Muhasebe ve yabancı dil

• Konbuyu başlatan tupac
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Meslekler Rehberi kategorisinde tupac tarafından oluşturulan Muhasebe ve yabancı dil başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,330 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Meslekler Rehberi
Konu Başlığı Muhasebe ve yabancı dil
Konbuyu başlatan tupac
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ContaQ
T

tupac

Kullanıcı
20 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Almanya
Arkadaşlar , ben 18 yaşındayım almanca ve ingilizce bilgim yüksek seviyede.
Fakat ben Muhasebe okuyorum.Anadolu Tic. Meslk lisesi.
suan lise 3deyiim ve seneye staj olayı başlayacktır.
Muhasebeci olmak istemiyorum.
Bana yardımcı olabilirmsniz ?

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
tupac' Alıntı:
Arkadaşlar , ben 18 yaşındayım almanca ve ingilizce bilgim yüksek seviyede.
Fakat ben Muhasebe okuyorum.Anadolu Tic. Meslk lisesi.
suan lise 3deyiim ve seneye staj olayı başlayacktır.
Muhasebeci olmak istemiyorum.
Bana yardımcı olabilirmsniz ?
Bende muhasebe öğrensiyim şuanda lise3teyim aynı senın gibi seneye staj görmeye başlıyacağım.. Peki neden dha önceleri okul değişmen gibi bir fırsatın varken değiştirmedin ki??  :-X

T

tupac

Kullanıcı
20 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Almanya
lise 2 nin başlangıcında ancak deiştrebilrdim ozman da bana dedilerki bu muhasebe cok güzel iş filan yaparsın .anlicaanız milletin gazına geldik.şimdi zaten buraya kadar gelmişken deişim de olmz.
ben şöyle düşündüm. belki liseyi bitirip yabancı dil ile ilgili bir bölüm seçsem.araştırdım ama buna sdce dış ticaret bulabildim.
bana göre seçebileceim meslek ne olabilir?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Dış Ticaret ne kadar güzel bir meslek dalı, neden düşündüğünü anlayamadım? Üstelikte 2 yabancı dilin varken?

H

hatice şengül

Kullanıcı
12 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
bende dil bölümü me4zunuyum 4 sene oldu liseden mezun olalı ancak okul kazanabildim o da alakm olmayan bir bölüm bende dil istememiştim sözel okusaydım belki şu an mesleğim olmuştu senin hissettiklerini bende yoğun hissettim henüz erken diyeyim ve sana şu tavsiyeyi verebilirim ancak

bazı şeyler yalnızca öğrenciyken yapılır okul saatleri dışında gideceğin almanca ingilizce kurslarından alacağın geçerli sertifikalar senin önünde açılacak kapıları aralar benim yeni yeni aklım başıma geliyor 3 ay içinde alacağım sertifikalarımı

bir şey sorabilirmiyim bilgisayara ilgin ne düzeyde

T

tupac

Kullanıcı
20 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Almanya
Bilgisayara ilgim çok .
Çok iyide kullanıyorum.

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
sevgili tupac ne olmak istemediğini değil ne olmak istediğne karar vermelisin bence ne olmak istediğine karar verirsen onu söyle o konuda yardımcı olmaya çalışalım

H

hatice şengül

Kullanıcı
12 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
tursab ın amadeus ve galileo sınavlarına hazırlanıpğ bu belgelerden birine sahip olursan her hangi büyük bir turizm firmasında rahatlıkla kariyer yapabilirsin bu pc programları seyahat acentacılığının bel kemiğidir araştırmalısın

T

tupac

Kullanıcı
20 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Almanya
çok teşekkür ederim hatice .
ben zaten turizm ile ilgili bişey olmasını istiyorum.
ben bir araştırıyim.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
hatice şengül' Alıntı:
tursab ın amadeus ve galileo sınavlarına hazırlanıpğ bu belgelerden birine sahip olursan her hangi büyük bir turizm firmasında rahatlıkla kariyer yapabilirsin bu pc programları seyahat acentacılığının bel kemiğidir araştırmalısın
Bir dönem bu eğitimleri veren Kurumda çalıştım.
Evet bu sertifikalar var ve eğer istekli isen önü açık bir sektör .
Fakat bu sektörde bir fark yaratmalısın seni diğerlerinden ayıran.Çünkü bu sektöre yönelen fazla kişi var.

