Mutluluk veren on dört bin şeyden sadece bir kaç tanesi...

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Marie tarafından oluşturulan Mutluluk veren on dört bin şeyden sadece bir kaç tanesi... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,026 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Mutluluk veren on dört bin şeyden sadece bir kaç tanesi...
Konbuyu başlatan Marie
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
M

Marie

Kullanıcı
20 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
      • Barbara Ann Kipfer Kendine mutluluk veren şeylerin bir listesini çıkarmış ve bunu ''Mutluluk veren on dört bin şey''başlığı altında toplamış ve yayımlamış.İşte onun listesinden küçük bir bölüm:
        • Dolunay
          • Yepyeni,pırıl pırıl bir defter
          • Soğuk ve yağmurlu bir havada sıcacık yatağınızda olmanız
          • Yeni elbisenizi ilk defa giymeniz
          • Bahçenizde yetiştirdiğiniz domatesi kopartmanız
          • İçinde çıtır çıtır odunlar yanan bir şömine
          • Yeni aldığınız stereo müzik setinde ilk defa Pavarottiyi dinlemeniz.
            • Kestiğiniz karpuzun kırmızı ve tatlı çıkması :) ;)
            • Yeni aldığınız kitapları evinizde gözden geçirmeniz
          • Patates kızartması ile köfte:) ;)
            • Balık tutmak
            • Uzun bir kuyrukta en önde bulunmak
            • Radyoda çalınan bir müzik parçasını kimin bestelediği tahmin edilirken,sizin bunu bilmeniz.
            :) :) :) :) :) :) :) :)
            Şimdide İpek Ongun'un ''Bu Hayat Sizin'' isimli kitabından onun mutluluk listesi:
              • Evin temizlikçi gittikten sonraki tertemiz ve sessiz hali
              İlginç konularda güzel konuşan birini dinlemek
            • Esprili bir insanla geçirilen bol kahkahalı bir zaman dilimi
            • Tüm aile bireyleri ile yenmiş bir bayram yemeği
            • Müzik dinlenen saatler
              • Güzel bir piyes ya da film ya da bale,opera temsilinde geçen iki saat
              • Sabahleyin şöyle bir uyanıp sonrada hafta sonu olduğunu anımsayarak tekrar yorganın altına gömülüp uykuya devam edilebileceğinin farkına varıldığı an
              • Tiyatro ya da sinema salonunda perde açılmadan önce ışıkların yavaş  yavaş sönmesiyle beliren heves ve beklenti dolu anlar
              • Sabah kalkıp günün gıcır gazetesinin kapının önünden alındığı an
              • Gezilerde geçen tüm zamanlar
              • Ütülü çartşafların serili olduğu yatağa ilk giriş
              • Yağmurlu bir günde enfes bir kitapla kocaman bir koltuğa gömülüp okumak,okumak,okumak
              • Tartıya çıkıp kilo alınmadığının görüldüğü an,ender olmakla birlikte daha de iyisi kilo verildiğinin görüldüğü an
              • Bir yavru köpek..onun büyüme sürecinde yaşanan pek çok sevimli an
              Sıkı bir yürüyüş ve ılık bir duştan sonra sevilen kaseti koyup,kahve fincanıyla salıncaklı koltuğa yerleşerek,günün gazetelerinin okunduğu dakikalar...
              • Fırından yeni çıkmış sıcacık çıtır çıtır ekmek.evde yapılmış kayısı,çilek ya da vişne reçeli,tereyağı,siyah zetin ve beyaz peynirle yapılan sabah kahvaltıları :) :)

İşte bu kadar küçük ve sıradan gözüken şeyler bile insanın mutlu etmeye yetiyor.Yeter ki görmesini bilelim.Peki ya sizin mutluluk listeniz nasıl? ;) :)

R

runaway

Kullanıcı
29 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
mutluluk gerçekten çok önemlidir insanlık için aslında çok küçük şeyler le o kdr mutlu olabiliriz kii.... :-[

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sabahleyin şöyle bir uyanıp sonrada hafta sonu olduğunu anımsayarak tekrar yorganın altına gömülüp uykuya devam edilebileceğinin farkına varıldığı an
Ve kahvaltıdan sonra yaılan kahvenin kokusu.. Bu da beni çok mutlu eder.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Akşam eve gittiğimde yaptığım yorgunluk kahvesi,yanında müzik...
Sabah balkonda yapılan keyifli bir kahvaltı ve esen rüzgar.
Akşam Moda da deniz kenarında içilen bir kadeh şarap..... :)

