Mutluluk

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Mutluluk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,080 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Mutluluk
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Zülfü Livaneli, üçüncü romanı olan Mutluluk'ta, hem kadim hem güncel olan bir konuyu ustalıkla ve nefes kesici bir sürükleyicilikle işliyor. Livaneli'nin cesaretle ve derinlemesine ele aldığı bu roman, bir Shakespeare trajedisi yoğunluğunda.
-Yaşar Kemal-

Amerikalı, Avrupalı ve Latin Amerikalı büyük ustaların yazmış olmaktan gurur duyacakları bir mistik şiir örneği.
-Talat Halman-

Günümüz Türkiye'sinin içinden bıçak gibi geçen bu romanda üç kişiyle tanışıyoruz.

Van gölü kıyısındaki kasabada, tecavüze uğramış olan on yedi yaşındaki Meryem, evlerinin 'izbe' denilen ambarına kilitlenmiş durumda yazgısını düşünmektedir.

İstanbul'un tanınmış profesörlerinden Harvard mezunu ve varlıklı İrfan Kurudal, Boğaz'a bakan evinde yaşamını kökten değiştirme planları yapmaktadır.

Cemal ise Gabar dağlarında PKK takibinde, ateş altındadır.

Yaşam bu üç kişinin yolunu garip bir rastlantıyla birleştirir ve birbirlerinin ruh fırtınalarını daha yakından tanırlar.

Mutluluk hem bir dönem romanı; hem kentiyle kasabasıyla, İstanbul'u ve Ege'siyle bugünkü Türkiye'nin tanığı, hem de anlattığı kişilerin psikolojik derinliklerine ulaşan bir başyapıt.

Meryem'i, İrfan'ı ve Cemal'i hiçbir zaman unutamayacaksınız.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Gerçi son kitabı çıktı ama  :)

Yinede okunacak güzel bir kitap, özellikle de bizden bir şeyler anlatması, abartısız, yalın...
Zülfü Livaneli'ye yakışan bir anlatım... :)
Bir çok izleyici, sinemaya aktarımı beğenmesede, büyük bir zevk ve keyifle izledim; filmi de.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Son kitabıda elimde ama okuma fırsatını bulamadım...
Paylaşım yaparken en etkisinde kaldıgım romanlarımı tavsiye ediyorum...

Bu günde diger kitaplarını tavsiye edeyim..
Romanı okuyup film izlemek hayal kırıklıgıdır elbet..Bir film romandan uyarlandı ise kesinlikle önceliğim romanı okumakdan yanadır...Filminide izledim,çok hızlı geçişler oldugu için kitapdaki o sıcaklığı yakalamak elbet imkansız..
Geçen hafta kızımla en son okudugumuz "Boleyn kızı" adlı romanın filmini aldık birde sinema gözüyle bakalım diye...Kızımın tepkisi aynen şuydu..."Bu ne şimdi ben günlerce okuyarak geldigim bölümleri,5 dk da geliyor" :)
Allahtan romanı okuduğumuz için geçişlerde hiç zorlanmadık,hatta Marri'nin ilk çoçugunu atlayıp ikinci çoçugundan başladıgını çabuk kavrayıp neden se hiç şaşırmadık...Konu dönüp dolaşıp kraliyetin varisi erkek çoçukda toplanınca :)