mutlu olmak istiyorum

• Konbuyu başlatan vildan_25
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde vildan_25 tarafından oluşturulan mutlu olmak istiyorum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,012 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı mutlu olmak istiyorum
Konbuyu başlatan vildan_25
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gül46
V

vildan_25

Kullanıcı
23 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Hemen bir giriş yapalım ve silkelenelim. Kimse mutlu olmak istemiyor, herkez mutlu olmak istediğini söylüyor ama yalan. İnsanlar haklı olmak istiyorlar, başkalarını kontrol etmek istiyorlar, sevilmek istiyorlar, kendilerine değer verilmesini istiyorlar, çalişmadan kazanmak istiyorlar, bakılmak istiyorlar, rahat yaşamak, güzel olmak istiyorlar.İstedikleri zaman istedikleri şeyi yapmak istiyorlar, haklarında güzel şeyler söylenmesini istiyorlar, ama mutlu olmak istemiyorlar. Size desemki bende bir sihir var, sizi dünyanin en çirkin ama en mutlu insanı yapabilirim, yada en güzel ama en mutsuz insanı yapabilirim. Hangisini seçersiniz?

İnsanlar mutluluğun birşeyin sonunda olduğuna inanıyorlar. “Bir gün istediklerim yerine gelince, mutlu olacağım.” Hayatta böyle bir şey yok. Hayatta “bir gün” diye bir şeyde yok. “Bu gün” var. Nasıl mutlu olacaksınız bu gün?

Bakın negüzel bir hikaye. Asya’da maymun yakalamak için kullanılan bir çeşit tuzak vardır. Bir hindistancevizi oyulur ve iple bir ağaca veya yerdeki bir kazığa bağlanır. Hindistancevizinin altına ince bir yarık açılır ve oradan içine tatlı bir yiyecek konur. Bu yarık sadece maymunun elini açıkken sokacağı kadar büyüklüktedir, yumruk yaptığında elini dışarı çıkaramaz. Maymun, tatlının kokusunu alır, yiyeceği yakalamak için elini içeri sokar ve yiyeceği kavrar, ama yiyecek elindeyken elini dışarı çıkarması olanaksızdır. Sıkıca yumruk yapılmış el, bu yarıktan dışarı çıkmaz. Avcılar geldiğinde, maymun çılgına döner ama kaçamaz. Aslında bu maymunu tutsak eden hiçbir şey yoktur. Onu sadece kendi bağımlılığının gücü tutsak etmiştir. Yapması gereken tek şey elini açıp yiyeceği bırakmaktır. Ama zihninde açgözlülüğü o kadar güçlüdür ki bu tuzaktan kurtulan maymun çok nadir görülür. Bizi tuzağa düşüren ve orada kalmamıza neden olan şey, arzularımız ve zihnimizde onlara bağımlı oluşumuzdur. Tüm yapmamız gereken, elimizi açıp benliğimizi ve bağımlı olduğumuz şeyleri serbest bırakmak, özgürleşmektir. …. Joseph Goldstein
::) :)

I

imposibilidad

Kullanıcı
7 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Çok doğru; mutlu olmak is-te-mi-yo-ruz..bilinçsizce mutlu olmamak için direniyoruz.
Hayattan bekletilerimizin ve hayallerimizin bile ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz. İnsanların büyük bir kısmı ne istediğini değil ne istemediğini biliyor. Çok yazık hakkaten. Kişisel gelişimde ülke olarak ilerlesekte hala çok geride olduğumuz söylenebilir.

V

vildan_25

Kullanıcı
23 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
:'( :'( :'(

S

sevimlikene

Kullanıcı
24 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
I

imposibilidad

Kullanıcı
7 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Noldu ki, bu yüz hali ne ya  :eek: ???  :(

V

vildan_25

Kullanıcı
23 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
bende anlamadım

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Kelimelerden mahrum kalıcaz demiştim.
Bi zaman gelicek beynimize bir çip yerleştiricekler, mimiklerimizi bile o çip sayesinde edinicez.

Neyse..

I

imposibilidad

Kullanıcı
7 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Haklısın, zaten maksimum hızla mis gibi Türkçe'mizi de öldürüyoruz..

E

efe_09540

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
evet küçük dünyamız da problem yaptığımız şeyleri dışardan bakabilsek aslında canımızı sıkacak bi şey olmadğını göreceğiz ama çoğumuz bunu yapmıyoruz

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
valla helal olsun paylaşım süper..
katılıyorum tümüne.
teşekkürler..
mutluyum, istediğim sürece mutlu olacağım ;)

V

vildan_25

Kullanıcı
23 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
mutlu olmayı hepimiz hakediyoruz, neden gereksiz bitakım sebeplerle kendimizi hırpalıyoruz :-\ Hayat çok güsel    :D  ;D hiçbişey beni üzemezzzz ;D  :D

V

vildan_25

Kullanıcı
23 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Mutluluk güzelliklerin içinde doğanların değil, çirkinliklerin de güzel yanlarını keşfedebilecek kadar güzellik kâşifi olanlarındır.  ;D

S

spiritualsigns

Mutluluk yolun sonunda denizi görebildiğim taş evimizin tahta kapısından ayağımdaki naylon terliklerin çıkardığı seslere aldırmaksızın elimdeki rüzgar gülüyle yolun sonundaki maviliğe doğru koşmaktı.... ve üzerimden hiç çıkarmadığım mayom ve askılı çiçek desenli elbisemin akşam saatlerine kadar kah ıslanması kah tuzla karışık kuruması demekti... birde bahçemizdeki tulumbadan çıkan suyla sardunyalarımızı sulamak...  avluyu çalı supurgesiyle süpürdükten sonra tulumba suyuyla sulayıp akşam yemeğine hazırlamaktı mutluluk.... Ilık akşam imbatlarıydı mutluluk... Dedemle babaannemin gelmesi demekti... 35 yaşında vefat eden halamın makyaj çantasını gizlice kurcalayıp yüzümüzü gözümüzü boyamak demekti...

demek ki en son 5 yaşında mutluluğu yaşamışım....

S

seheryıldızı_55

Kullanıcı
7 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
samsun
evet çok haklısın emeğine sağlık

A

agokalper

Kullanıcı