda kısa süreliğine de olsa beyne oksijen gitmediğini ve bu durumun ölümlere neden olduğunu belirtiyor. Ancak gençler oksijenin beyne gitmediği anı, uyuşturucu kullanmış kadar keyif verdiğini iddia ediyor. Gençler yalnız kaldıklarında bu oyunu kendi başlarına da oynuyor. Oyun boğazı iyice sıkan lastikler ve köpek kementleriyle de oynanıyor.

Yetkililer 'Boğma Oyunu'na kurban giden genç sayısının daha yüksek olabileceğini belirtiyor. Bazı aileler bu tehlikeli oyundan haberdar olmadıkları için çocuklarının intihar ettiğini düşünüyor.

Öldüren oyun konusunda ABD'li yetkililer ve psikologlar, aileleri özellikle şu konularda uyardı.

1- Çocuğunuzun yanında bir ip ya da plastik torba varsa
2- Gözleri kanlanmışsa
3- Başağrısı çekiyorsa
4- Çocuğun boynunda parmak izleri varsa

Choking Game'in yeni bir trend olmadığı konusunda uyarıda bulunan çocuk psikoloğu Dr Shapiro, 'hiçbir sorunu olmayan çocuğunuzun intihar etmiş olduğunu düşünüyorsunuzdur. İşin aslı ise çocuğunuz bu ölümcül oyuna kurban gitmiş olabilir" dedi.

B

bıldırcın

cık cık cık :mad:
Biz çocukken saklambaç,yakan top falan oynardık ya,oldukçada keyif alırdık...
Bu nedir böyle şaşırmış gençlik diyorum başka bişey demiyorum :mad:

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
bütün suç anne babada....
KG'nin anasayfasında mı görmüştüm nerde görmüştüm
bir yazı vardı "başarısız çocuk yoktur başarısız anne-baba vardır."Böyle
bir cümle idi galiba... :-\ Gerçekten de çok doğru...Çocukların bu hale
gelmesinde en önemli etken anne baba...Hayatta neyin önemli olduğunu
çocuğa öğretememişseniz yeterince ilgi alaka gösterememişseniz işte
böyle şeyler ortaya çıkıyor...Benim evde küçük bir yeğenim var 4 kişilik
ailede herkesten ayrı ayrı ilgi ister daha 17 aylık...Kiminle zaman geçirmek
isterse gider elinden tutar kaldırır odasına götürür.. :) dili döndüğünce bebek
diliyle oynamak istediğini anlatmaya başlar... :) Hayranım ona yaa...Tabi ben
pek vakit ayıramıyorum itiraf etmeliyim sadece yemek saatlerinde yanında oluyorum
oda yemek konusunda çok mızmız bir tek benden çekindiği için kucağıma oturur da
yemek yer  :p

K

Kristal

Aile önemli haklısın Uğur.Ama çocuk dışarı ile iletişime geçtiğinde arkadaş çevresi çok etkiliyor.
Dışlanmamak için onlara katılmaya mecbur hissediyor kendini.

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Evet oda var haklısın ama onun önüne de geçilebilir
diye düşünüyorum...Bir çocuk kendine güven içinde
yetiştirilmişse şayet dışlanma korkusundan dolayı
yanlış arkadaş edinmeyi göze almaz bence...Bizde çocuktuk bizde
geçtik hep o yollardan aynı şeyleri hepimiz yaşadık...Özellikle
lisede çok oluyo bunlar...

K

Kristal

Haklısın özgüveni geliştirmek ailenin görevi.Benim gözlemlediğim şu ki çocuğa saygı duymayı bilmiyor bir çok aile.Sevgi verilir ölesiye sevilir ama saygı duyulduğunu hissetmeli.
Birey olduğunun farkına küçük yaşta varması gerekir.

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
böyle saçma sapan bir oyunun olduğuna inanamıyorum bizim zamanımızda çelik çomak vardı,ip atlanırdı,yakan top oynanırdı...
şimdi doyumsuzluk daha çocuk yaşta başlıyor enteresan olmak adına böyle oyunlara canlar veriliyor yazık  :mad:

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Kristal' Alıntı:
Haklısın özgüveni geliştirmek ailenin görevi.Benim gözlemlediğim şu ki çocuğa saygı duymayı bilmiyor bir çok aile.Sevgi verilir ölesiye sevilir ama saygı duyulduğunu hissetmeli.
Birey olduğunun farkına küçük yaşta varması gerekir.
Katılıyorum..

A

ayben

Bu nasıl bir ''oyun'' ya da bir oyun mu? Resmen intihar ediyorlar, arkadaş böyle mi olunur? Çok anlamsız  :mad:

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
böyle bir oyun olmaz olsun ya :eek:

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çocukların ölümüne canları sıkılmış demek ki.
Buna oyun diyorlar bir de :eek:

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
İntiharı düşünenler için kolay bir seçenek :(

M

M e l i k e

Kullanıcı
11 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
okurken bile nefes almakta zorlandım :-\

B

baharder

Kullanıcı
18 Ara 2010
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
her şey aile eğitimine aile yapısına bağlı bence aile çocuğa neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğretmiyorsa böyle üzücü sonuçlarla karşılaşmak kaçınılmaz oluyor.. ve en önemliside ilgi alaka ..

S

suheda:)

Kullanıcı
31 Tem 2010
En iyi cevaplar
0
0
Kütahya
Arkdşlrm da oynuyolardı.
Kısa süreliğine bayılıyolar falan filan işte.
Saçmalık

D

deli

Kullanıcı
10 Mar 2010
En iyi cevaplar
0
0
�stanbul
ben  bunu çocukluğumdan biliyorum.ilkokokul 2 deyken yani yıl 96 felan bu oyunu sınıf arkadaşlarım yapıyordu yemin ederim.. Bayıltıyorlardı.. hatta şu şekildeydi :
önce yere eğilim parmağını tek noktada sabit tutarak nefes al ver diyordu sonra tavana sabit bak diyorlardı. sonra boynunu sıkıyorlardı çocuğun gözleri kayıyodu. bayılıyodu. bunu çok yapıyolardı . 1-2 dk ayılamayan olmuştu hatta. Bir gün arkadaş bizim öğretmene de söyledi öğretmenim böyle birşey yapıyoruz dişye. o da yapın gösterin dedi. bi kıza yaptılar . ayılmadı,zor ayıldı. bayılanlar o an da hayal gördüklerini söylüyorlardı felan.Seneler sonrada mahallemde rastladım bu oyuna ,yine zirve oyundu. ancak hiç bir zaman kendime yaptırmadım,koktum çünkü,tehlikesini farkediyordum .allah akıl fikir versin.
yani demem o ki bu şey modaydı şahsen ben canlı şahidiyim ta bunda 15 sene evvel birde..

ÇOCUKLARI UYARIN TEMBİHLEYİN ANLATIN ! çOK TEHLİKELİ....!!!!!!!!