Mutluluk Insanin Boyu Hizasindadir

• Konbuyu başlatan burtay
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde burtay tarafından oluşturulan Mutluluk Insanin Boyu Hizasindadir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,529 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Mutluluk Insanin Boyu Hizasindadir
Konbuyu başlatan burtay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bişileryapmaklazım
B

burtay

Kullanıcı
14 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan hatta ardından bir tane daha olduktan sonra hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Sonra çocuklar yeterince büyük olmadıkları için kızar, onlar büyüyünce daha mutlu olacağımıza inanırız. Bundan sonra, ergenlik dönemlerinde çocuklarla uğraşmamız gerektiği için öfkeleniriz. Kendimize, çocuklarımız bu dönemden çıkınca daha mutlu olacağımızı, yeni bir araba alınca, güzel bir tatile çıkınca, emekli olunca, yaşantımızın dört dörtlük olacağını söyleriz. Gerçek ise şu andan daha iyi bir zaman olmadığıdır.
Eger şimdi değil ise ne zaman?...Hayatınız her zaman mücadelelerle dolu olacaktır. En iyisi bunu kabul edip her ne olursa olsun mutlu olmaya karar vermektir.

En sevdiğim sözlerden biri Alfred D. Souza' ya aittir.

Der ki;

"Uzun zamandan beridir hayatın gerçek hayatın başlamak üzere olduğu izlenimine kapılmıştım. Fakat her zaman yolumun üzerinde bir engel, öncelikle erişilmesi gereken bir şey, bitmemiş bir iş, halâ hizmet edilecek zaman, ödenecek bir borç oldu.

Sonra hayat başlayacaktı. Sonunda anladım ki bu engeller benim hayatımdı." Bu görüş açısı, mutluluğa giden bir yol olmadığını gösterdi. Mutluluk yoldur, öyleyse sahip olduğunuz her anın kıymetini bilin ve mutluluğu, vaktinizi harcayacak kadar özel biriyle paylaştığınız için, ona daha fazla değer verin.

Unutmayın, zaman hiç kimse için beklemez.

Öyleyse;

Okulu bitirene kadar,

10 milyar kazanana kadar,

Çocuklarınız olana kadar,

Çocuklarınız evden ayrılana kadar, işe başlayana kadar,

Evlenene kadar,

Cuma gecesine kadar,

Pazar sabahına kadar,

Yeni bir araba, ya da ev alana kadar,

Borçları ödeyene kadar,

İlkbahara kadar,

Yaza kadar,

Sonbahara kadar,

Kışa kadar,

Maaş gününe kadar,

Sarkınız söylenene kadar,

Emekli olana kadar,

Ölene kadar.....

MUTLU OLMAK İÇİN İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ AN' DAN DAHA İYİ BİR ZAMAN OLDUĞUNA KARAR VERMEK İÇİN BEKLEMEKTEN VAZGEÇİN. MUTLULUK BİR VARIŞ DEĞİL,

BİR YOLCULUKTUR. " PEK ÇOKLARI MUTLULUĞU İNSANDAN DAHA YÜKSEKTE ARARLAR, BAZILARI DA DAHA ALÇAKTA.

OYSA MUTLULUK İNSANIN BOYU HİZASINDADIR. "

--KONFÜÇYÜS--

K

kartalx8

Kullanıcı
19 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Batman
MUTLU OLMAK İÇİN İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ AN' DAN DAHA İYİ BİR ZAMAN OLDUĞUNA KARAR VERMEK İÇİN BEKLEMEKTEN VAZGEÇİN.

" PEK ÇOKLARI MUTLULUĞU İNSANDAN DAHA YÜKSEKTE ARARLAR, BAZILARI DA DAHA ALÇAKTA.

OYSA MUTLULUK İNSANIN BOYU HİZASINDADIR. "

bu iki cümle yeter bence... ;)  TEŞEKKÜRLER burtay...

T

Toprak

Kullanıcı
23 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
MUTLU OLMAK HAYATTAN ZEVK ALMAK, NEFES ALDIĞINI HİSSETMEKTİR.

teşekkürler

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
cok sevdiğim bi yazıdır, teşekkürler Burtay...
MUTLULUK BİR VARIŞ DEĞİL,BİR YOLCULUKTUR ;)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
bunun slaytını izlemiş çok etkilenmiştim.. hatırlattığın için teşekkürler burtay

K

Kardelen

paylaşım için tşkler gerçekten çok güzel saol emeğine sağlık  her söze katılıyorum mutlu oolmasını bilmeliyiz ....

F

fıstık

MUTLULUK, VARIŞ DEĞİL BİR YOLCULUKTUR.
MUTLULUK, İNSANIN BOYU HİZASINDADIR.

çok güzel bir paylaşımdı. teşekkürler burtay  :)

mutlu kalın...

M

merviş

Kullanıcı
30 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
afyon
gerçekten bulundugun konumdam her zaman  pişman olmayacaksın.Çünkü senin konumunda olmayan
insanlarda var. :)

şing

şing

Kullanıcı
1 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Çok dogru gercekten .İnsan yanı başında olduğunu bilmediği için mutsuzdur zaten. :) Hep araaar dururuz.Hepimizin bir an önce bulması dileklerimle...

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sonunda anladım ki bu engeller benim hayatımdı...

teşekkürler burtay  :)

M

MENEKŞE1

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
GİRESUN
aslında yanıbaşımızda olupta göremediklerimiz değilmidir mutluluk

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Mutluluk Insanin Boyu Hizasindadir,evet doğru.
''İnsan,tepesine çıkılmayacak kadar yüksek,dibine inilmeyecek kadarda alçaktır''  Onun içindirki eğer mutluluk denen kavram varsa,aynen belirtilen yerdedir.
Teşekkürler konu için.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Başımızı çevirmek yeterli yani, ama elbette görmesini bilen gözler için. Yoksa dev bile olsan ne farkeder ki?

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
gÜZELDİ AKICI Bİ DİLLE ANLATILMIŞ DAHA GÜZEL OLMUŞ ASLINDA HEP SÖYLENEN BİŞİ "İnsanın içinde huzur yoksa dünyayı versen  gine mutlu olamaz." diye.

Bu Şehirden gidince ben mutlu olacağım:))) ama düşünmedende duramıyorki insan düşüncesi bile mutlu ediyor insanı çok şartlanmak zararlıdır belkide...

M

majeste1959

Kullanıcı
12 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
kayseri
Uygulayabilene uygulamak istediğinde engelleri aşabilene kısaca sorun kafada başlayıp kafada bitiyor sorunu kafasında bitirebile mutluluk ve başarı yolu açık. :-[