MÜMİN SEKMAN

  • Konbuyu başlatan sinos
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde sinos tarafından oluşturulan MÜMİN SEKMAN başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,869 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı MÜMİN SEKMAN
Konbuyu başlatan sinos
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gurbetci
S

sinos

Kullanıcı
9 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İçel
Mümin Sekman, İstanbul doğumlu yazar, danışman ve kişisel gelişim uzmanı. Türkiye’de kişisel gelişim uzmanı meslek adını tanımlayan ve kullanan ilk kişi olan Sekman, kendini geliştirme bilincini Türkiye’ye yaymayı hedefliyor. Liderlere, starlara ve iş adamlarına danışmanlık yapmasının yanısıra, Kişisel Gelişim Merkezi’nin (KİGEM) de kurucusu.


İstanbul Kanatlarımın Altında’da dünyaya gelen Mümin Sekman, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Hukuk alanında kariyer yapmayan ve kendisini kişisel gelişim çalışmalarına adayan Sekman, Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil adlı ilk kitabını, 21 yaşındayken yazdı. Kişisel gelişim ve başarı konulu kitaplar yazmaya devam etti ve Kesintisiz Öğrenme adlı 2. kitabını yayımladı.
Son 10 yılda kişisel gelişim alanındaki çalışmalarını kapsamlı şekilde sürdüren Sekman’ın 40 ilde düzenlediği seminerlere, 55 binden fazla kişi katıldı. Uzmanın, 100 Bin adet basılan son kitabı Her Şey Seninle Başlar ise 1 yıl içerisinde 400.000 satış rakamına ulaşarak 'en başarılı başarı kitabı' oldu ve çıktığı 2005 yılından beri en çok satanlar listesinde. Sekman aynı zamanda 'Kişisel Gelişim Merkezi'nin (KİGEM) de kuruculuğunu yaptı. Kigem.com sitesi, ilk Türkçe kişisel gelişim sitesi oldu ve 60 binden fazla üyeye ulaştı.

Liderler, televizyon yıldızları ve iş dünyasından isimlere yönelik uyguladığı 'kariyer check up'ı ile birebir danışmanlık yapan Sekman, Çocuklar Duymasın adlı dizinin de senaryo danışmanlığını yaptı. Bunun yanısıra çok sayıda yazarın da ilk kitabının editörü oldu. Çevik Şirketler ve Türk Usulü Başarı adlı kitaplarıyla bu alandaki çalışmalarını yayımlayan Sekman’ın açıklamalarından birisi şöyleydi:

 
Bir dönem büyük balık küçük balığı yerdi. Şimdi hızlı balık yavaş balığı yiyor. Yakın gelecekte zeki balık, aptal balığı yiyecek. Taklit edilemeyen tek kurumsal kabiliyet, kurumsal IQ’dur. Küçük şirket olabilirsiniz ama asla aptal şirket olmayın.


'Kişisel gelişim uzmanı' meslek adını, Türkiye’de tanımlayan ilk kişi olan Sekman, Ajans Press’in her yıl açıkladığı ve hakkında en çok haber çıkan sanatçı, yazar ve işadamlarının sıralandığı 'En Medyatikler' raporunda, 1.104 haberle 2006 yılının 'en çok haber olan yazarlar' sıralamasında 8. oldu.

Kendini geliştirme bilincini Türkiye’ye yaymayı hedefleyen Sekman’ın kitapları şimdiye kadar 45 baskı yaptı ve kitaplarının tüm satışı 540 bini geçti. Hayat felsefesi; 'ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil' olan yazara göre başarılı olmak 'öğrenilebilir'.

Kitapları:

1. Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil. (10.baskı)

2. Kesintisiz Öğrenme (7.baskı)

3. Türk Usulü Başarı (6.baskı)

4. Başarı Üniversitesi (7.baskı)

5. Kişisel Ataleti Yenmek (9.baskı)

6. Çevik Şirketler (5.baskı)

7. Herşey Seninle Başlar


ALINTIDIR
 
musta67

musta67

Kullanıcı
7 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
Nevşehir
şu anda bi yerlere ulaşan kişilerin çoğu başarısını bu adama borçludur
kitapları çok etkileyici
 
G

gurbetci

Kullanıcı
18 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
Belcika
evet bence de super bir yazar Belcika da henuz bir kitabini bulamadim ama nette yazilarini okuyorum ve beni gercekten gelistiriyor.
 
Üst