OLDUĞUM HER YERDEYİM. YA SİZ...?

• Konbuyu başlatan byiso
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde byiso tarafından oluşturulan OLDUĞUM HER YERDEYİM. YA SİZ...? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,465 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı OLDUĞUM HER YERDEYİM. YA SİZ...?
Konbuyu başlatan byiso
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dideM
B

byiso

Kullanıcı
5 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
urfa
:'(
Sevgili dostlar ;
Siteyi çok başarılı buluyorum.Fırtsat alanları mutlaka vardır.Bildiğiniz gibi eskiden çok bilenler kolay kolay kimseye öğretmezdi bunlar asıl cahiller olarak tarihte yerlerini aldılar.Bilgi paylaştıkça zenginleşir.Akıllı insanlar başkalarının akıllarını kullanan insanlardır.
Düşünsenize ben bir konuda takıldım ne yapacağım hususunda ikilemdeyim çapraz sorgulamayı sağlıklı olarak yapamıyorum .Peki ne yapmalıyım nemi bu siteye koyar düşüncelerinizi sorarım inanın daha sağlıklı bir karar alırım sayenizde...
gelelim asıl konuya; doğru yerdemiyim ?
Kendimize sormamız gereken sihirli bir cümledir bu.Evet doğru yerdeyim anlatayım size umarım başarı yolunda atacağınız adımlarda bir nebze faydaı olur...
1975 urfa doğumlu olup 8 kardeşin büyükten küçüğe doğru 3.yüm.
4-5 yaşlarında inşaat ustası olan babamın Adanaya göç etmemizle birlikte hayatımın dönüm noktası burda başlar..
Adana Türkiyenin en güzel şehirlerinden biri olup 1980 li yıllarda türkiyenin göç akınına uğramış sanayinin ve tarımın zirvesinde idi.Neyse ilkokul, orta okul ve liseyi Adana Atatürk liseinde okudum hepsinin Adı Atatürk  İdi.
Ayrıca Çevresinde Karşıyaka sanayi sitesi olup yazları burda tornacı,yıkamacı,saç eğme bükme işlerinde çalışarak okul masraflarımı karşıladım.Ailem yoksuldu okuyan tek kişi bendim.Kafama koymuştum  Hep idareci olmayı kafama koymuştum bir ofisim olacak 50-60 çalışanın olacak, fikirler üretecek ,insanları idare edecek ve takım oyunu oynayacaktım.Daha sonra okul bittikten sonra Paksoy yağ fabrikasında işçi olarak çalışmaya başladım.Burda çalışırken aldığım ücretle  bilgisayar operatörlüğü daha sonra bilgisayar proğramcılığını bitirdim.Sonrada ehliyetimi aldım.
Ehliyet kursunda Levent diye biriyle arkadaş oldum halende devam etmekte.Dedimya fırsatları değerlendirmek çok önemli biraz cesaret gerekiyor.Levent Mc donaldsta müdürlük yapmış babası vefat edince adanaya gelmişler. Birlikte çok iyi bir arkadaşlığa imza attık.Tarih 1996 1 ocak adana galleriaya mc donalds restorantı açıldı bunu levente söyledim nasıl buraya çalışmaya başlayayımmı.? Oda çalış dedi çok çalışırsan burda müdür bile olabilirsin deyince benim beynimde şimşekler çakmaya başladı.Hemen öteki gün takım elbisemi giyinip gittim mulakata aldılar beni beğendiler ama bir sorun vardı sadece haftasonu çalışacak elemana ihtiyaçları vardı.Fabrikada 5000tl alıyordum ve maaşım burda 1750 olacaktı.Kararlıydım kariyer yapmak istiyordum kabul ettim.Hafta sonları çalışmaya başladım sırasıyla 1,2,3 yıldız aldım.
1997 haziranda konya mcdonals açılacağını müdür arandığını gitmek istersem bölüm müdürü olarak gidebileceğimi söylediler.Benim için fırsat çıkmıştı 2 gün sonra kabul ettim ama yine sorun vardı sadece şef kadrosu kalmış tı maaşı düşüktü.Yinede kabul ettim.Bir bavul kıyafat ve bir battaniye birde yastık ile yola çıktım......

Devamı var......