Mutlaka filme uyarlanmasını gerektiğini düşündüğünüz kitap hangisi ?

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Mutlaka filme uyarlanmasını gerektiğini düşündüğünüz kitap hangisi ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 20,360 kez görüntülenmiş, 51 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Mutlaka filme uyarlanmasını gerektiğini düşündüğünüz kitap hangisi ?
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan peyamiyavuz
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ben bir iki tane yazayım örnek teşkil etmesi açısından,sizin beğendiğiniz mutlaka filme uyarlansın diye düşündükleriniz varsa paylaşabilirsiniz.. :)

Melekler ve Şeytanlar ( Dan Brown )
Kanlı Kartal ( Craig Russel )
Yedinci Papirüs ( Wilbur Smith )
Şeytan Yemini ( jean christopher grange )
Diğer.. (isim belirtiniz) 

Dip not: Her ne kadar okuduğum romanların filme çevrilmesi taraftarı degilsem de,Dan Brown ve jean christopher grange nin bütün kitapları özellikle en son okudugum şeytan yemini filme çevrilebilir.... :)

K

kocatepeli

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
grange okudum son kitabı hariç.. hatta kitapları elimde mevcuttur.. bu konuda katılıyorum sana ancak filme uyarlama yapılırken kitabin özüne sadık kalsınlar istiyorum bazen her ikisindede son farklı oluyor... mutluluk isimli kitap buna en canlı örnek sanırım...

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Alamut:Fedailerin Kalesi
Yazar:Wladimir Bartol

Hasan Sabbah' ın Alamut Kalesi' nin, cennet bahçelerinin ve fedailerinin tarihi romanı 'Hıristiyanların zaman ölçüsü ile 1092 yılının ilk baharında hatırı sayılır büyüklükte bir kervan, Semerkant'tan başlayarak Buhara üzerinden Horasan'ın kuzeyindeki Elbruz platosuna dek uzanan, bir zamanlar muzaffer orduların kullandığı eski yolun üzerinde ağır ağır ilerliyordu. Karların erimeye başlamasıyla birlikte Buhara'dan ayrılan kervan haftalardır yollardaydı...' 'Avni oğlum, Tahir'in torunu! ' demişti ona. 'Doğruca Demavend Dağı'na giden yolu tut. Rey'e ulaşınca Şahrud Irmağı' na giden yolu sor. Irmağın kaynağı sarp bir vadide bulunmaktadır; oraya çık. Büyük bir kale göreceksin: Bu yerin ismi Alamut kalesidir, yani 'kartal yuvası.'..'

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
longcoming' Alıntı:
Alamut:Fedailerin Kalesi
Yazar:Wladimir Bartol

Hasan Sabbah' ın Alamut Kalesi' nin, cennet bahçelerinin ve fedailerinin tarihi romanı 'Hıristiyanların zaman ölçüsü ile 1092 yılının ilk baharında hatırı sayılır büyüklükte bir kervan, Semerkant'tan başlayarak Buhara üzerinden Horasan'ın kuzeyindeki Elbruz platosuna dek uzanan, bir zamanlar muzaffer orduların kullandığı eski yolun üzerinde ağır ağır ilerliyordu. Karların erimeye başlamasıyla birlikte Buhara'dan ayrılan kervan haftalardır yollardaydı...' 'Avni oğlum, Tahir'in torunu! ' demişti ona. 'Doğruca Demavend Dağı'na giden yolu tut. Rey'e ulaşınca Şahrud Irmağı' na giden yolu sor. Irmağın kaynağı sarp bir vadide bulunmaktadır; oraya çık. Büyük bir kale göreceksin: Bu yerin ismi Alamut kalesidir, yani 'kartal yuvası.'..'

Sana katılıyorum.Bu kitabı ve devamını okuduğumda görsel olarak görmek istediğimi düşünmüştüm çünkü anlatım gayet başarılıydı. :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu film çekilirse,ikinci bölümü "Alamuta dönüş" de çekilir gibi sanki:) sonra çok izlendi hasılat rekoru felan kırdı diye,3.4. diye gidiyormuş.. :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ya tuhaf geleccek ama "107 Kimya Öyküsü" diye bir kitap var. Periyodik cetveldeki elementleri canlandırarak anlatmış:)) Ben bunu isterdim. Çok keyifli:))

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
107 kimya öyküsümü..hımm ilkm defa duyuyorum,biraz bahseyseydin içerigindne didem,filme çevrilsin mi? çevrilmesin mi? oyumuzu kullanırdık:)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
su perisi' Alıntı:
107 kimya öyküsümü..hımm ilkm defa duyuyorum,biraz bahseyseydin içerigindne didem,filme çevrilsin mi? çevrilmesin mi? oyumuzu kullanırdık:)
Dediğim gibi periyodik cetveldeki elementlerin bulundukları yerde neden olduklarını, insanlaştırma (fabl gibi) yöntemiyle çok güzel anlatmış.

