Müthiş bir başarı öyküsü

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde efza tarafından oluşturulan Müthiş bir başarı öyküsü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,745 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Müthiş bir başarı öyküsü
Konbuyu başlatan efza
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mask
E

efza

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul


Avustralyalı Nick Vujicic şimdi 26 yaşında ve bir yaşam gururu. Dünyanın dört bir yanını dolaşıp "moral konferansları" veriyor. Yüzlerce insan onu dinlemek için bu konferanslara akın ediyor.

Doğuştan böyle...Ne kolları, ne de bacakları var. Sadece iki parmağı olan sağ ayağı var.
Hayata böyle bir dezavantajla başlamış ama bunu avantaja çevirmeyi başarmış. Şimdi her şeye sahip ama mutsuz insanlar bile onu dinleyerek moral buluyor.

Avustralyalı Nick Vujicic şimdi 26 yaşında ve bir yaşam gurusu. Dünyanın dört bir yanını dolaşıp "moral konferansları" veriyor. Yüzlerce insan onu dinlemek için bu konferanslara akın ediyor.

"Hayatın Daha Büyük Amacı" adlı DVD´si ise satış rekorları kırıyor.

"Kollar Yok, Ayaklar Yok, Sorun Yok" adlı kitabını yayına hazırladı ve yayınevi şimdiden best-seller olacağını açıkladı.

Tetra-amelia adlı bir sorun nedeniyla dünyaya böyle gelen Nick Vujicic, büyük zorluklar yaşadı. Okulda alay konusu oldu. Öyle ki, henüz 8 yaşındayken intiharı denedi. Ama 12 yaşında, dünyayı daha iyi anlamaya başladıkça, aslında herkesin bir sorunu olduğunu kavradı. Dahası üniversite bitirdi ve iyi bir finans planlama uzmanı oldu.

Henüz çocuk yaşta, başkaları için umut olabileceğini anlayan Nick Vujicic, "Hayatın her şeye rağmen yaşanmaya değer" olduğunu etrafındakilere anlatmaya başladı. O kadar başarılı oldu ki, sayesinde pek çok insan hayata yeniden bağlanmayı başardı.

Bugün Nick Vujicic´in, dünyanın dört bir yanından binlerce hayranı var
 
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Doğuştan veya sonradan ( ki hepimiz aslında bir özürlüyüz, ne olacağımız belli değil ) özürlü olan ve her şeye rağmen hayata tutunmalarını ayakta alkışlıyorum  :)
 
T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Ne tesadüf, birkaç gün önce izlemiştim bazı görüntülerini, gerçekten büyük başarı..
bende birkaç videosunu paylaşayım..

[dailymotion=425,350]x380rs_nick-vujicic-in-africa_events[/dailymotion]

 
P

penfigus

Kullanıcı
18 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
eyer Nick Vujicic bu haliyle butun insanları etkiliyebiliyorsa  tek kelimeyle helal ama untmayın siz dahada iyisini yapabilirsiniz bunun icin  nerde  olursan olun  kendinize inanın yapacagınıza  ve başaracagınıza  şu an kulandığımız pc bile insan yapımı bunu yapan ya ben yada sen  sonucta insan kısacası inanc ve istek.....
 
P

penfigus

Kullanıcı
18 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
veeee en önemlisi  sadece bekleyipte inanmak yetmez  tabiki hareket yani  start...............
 
M

mask

Kullanıcı
3 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
izmir
bence basarı insanın kendisinde bitiyor.Bu bağlamda istemek çok önemli.İnsan isteyince yapamayacağı hiç bir şey yok gibi.
 
Üst