MATEMATİK BÖLÜMÜ OKUYAN BİRİNİN İŞ İMKANI HANGİ SEVİYEDEDİR SİZCE?VE İŞ SAHASI?

• Konbuyu başlatan uğur akkaya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde uğur akkaya tarafından oluşturulan MATEMATİK BÖLÜMÜ OKUYAN BİRİNİN İŞ İMKANI HANGİ SEVİYEDEDİR SİZCE?VE İŞ SAHASI? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 91,544 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı MATEMATİK BÖLÜMÜ OKUYAN BİRİNİN İŞ İMKANI HANGİ SEVİYEDEDİR SİZCE?VE İŞ SAHASI?
Konbuyu başlatan uğur akkaya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan alper57
U

uğur akkaya

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
manisa
Arkadaşlar yazdıklarınız benim için yol gösterici olacak... ;)
SAYGILARIMLA

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Eğer çok iyi matematik biliyorsan mühendislik alanında çok rahat çalışabilirsin. Bilgisayar programlama alanı da olabilir. Herhangi bir teknoloji şirketi vs vs.. Bazı büyük şirketler matematik bölümü mezunu arıyolar ama onlarınki matematik mühendisliği diye geçiyor. Seninkini bilemiyorum.

Ama hayat bu tabi ne getireceği belli olmaz. Matematik bölümü bitirip film yönetmeni olabilirsin. Sevdiğin şeyi yap.

U

uğur akkaya

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
manisa
paylaşımlarınız için teşekkürler :)

A

Arshimet

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Slm.
Bence Yazılım işini bi düşün bu aralar C++, ve .Net arayan çok ve matematik bilen biri olarak bu yazılım dillerinde kendini geliştirirsen sanırım Yurt Dışında da iş bulma şansın ola bilir. Zira benim tanıdığım çok fizik ve matematik mühendisi var ; bu işi yaoan.

U

uğur akkaya

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
manisa
evet bende bu yazılım üzerinde araştırmalar  yapıyorum ama bi yolgösteren yok netten bişiler yapmaya çalışıyorum sadece.dedikleriniz çok doğru,teşekkürler

U

uğur akkaya

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
manisa
araştırmalarım sadece kişilere sormaktan ibaret.genelde dersane ve banka diolar matematikçiler için başka da bi bilgim yok yani :-\

L

liyenda

Kullanıcı
15 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
merhaba,ben ÖSS ’ ye girdim ve şu an tercih dönemleri dolayısıyla meslekler konusunda araştırma yapıyorum.Matematik bölümü yazmayı düşünüyorum;fakat yeterince bilgi sahibi değilim.Çok zor mu okuması ya da öğretmenliğe geçiş,özel sektördeki iş alanı nasıl bu konuda bana yardımcı olabilecek ya da matematik okuyan birileriyle iletişim kurmak istiyorum.Yardım ederseniz sevinirim

E

egeli_muh

merhaba burcu
benim yakın arkadaşım matematik bölümü mezunu. o 4 senedir kpss ye girip yeterli puan alamadı ve bundan 2 sene önce hiç kadro açılmadığı için kpss ye bile girmemişti ii hatırlıyorum.. ama dershanelerde ii para alıyor. özellikle belli zaman geçip kendini ispatladıktan sonra...

M

masumperi

Kullanıcı
17 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
mersin
matematik bölümünün ataması çok az zaten bence yüksek lisans yap okulda kalmaya çalış.

E

egeli_muh

okulda kalması da kolay değil bence en isii baştan ii bir bölüm seç burcu

E

egeli_muh

peri tamam zor değil ama önü şu an açık şunu dmek istiyorum. şu an istediği ve profiline diğer sınırlayıcı etkenlere uyan tüm mesleği (ama severek, içten) seçebilir. ama matematiği okuduktan sonra eger iş bulamazsa sadece ve sadece okulda kalmak için gece gündüz uğraşacak..bu arada matematik bölümünü kötülediğimden değil...

M

masumperi

Kullanıcı
17 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
mersin
ya zaten benim yazım şuan seçecek arkadaşa değildi.seçmiş olan arkadaşa öneriydi.zaten şuanda her bölünm için iş imkanı çok azaldı

L

liyenda

Kullanıcı
15 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
araştırdım.matematik öğretmenliği,sınıf öğretmenliği,türkçe-edebiyat öğretmenliği,ingilizce öğretmenliği  devletin en çok aldığı öğretmenlik dalları.Dersanede iş bulamama sorunu yok.Nereye gidersen git iyi para alıyorsun ki evde otursan bile matematik dersinin saati 50 milyon.
Benim gibi özel sektöre daha sıcak bakan insanlar için ise 2 dilin varsa bir işletme master ıyla    ( benim gbi lojistik sektörü isteyenler için dış ticaret de olabilir ) olay çözülür gözüyle bakılıyor.Ayda elde ettikleri gelir de 1.5 - 15 milyar arası değişiyor.

B

breathless

Kullanıcı
1 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
eğer matematiği ilgi çekici buluyorsan ve matematiği gerçekten seviyorsan üniversitede matematik alanında kalabilirsin tabi bunun için yabancı dil de önemli  :)