Nasıl güçlü kadın olunur?

  • Konbuyu başlatan Mrs.Jadem
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Mrs.Jadem tarafından oluşturulan Nasıl güçlü kadın olunur? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,766 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Nasıl güçlü kadın olunur?
Konbuyu başlatan Mrs.Jadem
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sevilen biri olmaya özen gösterin

Ne kadar iyi ve anlayışlı davranırsanız davranın herkesin sizi sevmesi tabii ki imkansız. Ama en azından elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Karşınızdaki kişiden hoşlanmıyor olsanız bile size karşı pozitif duygular beslemesini sağlayabilirsiniz. Bunu bir oyun olarak düşünürseniz belki sevmediğiniz kişilere iyi davranmak daha kolay olabilir. Özellikle iş yerinde duygularınızı bir kenara bırakmanız yerinde olur. İleride karşınıza çıkacak bir iş teklifi ya da terfinin başkası tarafından engellenmesini istemiyorsanız, bazı durumlarda bir maske takabilirsiniz. Bu kural yalnızca iş hayatında geçerli değil. Özel hayatınızda da çevrenizdekilerin, örneğin beğendiğiniz bir erkeğe karşı sizin hakkınızda iyi konuşmasını istersiniz. Sevilen biri olmak size güç verir. Çünkü iş ya da özel hayatınızda başarılı olmak için hakkınızda yapılacak yorumların pozitif olması önemlidir. Çevrenizin geniş olması ve istenen biri olmak sizin daha güçlü bir kadın olmanızı sağlayabilir.

Sırlarınızı herkesle paylaşmayın

Herkesin duymasını istemediğiniz bir sorun yaşıyorsanız ya da bir sırrınız varsa bunu yalnızca dostlarınızla paylaşın, herkese anlatmamaya çalışın. Özellikle arkadaş seçiminizi yaparken, başarınızı sorgulayan ya da nasıl elde ettiğinizi merak edenleri değil, sizin mutluluğunuzdan mutlu olan kişileri arkadaş çevrenize kalmanızda yarar var. Eğer sizi ya da başkalarını kıskanan bir arkadaşınız olduğunu düşünüyoranız o kişiyle ilişkinizi yüzeysel tutmaya çalışın. Güçlü bir kişiliğe sahip olabilmeniz için güçlü arkadaşlıklara da sahip olmanız gerekir. Sırlarınızı herkese anlatmadığınız sürece sizi kıskanan kişilerin eline koz vermemiş olursunuz. Etrafmızdakiler sırlarını anlatmak isterlerse onları dinleyin ancak karşılığında kendinizinkileri onlara vermek zorunda olmadığınızı bilin.

Düşman kazanmaktan kaçının

Bazı durumlarda insanın sinirlerine hakim olması zor olabilir ya da olaylar karşısında objektif davranamayabilir. Ancak güçlü bir kadının bunları öğrenmesi gereklidir. Eğer sizinle ilgili olumsuz bir olay yaşanıyorsa ve sinirlerinize hakim olamıyorsanız, cevabınızı o anda vermeyin. Bulunduğunuz ortamdan çıkıp, iyice düşünün ve sakinleştikten sonra tavrınızı ortaya koyun. En azından derin bir nefes alıp, karşınızdaki kişiyi kendinize düşman etmeden tartışın. Çünkü bir kadın güç kazandıkça, düşmanları artmaya başlar. Bu yüzden dikkatli olun ve düşman kazanmaktan kaçının.

Başkalarına yardım etmekten çekinmeyin

Maddi ve manevi olarak güçlü hissetmek için insanlara yardım etmeniz önemlidir. Güç denilince, zaman zaman karşısındakileri ezmek zorunda kalan, disiplinli bir kadın aklınıza gelebilir. Fakat aslında güçlü olmak için başkalarına, özellikle ileride sizinle calışabilecek potansiyele sahip kişilere yardım etmelisiniz. Eğer kendi işiniz varsa, elemanlarınıza ne kadar iyi davranırsanız davranın sizden hoşlanmayan birileri mutlaka olacaktır. Bu yüzden seçtiğiniz bir vakıfa vardım edip, elemanlarınızın ve rakiplerinizin bu yardımlarınızdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem yardım etmiş hem de sizden hoşlanmayan kişilerin sempatisini kazanmış olursunuz.

Kendine güvenmeli

Güçlü olabilmek yalnızca işiniz ve sosyal hayatınızda yakaladığınız başarıyla tamamlanmayabilir. İlk önce kendinize inanmanız ve güvenmeniz gerekiyor. Yaptığınız ve söylediğiniz sözlere her zaman dikkat edip arkasında durmalısınız. Kendinize güvendiğiniz takdirde etrafınızdakilerin size olan hayranlığı da artabilir. Kendine güvenmeyen bir kadın güçlü görünemez. Yürüyüşünüz, konuşmanız ve kıyafetleriniz kendinize güveninizle orantılı olarak değişir. Bu yüzden kendinize güvenin ve yaptıklarınızdan emin olun.