T

tupac

Kullanıcı
20 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Almanya
tamam benim ilk işim ozaman bu sertifikaları almak.
bu sertifikalara nerde başvurabilirim acaba ??

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Internetten kurs isimleri bulabilirsin yada Hürriyetin insan kaynakalrı gazetesinden.Özellikle pazar gün ki ilanlarda bolca var.
Tavsiyem kursu ve sertifikayı iyice araştır.Önemli olan Milli Eğitimden ve Turizm sektörü onaylı sertifikalr olması.
Aksi takdirde kurs bir işe yaramaz.

T

tupac

Kullanıcı
20 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Almanya
Tamam teşekkür ederim.İlk işim o olacak.
Sertikaları aldıktan sonra zaten heralde gerisi gelir.
Peki Sertifikaları aldıktan sonra Lise bitince direk başlayabilirmiyim yoksa daha önce Üniverstenin bitmesini mi beklicem?
Çünkü benim Üni ye direk geçiş hakkım var meslek lisesinde okuduğum için

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
tupac' Alıntı:
Tamam teşekkür ederim.İlk işim o olacak.
Sertikaları aldıktan sonra zaten heralde gerisi gelir.
Peki Sertifikaları aldıktan sonra Lise bitince direk başlayabilirmiyim yoksa daha önce Üniverstenin bitmesini mi beklicem?
Çünkü benim Üni ye direk geçiş hakkım var meslek lisesinde okuduğum için
Kurslar haftasonu Tupac.
Bu yüzden naçizane tavsiyem hem üniversiteye gitmen hem de h.sonu kursa gitmen.Ve bir çok ilde var bu kurslar.
Zaman açısından da yaklaşık 3 veya 6 ay...

H

hatice şengül

Kullanıcı
12 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
tupac eğer geçiş hakkın varsa turizm ve seyahat acentacılığı bölümünü seçebiliyorsan seç ben o bölümü okuyorum şu an 2. sınıftayım kafana takılan bişi olursa burdayım bil <aayrıca okuduğun bölümde zaten amedeus galileo ticketing gibi dersleri alacaksın okuldan sonra belgeleri almak kalacak kulunu okurken belgelerinin hazır olması mükemmel olur ben yapamadım sen yap bari :D  bu kurslar çok pahalı kurslar oınu da söyleyeyim pc de iyi isen senin için sorun oolmayabilir ayrıca mükemmle ingilizcem var dedin diye hatırlıyorum bu da senin için xxxartı puan umarım yaparsın

T

tupac

Kullanıcı
20 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Almanya
Tamam bunu bir kenara yazdım .Peki ben turiz okumadım. Bu benim için bir engel olur mu Üniverstede.??

H

hatice şengül

Kullanıcı
12 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
bende hiç sokağa çıkmadım ama turizm okuyorum sence bi sakıncası var mı ??? ?

şaka bir yana ben senin yapacağına inanıyorum

T

tupac

Kullanıcı
20 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Almanya
Kurs ücreti veya başka bir şey için ücret sorun değil zaten eğer sertifikaları alırsam inanıyorum gireceğim işte sertifikalar için harcadığım parayı toparlaybilirim.

H

hatice şengül

Kullanıcı
12 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
buna kanaat getirebilirsin o alacağın belgeler sana turizm işletmelerinde bütün kapıları açacaktır yeterki sen doğru tercihleri yaparken zamanı iyi kullan

bu benim hayatta aldığım en büyük tecrübe zamanı doğru kullanamayan ben 22 yaşında okul kazanabildim ancak vizyonum yeni açıldı türsab(türkiye seyahat acentaları birliği) yılın belli zamanlarında sınav açar bunları takip etmelisin ben bir ara bakarım buraya link atarım olur mu