NEDEN HEP AŞIK OLURUZ???????????????

  • Konbuyu başlatan asyam
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde asyam tarafından oluşturulan NEDEN HEP AŞIK OLURUZ??????????????? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,626 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı NEDEN HEP AŞIK OLURUZ???????????????
Konbuyu başlatan asyam
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hasan0074
asyam

asyam

Kullanıcı
7 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
aydın/kuşadası
Eğer bir başkası için her şeyinizi vermeye ve onun vereceği herşeyi kabul etmeye hazır iseniz siz aşıksınız demektir. Ve aşk doğaüstü güçler yetisinin azığıdır...

Belki de pek çok kişiye göre anlam ifade etmeyen bir insana nasıl olurda böyle tutkuyla bağlanırız ve hayatımız onun kutsal ellerinde bir hiç oluverir.

İnsan sonsuzluğu ve mutlak gücü arzulayan tek varlıktır.Tanrı ona kendi ruhundan üflemiş ve özelliklerini sınırlı bir şekilde insanda varetmiştir. Ancak istekleri ve hayallerinin sınırsız olmasına karşılık gücü oldukça sınırlıdır.Acaba bu büyüleyici düzenin içindeki bu tezat!? nedir?Ve aşk bizi mutlak güce ulaştıracak bir büyü haline nasıl gelebilir?

Bütün aşklar aslında insanoğlunun kendi varlığına duyduğu aşktan öte birşey değildir aslında. Ve sizin bu yazı dizisinde bulmayı beklediğiniz bilgiler bu tür bir aşkı anlatır. Açıkçası bütün aşkları... etrafınızda gördüğünü yada bakıpta farkedemediğiniz bütün aşkları... Hiç biri kendine aşıkmış gibi görünmez ancak bilmelisiniz ki hepside kendine aşıktır aynı sizin gibi yada benim gibi... lütfen bir narsistin itirafları olarak bu yazı dizisine bir başlık koymadan önce devamını okuyun ve zaten bilimadamlarınca bilinen ama bizim oldukça yabancı olduğumuz bu olguyu birlikte inceleyelim.Kendimize Duyduğumuz Aşk:Sanırım insanların her davranışının temelinde kendiyle ilgili bir yön bulunduğunu biliyorsunuz.Yani bir dilenciye para verdiğimizde yardım ettiğimiz için kendimizi mutlu hissederiz yada cennete gitme fikriyle neşeleniriz.Eğer bir arkadaşımızın yanına gidiyorsak bu onun sohbetinden hoşlandığımız yada işimiz olduğu içindir.Örnekleri arttırabiliriz. Bilim dilinde insanın sürekli kendiyle ilgili şeyler yapmasını sağlayan bu varlığa id deniyor.Tasavvufta ise nefis.Bütün insanlarda bu varlık vardır ve emin olun yaptığınız herşey onların isteklerinin bir sonucudur.Şimdi bilmemiz gereken karşılıksız ve herşeyiyle karşıdaki insana adanmış bir duygu yada davranış biçimi olaraka görülen aşkın nefisle ilgili yönü nedir?Böylelikle neden aşık olduğumuzu daha iyi anlayacağız ve bu bilgiler ileride öğreneceklerimizin temelini oluşturacak.

aşık olmamızı sağlayan en önemli neden zayıflıklarımızdır. Yani zayıf yanlarımız. Eğer Biri bizi kendine aşık ediyorsa kendimizi onun yanında zayıf yada güçsüz hissediyoruz anlamına gelir. Karizmatik yada çok yetenekli insanlara duyulan beğeni buradan ileri gelir. Ancak Bu kimse sizinle aynı parkurda yarışıyorsa yani hemcinsseniz yada kariyerinizde size engel çıkaracak kadar yetenekliyse bu kıskançlığa dönüşür. Öyleyse bu insanın bizim zayıf yanlarımızı ortaya çıkaracak yönlere sahip olması gerekmekte.Boyu ile ilgili problemleri olan bir bayan eğer bunu kompleks haline getirmişse uzun boylu insanlara karşı kendini zayıf hisseder. Aynı şey aşağılık kompleksi olan biri içinde geçerlidir. Kendine güveni yerinde ve popüler insanlar karşısında mahcupturlar hep.Peki bunun ne önemi var?kompleksler beğenileri beğeniler ise aşık olduğumuz kimseleri belirler.Onda Kendimi Görüyorumİnsanoğlu pekçok zevk alacağı nesne ile zaman zaman meşgul olmaktadır. Bunların içerisinden en değerlileri insana en yüksek düzeyde zevk yaşatan ve en ender bulunanıdır. Aşk insana bu deneyimi yaşatır. yani kendini seyretme deneyimini. Eğer bir insan karşı cinsinde kendinin hayran olduğu yada kendini diğer insanlardan üstün kıldığını düşündüğü yönlerini görürse ki bunları daha çok davranışlardan bakışlardan çıkarır kendini psikolojik olarak görme yada ruhunu seyretme zevkini yaşamış olur.