İş arkadaşınızla flört etmeyin

Aynı işyerinde çalıştığınız bir erkeğe aşık olmak sizi güçsüz gösterebilir. İlk başlarda hiç kimseye bahsetmek istemediğiniz ilişkinizde problemler yaşandıkça güçsüz yönünüz ortaya çıkabilir. Daha sonra çıkacak dedikodulara ve birlikte çalışmanın getirdiği olumsuzluklara yer vermemek için iş yerindeki erkeklere mesafeli davranmalısınız, işyerinde beğenilmek ve teklifleri geri çevirmek kendinize olan güveninizi ve güçlü kadın imajınızı artıracaktır.

Erkeksi bir hobiyle ilgilenin

Diğer kadınlardan farklı olun ve erkeksi bir hobiyle uğrasın. Bu sizin güçlü görünmenize yardımcı olacaktır. Mesela yelken ve otomobil yarışı gibi farklı sporlarla uğraşın. Değişik bir uğraşla ilgilenmek kendinizi iyi hissetmenizi de sağlayacaktır. Bu tarz sporlar yaparak farklı sektörlerden insanlarla sosyalleşebilirsiniz. Ayrıca bu tip rekabetçi ve zorlu sporlar, iş ortamında rekabet gücünüzün de artmasını sağlayabilir. Elbette resim, müzik ya da seramik gibi hobileriniz de olabilir ama erkeksi bir hobiyle ilgilenmek erkek rakiplerinizin saygısını kazanmanıza yardım edecektir. Sizi herhangi bir kadın gibi değil, güçlü, farklı bir rakip gibi göreceklerdir.

Teknolojiyi takip edin

Teknoloji hayatı kolaylaştıran en önemli unsurlardan biri sayılabilir. Bilgisayar kullanmayı bilmeyen bir kadının bu dönemde güçlü bir görünüm oluşturması biraz zor olacaktır. Eğer bilmiyorsanız kursa gitmenizde fayda var. Diğer teknolojik aletlerden ya da programlardan haberdar olmaya çalışın. Elemanlarınızın ya da patronunuzun, bilmediğiniz bir teknolojiyi size açıklamalarına izin vermeyin. Bilmiyorsanız bile, konuyu geçiştirin ve mutlaka en kısa zamanda öğrenin. Başarılı ve güçlü olmak istiyorsanız sektörünüz ve ilgi alanlarında olan teknolojik yeniliklerden kesinlikle haberdar olmalısınız. Özellikle altınızda çalışan iş arkadaşlarınızın, bulunduğunuz konuma teknolojiyi bilmeden nasıl geldiğinizi düşünmelerine izin vermeyin. Tabii ki her yeni çıkan aleti bilmeniz imkansız ama mümkün olduğu kadar bilgi sahibi olun ve ne işe yaradıklarını öğrenin.

Erkek arkadaş seçimini doğru yapın

İlişkiye başlayacağınız erkeği iyi seçmeniz gerekiyor. Eğer güçlü bir kadın olmak istiyorsanız, sizinle birlikte olacak kişinin de güçlü olması gerekiyor. Bulunduğu iş konumu, eğitim düzeyi, kültür seviyesi gibi kriterler burada oldukça önem kazanıyor. Çünkü siz ne kadar güçlü, kendine güvenen bir tip olursanız olun, sevgiliniz içine kapanık, kendine güvensiz bir erkekse siz de güçsüz görünürsünüz. Kendi kriterlerinize uyan bir erkekle birlikte olmadan önce yalnızca duygularınızla değil mantığınızla da hareket etmelisiniz. Güçlü kadınlar mantıklarını duygularının önüne geçirmeden hareket ederler. Siz de güçlü kadınların arasında yer almak istiyorsanız, duygularınızla mantığınızı dengelemekle işe başlayabilirsiniz.

Dış görünümünüze özen göstermelisiniz

Kıyafetleriniz, saçınız ve makyajınız güçlü bir görünüm sağlamanız için çok önemli. Kıyafette dikkat etmeniz gereken en önemli nokta çanta ve ayakkabı seçiminiz. Çantanız ne çok büyük, ne de çok küçük olmalı. Ayakkabılarınız her zaman yeni gibi durmalı ve topuklu giymeye çalışmalısınız. Renk tercihiniz siyah ve beyaz gibi klasik renklerden yana olmalı. Özellikle iş hayatında kullandığınız kıyafetlere önem vermelisiniz. Evden apar topar çıkmış bir görünüme sahip olmamalısınız. Sanki çok erken kalkıp hazırlanmışsınız hissini vermelisiniz. Yeni işe başlıyor olsanız bile profesyonel görünmelisiniz. Unutmayın yalnızca güzel ve düzgün giyiniyorsunuz diye birçok müşteriyle görüşmeye sizi yollamak isteyebilirler. Bu gibi fırsatları iyi kullanmanız gerekiyor. Saçlarınız ve makyajınız ise olabildiğince sade olmalı, işten çok saçlarınız ve makyajınızla uğraşıyor gibi durmamalısınız.