M

Marie

Kullanıcı
20 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Rica ederim :)
İnsan kendine böyle bir liste yapmaya başlıyınca en küçük şeylerde bile mutluluk aramaya başlıyor.Ben küçük bir defteri buna ayırdım.On dörtbini geçmeye çalışıyorum :D

N

NO NAME

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
muğla
İnsan hep büyük şeylerde arıyor mutluluğu herşeyin daha fazlasını daha iyisini istiyor ama önünüdeki mutluluğu kaçırıyor asıl mutluluk küçük şeylerde olduğunu bilinmiyor

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Şu an ne mutluluk listesi yapmak istiyorum ne de mutlu olmak.  :(

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Canım yanıyordu geçti  :)

T

tornado_53

Kullanıcı
24 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Rize
Ben anneme şöyle güzelden bi bakınca çok mutlu oluyorum.İçim açılıyo.Bu ne güzel insan diyorum.O bana yeter valla.Herşey bi yana annem bi yana.SEVİYORUM ÜLLEN  ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Cσ∂єx' Alıntı:
İlginç bir listeden öte ; iyi fikir.
Kesinlikle yapılmalı ve denenmeli...

Teşekkürler.
+1 dedikten sonra;
şöyle bir düşündümde... benim mutluluk listem sanırım çok uzun... :)
"Bu kadar basit şeyden mi mutlu oldun yani?" sözü ise çok sıkça duyduğum bir söz.
Ne mutlu bana durumu! : )
Polyanna falan filan değilim, hatta bu saçmalığa gerçekten inanmadığım hemen hemen tüm mesajlarımda vardır, ama geçen gün kendime güldüm.
Yıllar önce Polyana okurken, odasına astığı kristal camların güneşin yansımasıyla odasında renkleri izlemesine ve bununla mutlu olmasına, "hadi canım..." diyerek saçma bulmuştum ama, bu yıl kızımın bana hediye ettiği, çok severek taktığım kristal kolyeme güneş vurduğunda çevremde ışıkların oynaşmasından o kadar çok keyif aldım ve mutlu oldum ki, bu harika armağan için hergün teşekkür ediyorum kızıma. :)
Özellikle, sevdiğim kişi/kişilerle plansız kaçamaklarım ve bana yaşattığı mutluluklar...
Ve sevebilme...
Sevgi öylesine hoş bir şey ki, sadece insana/insanlara duyulan sevgi değil, bir şairin sesinden kendi şiirini dinlemek, sevdiğiniz bir şarkıya eşlik etmek ve hatta dans etmek, sevdiğiniz bir filmi tekrar tekrar izlemek...
Her yanımız mutsuzken, belki bencillik gibi gelebilir ama, benim inancım odur ki, biz herşeye rağmen keyif alacağımız şeyleri yapmakta ısrarcı bir toplumun bireyleriyiz ve belki de bundandır hep güleryüzlü, sıcakkanlı kişiler olarak adlandırılmamız.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:) Neden olduğunu bilmiyorum ama üstte yazdığım yorumu okurken bir reklam filmi anımsadım;
"Şarkılarrr seniii söylerrr" diye şarkıya başlayan duru bir ses ve tokuşturulan kadehler! :)
Elbette içmek mutluluktur savında değilim ama... keyfi keyfince yaşamayı bildiğimizin kanıtı bence o reklam.

C

Crave

Kullanıcı
2 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Mutlu olmak için içinde bulunduğunuz andan daha iyi bir zaman olduğuna karar vermek için beklemekten vazgeçin. Mutluluk bir varış değil, bir yolculuktur. Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanin boyu hizasındadır.

Konfucyus.

Coward By Crave[/color]

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
"mutlu olmak için gülmeyi beklemeyin belki mutluluk gülüşünüzde saklıdır..." bencede mutlu olunacak cok sey var hayatta...

D

DonJuan

bütün gün süren uzun yürüyüşün ardından uyku tulumunda sıcacık yatmak .
üzerine yağan yapmura aldırış etmeden uyumak ...

ve sonra dönüş yolu .

güzel şeyler .

teşekkürler paylaşım için :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Tartıya çıkıp kilo alınmadığının görüldüğü an,ender olmakla birlikte daha de iyisi kilo verildiğinin görüldüğü an

:D bu 14 bine değer :)