marka takıntısı

• Konbuyu başlatan feridis
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde feridis tarafından oluşturulan marka takıntısı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,915 kez görüntülenmiş, 46 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı marka takıntısı
Konbuyu başlatan feridis
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tutankhamon
F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
arkadaşlar bilmem dikkatinizi çektimi.hergeçen gün marka isimleri artmakta.tabi bunun sebebi markaya ilgi duyan bir kitlede meydana gelen artış.buna anlam veremiyorum açıkçası.markayı yaşam tarzı haline getirenler var.işte duyuyoruz nike,adidas,lives,colins bunlar sadece bazıları..ya marka giymediği için kendini toplumda küçük görenler var yada marka giydiği için kendini özel hissedenlerr..sizce marka takıntısı neden ileri geliyor olabilir?bu bir eksikliği kapatma olabilirmi?yada artık toplumda değerlerimizi mi kaybediyoruz ki kıyafete göre toplumda yer bulunduğu mantığı öne sürülüyor?

S

simurg_288

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
hayal kırıklığının başkenti
bence insana insan olduğu için değer verilmeli
kıyafette bana yakışırsa markası ne olursa olsun alırım ama tanınmış markalarda hem daha kaliteli çabuk birşey olmuyo hemde güzel desenleri var onlarıda onun için alırım  :)

G

gamzegül

Kullanıcı
9 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
Elazığ;
bence sadece özguven eksıklıgınden ve görmemişlikten başka bişey degil cunku zaten kendıme guvenıyorsam ne gıysem yakıstırırım bunun ılle de marka olmasına gerek yok atrıca boyle yaparak özel /farklı olduklarını hıssedıyorlar cunku toplumumuzda aynı gelır duzeyıne sahıp ınsanlar yok.

R

rüya

Kullanıcı
14 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
bence giyilen kıyafet ne olursa olsun kişinin onu taşıması önemli
iki insan aynı kıyafeti giyse bile kişinin taşımasına göre bile o kıyafet değişebilşyor
bu nedenle marka kişinin kendi olması lazım önce
(bu da demek değilki ilk yıkamada bozulabilecek şeyler alın ama bazı satıcılar bu marka olayını suistimal ediyorlar)
ayrıca kişi güzel bir karaktere sahip değilse üzerindeki ne olursa olsun biyere kadardır
bilgenin biri der ya
İNSANI KIYAFETİNE GÖRE KARŞILAR HAREKETİNE GÖRE AĞIRLAR KARAKTERİNE GÖRE UĞURLARIM!!
heralde bu söz yeterince açıklıyor bazı şeyleri.....

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
evet rüya yorumun çok güzel teşekkürler ;)

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Adı Üstünde Kalite! mesela ne olursa olsun herşeyin iyisini kaliteli olmasını isteriz.Eskimeye Yıpranmaya dayanıklı oldukları için birde güzel Yapımı olduğu için Seçiliyor. :)

R

rüya

Kullanıcı
14 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
günümüzün sorunu olabilecek bir konuyu açtığın için teşekkürler feridis
sen bu konuyu açmasaydın bu yorumu yapamayacaktım  ;)

R

rüya

Kullanıcı
14 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
WANTED' Alıntı:
Adı Üstünde Kalite! mesela ne olursa olsun herşeyin iyisini kaliteli olmasını isteriz.Eskimeye Yıpranmaya dayanıklı oldukları için birde güzel Yapımı olduğu için Seçiliyor. :)
wanted marka takıntısından bahsediyoruz şuan yoksa hemen eskiyecek derecedekileri alın demedik fakat seninde vardır mutlaka çevrende markayı takıntı haline getirenler aldığı şeyin güzelliğinden,yakışmasından çok marka ve fiyatından bahseden.....

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Tabi..Öğenlerin Hatti hesabı yok :D

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
bence giyim/kıyafet diğer insanlar tarafından kabul edilme acısından cok önemli ve insanlar ne kadar güsel ise baskaları tarafından kabul edilmesi cok daha kolay oluyor. güsel gözükmekte biraz kaliteli giyinmeyi gerektiriyor...

ama Mevlana Hz.leri;

'ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok'
'ne elbiseler gördüm içinde insan yok' diye ne güsel söylemiş... :)

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
esranur' Alıntı:
bence giyim/kıyafet diğer insanlar tarafından kabul edilme acısından cok önemli ve insanlar ne kadar güsel ise baskaları tarafından kabul edilmesi cok daha kolay oluyor. güsel gözükmekte biraz kaliteli giyinmeyi gerektiriyor...

ama Mevlana Hz.leri;

'ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok'
'ne elbiseler gördüm içinde insan yok' diye ne güsel söylemiş... :)
Haklısın 'esranur Güzel bir yorumdu Teşekkürler. :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
rüya' Alıntı:
iki insan aynı kıyafeti giyse bile kişinin taşımasına göre bile o kıyafet değişebilşyor
(bu da demek değilki ilk yıkamada bozulabilecek şeyler alın ama bazı satıcılar bu marka olayını suistimal ediyorlar)
ayrıca kişi güzel bir karaktere sahip değilse üzerindeki ne olursa olsun biyere kadardır
bilgenin biri der ya
İNSANI KIYAFETİNE GÖRE KARŞILAR HAREKETİNE GÖRE AĞIRLAR KARAKTERİNE GÖRE UĞURLARIM!!
waoowww

M

Mavison

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
Safari' Alıntı:
rüya' Alıntı:
bilgenin biri der ya
waoowww
takdir ediyorum seni rüya  ;)  :) çok yerinde ve açıklayıcı bi yorum..
Ben de üzerime ne yakışırsa giyerim açıkçası, markası önemli degil, sadece ayakkabıda biraz markaya önem veririm çünkü ayaklar şakaya gelmez die düşünüyorum, özellikle çalışırken  :)

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
vayss güsel bı yorum ruya :)

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
teşekkürler Wanted.. :)

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
kıyafette önemli olan marka değil,üzerinde durduğunda seni ifade edip edemeyeceği...
insanların yeri gelince marka seçmeleri güzel bi şey bu yaşantıda...
marka kaliteyi beraberinde getiriyo... ki zaten bazı ürünlerde sağlık açısından marka seçimi şart.örn: güneş gözlüğü....
yine de her zaman ve her şeyde marka aramamak lazım.olayı takıntı botuna ulaştırmamak lazım...
çamurun içindeki mücevheri görebilmektir önemli olan...

M

Mavison

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
re-Member' Alıntı:
kıyafette önemli olan marka değil,üzerinde durduğunda seni ifade edip edemeyeceği...
insanların yeri gelince marka seçmeleri güzel bi şey bu yaşantıda...
marka kaliteyi beraberinde getiriyo... ki zaten bazı ürünlerde sağlık açısından marka seçimi şart.örn: güneş gözlüğü....
yine de her zaman ve her şeyde marka aramamak lazım.olayı takıntı botuna ulaştırmamak lazım...
çamurun içindeki mücevheri görebilmektir önemli olan...
Katılıyorum  :)