Nefes nefese bir KİŞİSEL GERİLİM kitabı...(Hıdır Kişisel Gelişiyor)

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Nefes nefese bir KİŞİSEL GERİLİM kitabı...(Hıdır Kişisel Gelişiyor) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,661 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Nefes nefese bir KİŞİSEL GERİLİM kitabı...(Hıdır Kişisel Gelişiyor)
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Hıdır Kişisel Gelişiyor 

Hıdır, kendi halinde bir devlet memurudur. Eşi ve akıllı kızı Nisan’dan başka sahip olduğu tek şey gözü gibi baktığı 1991 model beyaz Şahin arabasıdır.[

Hıdır bir gün "Ferrari’sini Satan Bilge" kitabını keşfeder: "Kararı ver; Doğu felsefesiyle, Amerikan iş bitiriciliğini birleştir. Sonra gelsin başarı ve mutluluk." Böylece "kişisel gerilim" yolculuğuna başlar. Birçok Amerikalı’nın ve Amerikan vatandaşı olmak için can verecek birçok Türk’ün "kişisel gelişim" [/color]kitaplarını okur. Çoğu çok satan, Amerikan kültürünü işleyen bu kitapları okudukça "gelişim" [/color]gösterir. Ses tonu, bakışları, davranışları, konuşma tarzı yani "beden dili" hızla değişir. Bu değişim nedeniyle sürekli komik duruma düşer.

Hıdır’ın başlıca isteği kişisel gelişimini tamamladığını ispat edip terfi alarak şeflik makamına yükselmektir. Hak ettiğini düşündüğü bu terfii üsleri ona kendiliklerinden bahşetmeyince, Hıdır Genel Müdür Yardımcısı’yla bizzat görüşerek hakkını aramaya çalışır. Ancak kafası okuduğu kitaplardan ezberlediği cümlelerle doludur; yaptığı denemeler trajikomik durumlara yol açar.

Ahmet Şerif İzgören, Hıdır’ın yaşadıkları üzerinden, "kişisel gelişim" başlığıyla yayımlanan kitaplarla dalga geçiyor. Bu kitapların insanları kendi benliklerinden uzaklaştırdığını, hayal kırıklığına uğrattığını mizahi bir dille anlatıyor. Bireysel başarıyı ve rekabeti temel alan bu zihniyeti, kişisel gelişim uzmanı denilen insanların kendi hayatlarındaki başarısızlıklarını da vurgulayarak eleştiriyor:

"Size kitap yazan adamların çoğu sizin kadar mutlu değildir, ondan emin olun. Pozitif enerji deyip duranların belki yüzü hiç gülmüyordur."

Kitap arka kapak yazısı... 

Zamanında okusam bugün Irak'a, Afganistan'a girmemiştik. Hayat felsefem değişti.
George W.Bush

Kitabın yankısı buraya kadar geldi. Hayat felsefemiz değişti.
Aristo

Nice kitap okudum, nice hikaye dinledim, nice yer dolaştım. Hiçbir şey hayat felsefemi bu denli değiştirmedi. Nice insanın okumasını diliyorum.
Nietzsche

Zekariyaköy'deki 30 villamın aidatını, içinde oturmuyorum diye ödemiyordum. Okur okumaz ödemye başladım. Bu arada hayat felsefem değişti.
Eski Bir Başbakan

Ahmet Şerif İzgören

ELMA YAYINEVİ

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu kitabı almamda etken:) kapak resmi idi....İçeriğine bir göz attığımda daha çok ilgimi çekti..Bu güne kadar bir çok kişisel gelişim kitapşarı okumuştum ama bu biraz farklı gibi:) adı üstünde KİŞİSEL GERİLİMMİŞ:)
İçeriğinde kişisel gelişim aldatmacasını mizahı bir dilde nasıl ele aldığını görebiliyormuşuz,öyle algıladım:) Elimdeki kitabım bitsin tercih sırasında ilk sırayı alacak kitapdır...
Şimdiden okumak için heyecanlandım...Bakalım kişisel gelişirken geriliyormuymuşuz gerçekten.. :)

Yazarın diger kitapalrıda bundan ilginçdi, bir ara onlarıda eklerim:)

Ç

çakır

Kullanıcı
22 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
samsun
bende bır cok kısısel gelısım kıtabları okudum ve ınsan ınankı geriliyor...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
çakır' Alıntı:
bende bır cok kısısel gelısım kıtabları okudum ve ınsan ınankı geriliyor...
Bu kişisel gelişim kitabı değil ama farketmedin mi:)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
kişisel gelişim kitaplarıyla dalga geçen güzel bir kişisel gelişim kitabı her nekadar kişisel gelişim kitaplarıyla dalga geçsede kendi kişisel gelişim mesajlarını veren bir kitap
yazarın bu ve diğer birkaç kitabını okudum çok çabuk bitiyor bu tarz kitapları zamanında çok fazla okuduğumdan yazarın kitaplarını okurken okuduklarımı tekrar ediyormuş gibi olsamda eğlenceli sıkmayan bi anlatımı var

I

ilkay_

Kullanıcı
12 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ordu
okuyalım bakalım gerılıyormuyuzz  ;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Rahat rahat gerilin:) diğer kitaplarını gördüğünüz zaman gülümseyeceksiniz.. :D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kitabı aldım 9 yaşındaki kızım okuyor:) Yaşına uygun olmadığını söylediğim halde,okumakda ısrarcı davranıyor..Neden bu kadar ısrarcı olduğunu sorduğumda,"Kapak resmini çok sevdim kitabı okumak istiyorum anne" deyince gülümsedim:) Biraz erken bir gelişim onun için desemde zamani çoçuğu erken gelişiyor,onunda bu kitabı okumaya hakkı var diyorum:)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Sanırım mutasyon geçiriyorum.
Su altında yaşayabilme olasılıgım yükseliyor, balık hafızası edinmeyi düşünüyorum.
Her şey diz boyu, sağ duyu ve gerçek hariç.