Bakışlarındaki vahşiliği ve keskinliği üstün bulan bir erkek kendi tarzına benzer bir kadını gördüğünde onunla ortak yönlerinin olduğunu farkeder. Ancak bu yönler spor,favori yıldız yada burç gibi şeyler değildir. onu o yapan ruhunun yapıtaşlarıdır. Ve o adam kızın gözlerinde kendini görmüştür. kendinin en sevdiği yanlarını. Ruhunun bir parçasını bir başkasının bedenine girmiş şekilde görmekten güzel bir duygu yoktur. Tabiiki onda gördüğünüz şey yani size ait parça sizin en sevdiğiniz yönünüzse.Bu olay daha çok film yıldızlarının başına gelir.nedeni ise filmlerde yıldızla özdeşim kurmanın en yüksek düzeyde olması ve herkesin kendinden bir parça bulabilmesi için ortam hazırlanmasıdır.Hatta bunu farketmiş olan yönetmenler

bilinçaltının zayıflığını kullanarak yakın çekimlerle özdeşim kurma gücünü en üst seviyeye çıkarmaya çalışırlar.

Bazı insanlar içinde kendilerindeki en çekici yön hiç bir zaman ortaya çıkaramadıkları ama hep özlem duydukları yöndür. Bu özelliğe sahip birisi ile karşılıklı bağlanmak kendini tamamlamak olarak adlandırılır. bütün çabalar buna yöneliktir. Hediyeler, gözyaşları ... o kız yada erkek aslında onun bir parçasıdır. çünkü içinde aslında ona benzer bir parçayı hep yaşatmaktadır. ve onu kendi benliğinden ayrı biri olarak göremez olur. artık kendi için istediğini onun içinde isteyebilir. hatta iyilik yapılacaklar sırasında anne babasından önce akla gelir ve ilgiyi hakeder.elbetteki sizde ki nitelik pekçok insanda kompleks oluştaracak kadar olağanüstüyse siz insanlarda daha önceden farkedilemeyecek bir tepki yaratmış olur ve bunun sonucunda pek çok kompleks geliştirebilir beğenilerde değiştirebilirsiniz. nasıl ki brad pitt i gördükten sonra bir kızın sarışınlardan hoşlanması, sharon stone gördükten sonra vahşi ve şeytani bir güsellik araması gibi... karakter ve kompleksler değişken olduğu için zaman içinde aşklarımızdan vazgeçeriz yada bazı şeyler kanıksanarak eski güzelliklerini yitirirler.kendinizde bütün insanları etkileyecek ve hiç görülmemiş yönler yada görünüm şekilleri geliştirmek için gerekli bütün bilgiler kitap verilmiştir. şimdilik yaratıcılığınızla başbaşasınız. yada 275 hafta sürecek yazı dizisini takip edin.Umarız kitabin tamamı yakında intennet üstünden e-kitap olarak satışa sunulurda sizde çok uygun bir ücretle bu eşsiz bilgi hazinesine sahip olabilirsiniz.


 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bu ne yav akşam akşam :d
2 gün girmiom bu aşk mevzuları kabarıo ha heheh :d birde bilime bağlamışlar.

asyam' Alıntı:
İnsan sonsuzluğu ve mutlak gücü arzulayan tek varlıktır.Tanrı ona kendi ruhundan üflemiş ve özelliklerini sınırlı bir şekilde insanda varetmiştir. Ancak istekleri ve hayallerinin sınırsız olmasına karşılık gücü oldukça sınırlıdır.
Bu yukarı kısma katılsam bir türlü katılmasam bir türlü :d
Gücümüz sınırlımı değilmi :d içimizdemi değilmi :d
Birde 275 haftalık bir yazı dizisiymiş birine katlanamadım ben valla :d

Neyse..
 
S

spiritualsigns

valla ekleyen arkadaşın 2007 de kabarmış en son...  ;D  2 günlük mevzu değil yani  :)
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
spiritualsigns' Alıntı:
valla ekleyen arkadaşın 2007 de kabarmış en son...  ;D  2 günlük mevzu değil yani  :)
Benim gözümden kaçmış demekki :d
Ortalık aşk konusu kaynıo valla, ama bu bir yzı disisiymiş sanırım, devame dilmemesi iyi olmuş..
 
S

spiritualsigns

yav ben kalbim.gen.tr reklamı görüyorum bu aşıklar oraya neden takılmıyo...  8) isminden öyle bir site imajı uyandı bende... bi girip bakayım ben  :D
 
C

cemiLe-akeL

Kullanıcı
14 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Manisa

Bazı insanlar içinde kendilerindeki en çekici yön hiç bir zaman ortaya çıkaramadıkları ama hep özlem duydukları yöndür. Bu özelliğe sahip birisi ile karşılıklı bağlanmak kendini tamamlamak olarak adlandırılır. bütün çabalar buna yöneliktir. Hediyeler, gözyaşları ... o kız yada erkek aslında onun bir parçasıdır. çünkü içinde aslında ona benzer bir parçayı hep yaşatmaktadır. ve onu kendi benliğinden ayrı biri olarak göremez olur. artık kendi için istediğini onun içinde isteyebilir. hatta iyilik yapılacaklar sırasında anne babasından önce akla gelir ve ilgiyi hakeder.


bu bile yeterli ..:D
 
H

hasan0074

Kullanıcı
23 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sitemiz arkadaşlık sitesi değildir. Mail adresi içerikli mesaj tarafımdan silinmiştir.
 
Üst