Kişisel Gelişim Eğitimi

Matemde Bayraklar Neden Yarıya indirilir ?

  • Konbuyu başlatan Real_Factor
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Real_Factor tarafından oluşturulan Matemde Bayraklar Neden Yarıya indirilir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,370 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Matemde Bayraklar Neden Yarıya indirilir ?
Konbuyu başlatan Real_Factor
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yigitce
R

Real_Factor

Kullanıcı
9 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Bu geleneğin kökeni eski deniz savaşlarına kadar uzanıyor. O devirlerde her bir savaş gemisinin direğinin tepesinde dalgalanan kendine özgü renkli bir bayrağı vardı. Bir deniz savaşından sonra yenilen gemi, galip tarafın bayrağını asmak zorundaydı, bunun için de kendi bayrağını yarıya çekerek üstte yer bırakırdı.
Günümüzde böyle bir durum söz konusu değilse de, bayrakları yarıya indirmek bir saygı ifadesi olarak kaldı. Milletlerin matem günlerinde, önemli devlet adamlarının ölümünde, diğer milletlerin de bayraklarını yarıya indirmeleri, mateme katılmak anlamında uluslararası bir gelenek haline geldi.
Hangi ulustan olursa olsun denizde birbirinin yanından geçen gemilerin, geçiş süresince bayraklarını yarıya indirmeleri geleneği, saygının bir ifadesi olarak günümüzde hala devam etmektedir.
 
S

senarist081

İsiminle özdeşen konular açıyorsun valla..Teşekkürler,yararlı bilgiler için.. ;)
 
C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
enteresaaan... :)
teşekkürler paylaşımın için...
 
R

Real_Factor

Kullanıcı
9 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Teşekkür ederim senarist081 değişik konuları paylaşmak çok güzel....Sizler bizim için bizler sizin için varız.Bizler büyük bir aileyiz sanırım :)
 
Üst