Sizi bilmem ama ben çok isterdim:)

B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
m.s 2150 garanti veririm çevirildiği yıl en az 5 oscar kazanır :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bizim kitaplarımız çok az filme çekiliyor.
Bazılarını film olarak izlemeyi isterdim, Ayşe Kulin kitapları örneğin. Üstelik kitaplarının çoğu gerçek yaşamlar, ve gerçek araştırmalar sonucunda yazılmış.
Bilemiyorum aslında, kitap ve film o kadar ayrı ki.
Bir kitabı okurken kafamda canlanan tipler filmde farklı olunca iki hayal kırıklığımı böyle yaşıyorum izlerken. :)
Ve bir kitabın anlatmak istediği anafikir aslında çok derinken, 90 dakikalık bir filme sığdırılmaya çalışılınca bazen basitleşebiliyor.
Galiba bu noktada en önemli görev senaristin.
Yaprak Dökümü örneğinde yaşıyoruz farklı bir şekilde yaşıyoruz bunu. Örnek aslında dizi farkındayım ancak kitaptaki ana fikirden uzaklaşmadan, roman senaristler tarafından yeniden yazıldı adeta. :)
Bunun nedeni, romanda anlatılmak isteneni senaristin çok iyi özümsemesi.
Eğer bir kitap filme çekilecekse, benim düşünceme göre en büyük sorumluluk senariste düşüyor, başarılı olabilmesi için.
Çünkü bir kitap filme çekildikten sonra, senaryo basit kalmışsa, oyuncular oturtulamamışsa, genellikle ve aslında sıkça duyduğumuz cümle; "Kitabı çok daha iyiydi!" oluyor.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bazılarını film olarak izlemeyi isterdim, Ayşe Kulin kitapları örneğin. Üstelik kitaplarının çoğu gerçek yaşamlar, ve gerçek araştırmalar sonucunda yazılmış.
Hemen bu cümleme açıklık getireyim, elbette tüm kitaplar gerçek yaşamlardan esinlenerek yazılır ama kahramanlar sonuçta yazarın hayal ürünüdür.
Ayşe Kulin kitaplarındaki kişiler ise, gerçekten yaşamış ve otobiyografileri tarihlerle sunulan gerçek kişilerdir, sadece isimleri değiştirilmiştir yazar tafarafından.

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Sana katılıyorum.Bu kitabı ve devamını okuduğumda görsel olarak görmek istediğimi düşünmüştüm çünkü anlatım gayet başarılıydı.
Kitap şimdiden Ubisoft'un Assasin's Creed isimli oyununa ilham olmuş.Filmini de görmek çok güzel olurdu. :)

B

bengisu1

Kullanıcı
16 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ben canan tanın kitapları işe ayşe kulinin kileri isterdim canan tan dan özellikle piraye eroinle dans ve yüreğim seni cok sevdiyi isterim ayşe kulininde birgn bence bu kitaplar mutlaka iyi bi şekilde senarize edilirse mutlaka oscar alır. :)

G

grkm

Kullanıcı
13 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
van
ben de  ayşe kulinin nefes nefese adlı kitabının filminin çevrilmesini çok isterim :D

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Fareler ve İnsanlar( John Steinbeck)
konusunu,olayları fazla hatırlamıyorum ama güzel bi kitap

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bengisu' Alıntı:
ayşe kulininde birgün bence bu kitaplar mutlaka iyi bi şekilde senarize edilirse mutlaka oscar alır. :)
Oskar alamaz belki ama çok kişi derinden sarsılır sanırım, haklısın.
Ben kitabı okurken rol dağılımı bile yaptım .:)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Zynep' Alıntı:
bengisu' Alıntı:
ayşe kulininde birgün bence bu kitaplar mutlaka iyi bi şekilde senarize edilirse mutlaka oscar alır. :)
Oskar alamaz belki ama çok kişi derinden sarsılır sanırım, haklısın.
Ben kitabı okurken rol dağılımı bile yaptım .:)
Başrolde kim var zynep:) Bende okumuştum o kitabı.... :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
longcoming' Alıntı:
Fareler ve İnsanlar( John Steinbeck)
konusunu,olayları fazla hatırlamıyorum ama güzel bi kitap
Sinemaya uyarlandı. :)

Sinemaya uyarlandı,pcde kayıtlı ama bir izleme fırsatı bulamadım:)Karar veremedim,önce kitabını mı okusam,filmimi izlesem diye.....Beklemede kaldı... ???