Kişisel Gelişim Eğitimi

Mutlu yaşamın kuralları

  • Konbuyu başlatan yasinyarar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde yasinyarar tarafından oluşturulan Mutlu yaşamın kuralları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,068 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Mutlu yaşamın kuralları
Konbuyu başlatan yasinyarar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
Y

yasinyarar

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hayat şartları ağır, moraliniz bozuk ve yaşamınızda her şey çok kötü gidiyor... Zihinsel ve fiziksel olarak zor durumdaysanız telaş etmeyin. Uzmanların bu konudaki önerilerini dikkate alın ve farkı hissedin.Sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmek, kuşkusuz herkesin en büyük hayali. Ancak hayat şartları, bazen bu durumu imkansız kılar. ABD'li uzmanlar, hayat boyu yaşanabilecek zorluklara karşı hazırlıklı olunmasını öneriyor. Ayrıca, zihinsel ve fiziksel olarak metabolizmanız güçlü olursa, hiçbir sorunun hayatı size zindan edemeyeceğine dikkat çekiyor. Peki bunu başarmak çok zor mu? ABD'li uzmanların hazırladığı "Sağlıklı Yaşamın Formülleri" adlı çalışmanın, bugün 6.'sını okuyorsunuz. Yani geçmiş günlerdeki bilgilere ciddiyetle uyduysanız, zaten kısa sürede bunun farkını göreceksiniz. Elbette her konuda mükemmel hale gelme şansınız yok ama birçok konuda çok daha güçleneceğiniz kesin. İşte size sağlıklı ve mutlu bir yaşam için 7 formül:

1- DOĞRU YEMEK TERCİHİ: İyi bir kahvaltıyı takiben iyi dengelenmiş 2 ana öğün. Şeker, yağ ve sodyum ağırlıklı yüksek kalorili yiyeceklerden uzak duru. Günlük meyve sebze ve yeşillik tüketimine ağırlık verin.

2- KESİNLİKLE SİGARA İÇMEYİN: Sigara, ani ölümlere neden olan en önemli faktörlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun dışın- da birçok hastalığa davetiye çıkartan bu soruna karşı, artık "Dur" demenin zamanı geldi.

3- UYGUN KİLODA KALMAYA ÖZEN GÖSTERİN: Uygun vücut kilosunu yeterli besin ve egzersizle muhafaza edebilmek çok önemlidir. Yaşınıza göre uygun kilonuzu korumayı başarırsanız, elbette mükemmel bir metabolizmaya sahip olacaksınız. Bu da her daim sağlıklı ve zinde olmanızı sağlayacak.

4- ALKOLÜN BÜYÜK ZARARI: Araştırmalara göre, alkol vücudun en büyük düşmanlarından biri. Ya çok az ya da hiç... Alkol alışkanlığı mental ruhsal fiziksel ve sosyal problemlere neden olur. Bu konuda, çok dikkatli olmak zorundasınız. Çünkü vereceğiniz karar, sizin sağlıklı ve zinde bir hayat sürmenizi veya hastalıklarla dolu bir yaşam sürmenize neden olacak.

5- DİNLENMEK ÇOK ÖNEMLİ: Günde en az 7-8 saat uyuyun ve gerektiğinde stres yönetimi tekniklerini kullanın. Ayrıca, uyku düzeninizi aksatmamaya çalışın. Bu vücut direncinizi sağlamlaştıracak.

6. SAĞLIKLI DOSTLUKLAR EDİNİN: Yıkıcı davranışlar ve kendine güvenin azlığı çoğunlukla sağlıksız arkadaşlık ilişkilerine neden olur. Sağlıklı görünüm çoğunlukla pozitif yaşam alışkanlıkları konusunda etrafını motive eder. Yapıcı sosyal ilişkiler sağlıklı yaşamı destekler. Bu konuda, biraz daha dikkatli davranın.

7- YAŞAM BOYU EGZERSİZDEN KORKMAYIN
Haftada 3-6 kez düzenli egzersiz yapın. Bu sabah veya akşam olabilir. Ancak size uyan en iyi egzersiz programını seçin. Egzersiz, kuvvet ve esneklik çalışmalarının bulunduğu aerobik egzersizlerden oluşmalıdır (Örneğin uzun yürüyüşler, yüzme, dans, ip atlama, vb.).
 
S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Hepside çok işe yarar ve önemli şeyler gerçekten. Doğru yemek tercihi hariç hepsini uyguluyorum. Kahvaltı yapmayı pek sevmiyorum maalesef  :-\
Umarım herkes bunları düzeli uygulayabilir. Teşekkürler...
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Mutlu yaşayamayacağım desene :)
Burada söylenenlerin tam aksini yapıyorum vesselam.
 
Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
4 ve 6 dışında tüm maddelerin aksini yapıyorum bende :-[
mutlu olmak için başka şansım yokmu şimdi
 
Üst