 
M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Birinci madde yanlış bence, sevilen biri olmaya çalışan biri asla güçlü olamaz kadın erkek farketmez.
 
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
manas' Alıntı:
Birinci madde yanlış bence, sevilen biri olmaya çalışan biri asla güçlü olamaz kadın erkek farketmez.
Doğru demişsiniz manas.
Zaten yazının tamamından edindiğim izlem; "güçlü olmak" değil, "güçlü görünmeye yarayacak bazı ipuçları" oldu.
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
manas' Alıntı:
Birinci madde yanlış bence, sevilen biri olmaya çalışan biri asla güçlü olamaz kadın erkek farketmez.
Evet, dogru.
Birde kendini güçlü sanan kadınlar vardırki aman aman aman.Hoş böle erkeklerde vardırda,onlar için sadece 2 aman yeter  :)

 
M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Niye diyecem bir kadın olarak?
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
manas' Alıntı:
Niye diyecem bir kadın olarak?
Valla nedenleri anatomikmi dicem genetikmi dicem psikolojikmi yada biyolojikmi dicem bilemiyorum.
Tamamen yaşadıklarımdan,örneklemeleri analiz ettim manas.
Daha bi hırs,daha bi kullanılmaması gereken yollar,daha bir entrika  vs vs vs,kadınlarda daha çok rast geldim.
O anlamda eğer o şekil kendilerini güçlü sanıyorlarsa aldanıyorlar vesselam.
 
M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yaşanmışlıklarına sözüm yok, denemiş ve kendince bir kanaate varmışsın, saygı duyarım ama genellememe taraftarı değilim ben.
 
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Bence;

Kendisini erkeklerle kıyaslamayan ve kadın olduğunun bilincinde olan kadın güçlüdür.
Zira sürekli kendini erkeklerle kıyaslayan ve onların yaptığı her işi bende başarırım ne var bunda diyen birisi 2. olmaya mahkumdur. Ben hiç bir erkek tanımıyorumki kadınların yaptığı şeyi bende yaparım diye çabalasın.
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
manas' Alıntı:
Yaşanmışlıklarına sözüm yok, denemiş ve kendince bir kanaate varmışsın, saygı duyarım ama genellememe taraftarı değilim ben.
Benm yazdıklarım genelleme değil.

Bir söz vardır bu dahil bütün genellemeler yanlıştır diye.
Ben kendini güçlü sanan kadınlar vardırki dedim  yoksa yanlışmı yazmışım,
Yanılıyorsam düzeltin manas.
Akabindede  nedenleri hususunda fikirlerimi belirttim.
Buradada genelleme yok.
Yanlış analiz etmişsiniz hocam.

 
M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Benim burada ilgimi çeken güçlü görünmeye çalışan kadınlar ve erkekler arasındaki ayırımınız ve bu konudaki genellemenizdi, kadın türünü erkeklere göre daha entrikacı bulmanızdı.
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
manas' Alıntı:
Benim burada ilgimi çeken güçlü görünmeye çalışan kadınlar ve erkekler arasındaki ayırımınız ve bu konudaki genellemenizdi, kadın türünü erkeklere göre daha entrikacı bulmanızdı.
Aynen güçlü görünmeye çalışan ama aslında olmayan kadınların entrikada 1 numara oldugunu düşünüyorum.
Kadın türünün değil Kendini güçlü sanıp aslında olmayan kadınların ?
Neresinde genelleme hocam ? Bütün kadınları içerisine alan ?
Yoksa ben genelleme algılarımımı yitirdim.
 
M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Siz bu kıyası iki tür arasında yapmadınız mı korsan?
erkeğin güçlü görüneni ile kadının güçlü görüneni
bu erkek kadına göre daha masum szice
iki amanı yeterli gördünüz erkeğe
kadınların güçlü görüneni erkekten daha beterdir demiyor musunuz ben mi yanlış anlıyorum.
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bir aman fazlası var. Bahsettiğim durumdaki kadınlar ve erkekler için.
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Korsan' Alıntı:
Bir aman fazlası var. Bahsettiğim durumdaki kadınlar ve erkekler için.
Ve evet bir genelleme,haklısınız hocam.
I am sory, ama bana göre durum bu vesselam,ben bazı kadınların, yine bazı erkeklerden değindiğim duruma daha yakın olduklarını düşünüyorum.
 
M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sİzin deneyimleriniz öğrendikleriniz saygı duyarız.  :)
teşekkürler ayrıca.
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Rica  ederim efendim ne demek.
Anlayışınızdan dolayı, ben teşekkür ederim size.
 
Üst