Mekatronik Mühendisliği

• Konbuyu başlatan sSeLiMm
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde sSeLiMm tarafından oluşturulan Mekatronik Mühendisliği başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 32,082 kez görüntülenmiş, 37 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı Mekatronik Mühendisliği
Konbuyu başlatan sSeLiMm
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan musta67
S

sSeLiMm

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
  Meraba arkadaşlar...ben Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim...bu kısımda tercih aşamasında ya da henüz lisede okuyan kardeşlerim için birşeyler yazmak istedim..muhtemelen onlar zaten biliorlardır bu mesleği...ama ben yine de birşeyler yazmak istiyorum mesleğimle ilgili gençlere bir nevi ışık tutmak için...
  Mekatronik ismi arkadaşlar "mekanik+elektronik" ten gelmektedir...bu bölüm makina,elektronik,bilgisayar,malzeme vb.mühendislik dallarının birleşmesinden oluşur... Eğer bu mesleği seçerseniz uğraşacağınız şey ise gelecek teknolojisinin olmazsa olmazlarından olan "ROBOT" lardır...
  Bölümümüz yaşadığımız ülke için geleceğin mesleğidir ve senede toplam 50ye yakın mezun vermektedir..Bunun sebebi ise bu bölümün ülkemizde sadece Kocaeli,Sabancı ve Atılım Üniversitesi'nde bulunmasıdır...Yani siz mezun olduğunuzda piyasadaki rakip sayısınız 49'dur... 8)

Ayrıca bu bölüme girmeniz durumunda Kocaeli Üniversitesi'nin anlaşmalı olduğu Bochum Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği'nde 1 yıl eğitim görme şansınız var...(3.sınıfta)
  Bunu başarabilen öğrenciler arasına girerseniz eğer 4.sınıfın sonunda hem Kocaeli hem de Bochum diploması elinizde olacaktır...
  Elimden geldiği kadar sizlere yardımcı olmaya çalıştım...Meslek seçiminizde başarılar arkadaşlar... ;)

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Bilgin İçin Teşekkürler.

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
wow çok güzel ..
bişey daha öğrendik teşekkürler..

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
çok şanslısın desene.iyi bir seçim yapmışsın en azından mezun sayısı az yani benim bölümüme göre.ben işletme okuyorumda.arkadaşları yönlendirmende çok güzel.teşekkür.başarılar

:::Irmak:::

Kullanıcı
17 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
valla başlığa bakınca bu ne ya dedim makine mühendisliği gibi bir şey mi:=) güzel bir meslekmiş,kocaeli üniversitesi istediğim bir okul,kazanırsam gidicem:=) peki puanı kaç?

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ilk defa duydum açıkçası bizden geçti ama daha yolun başındaki arkadaşlar için faydalı bir bilgi olmuş

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
herşeyden biraz biraz koymuşlar
geçen televizyonda inşaatda çalışıp duvar ören iki kız kardeş vardı
onu yapıyorlarda bunu niye yapamasınlar güçlerimi yetmez akıllarımı yoksa

Kullanıcı
17 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu mesleği araştırdım.Türkiye 'de 7 okulda varmış ama adlarını bulamadım. minumum 274 maximum 347 puanla alıyor.bence cinsiyet falan önemli değil.zeka önemli.her meslek için de geçerli bu.

I

ilhanozcan

Kullanıcı
22 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kahramanmaraş
Ben de bu bölüm hakkında bilgi edinmek istiyordum.Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

G

gizilöykü

Kullanıcı
18 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ilk defa duydum böyle bir bölüm. kulağa çok hoş ve ilginç geliyor. ama benden geçti artık. Kendi adıma söylemeliyim ki meslek lisesine giderek hayatımın yanlışını yaptım. şimdi olsa düz liseyi bitirir ve psikoloji okurdum.  :'(
bu arada işletme mezunuyum

Kullanıcı
17 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
kocaeli üniversitesinde okuyan bir arkadaşımın arkadaşı mekatronik ve malzeme mühendisliğinde okuyor.kız olarak okumak zor değil mi o bölümde dedim,çok memnun valla geleceğin çok parlak mesleği dedi:=) ben de hayırlısıyla ya genetikçi ya da mekatronikçi olucam:=) bu hedeflerim yüzünden millet içinde marjinal olarak anılmaya başladım,hadi hayırlısı:=)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
:::Irmak:::' Alıntı:
kocaeli üniversitesinde okuyan bir arkadaşımın arkadaşı mekatronik ve malzeme mühendisliğinde okuyor.kız olarak okumak zor değil mi o bölümde dedim,çok memnun valla geleceğin çok parlak mesleği dedi:=) ben de hayırlısıyla ya genetikçi ya da mekatronikçi olucam:=) bu hedeflerim yüzünden millet içinde marjinal olarak anılmaya başladım,hadi hayırlısı:=)
o bölüm metalurji ve malzeme mühendisliği. yanlış olmuş.

Kullanıcı
17 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bana da arkadaşım dedi ama malzeme mühendisliği de mekatronik ile aynı kategoride kullanılıyor.

V

vncouver

Kullanıcı
25 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
izmir
sabanci mekatronikten mezun arkadasim 2 yildir is bulamiyor yani moral bozmak istemem ama durum cok fena  :)

mekatronik mukemmel bir meslek ama turkiyede ne kadar gercekci dusunmek gerek? trrafikte bisiklete yol vermeyenler robot yapanlara nasil deger ve is verecek ?

S

spiritualsigns

sSeLiMm' Alıntı:
   ...Yani siz mezun olduğunuzda piyasadaki rakip sayısınız 49'dur... 8)
Peki piyasadaki talep durumu ne? Türkiyede bu teknolojiyi araştırma geliştirme planlama projelendirme ve hayata geçirme ile ilgili kaç kuruluş var... ?? 

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
spiritualsigns' Alıntı:
sSeLiMm' Alıntı:
   ...Yani siz mezun olduğunuzda piyasadaki rakip sayısınız 49'dur... 8)
Peki piyasadaki talep durumu ne? Türkiyede bu teknolojiyi araştırma geliştirme planlama projelendirme ve hayata geçirme ile ilgili kaç kuruluş var... ?? 
Çok kuruluş var ki bunlar büyük üreticiler. Mesela otomobil üreticilerinden mutfaklarınızda kullandığınız ufak robotlara kadar alanı çok geniş bir bölüm. Mekaniğin içinde elektronik olması da çok büyük şans. Bence çok güzel bir bölüm, geleceği de çok iyi.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Mühendislik eğitimini iyi aldıktan sonra iş bulmakta pek sıkıntı yaşamazsınız zaten ama mekatronik mühendisliği zamanında biraz şişirildi açıkcası. Yani dendi ki bu adamlar herşeyi bilecekler, makina bilecekler, elektronik bilecekler, bilgisayar bilecekler.

Sonra ne mi oldu. Eğitim yetersiz kaldı biraz ondan biraz bundan bilip, aslında hiçbiri hakkında tam uzmanlık bilgisine sahip olmayan mühendisler ortaya çıktı. Kendi alanında yeterli bilgiye sahipsen diğerlerinden de biraz bilgin olunca daha iyi oluyor.