Maaş değil, asıl kişisel tatmin mutlu ediyormuş!

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Meslekler Rehberi kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Maaş değil, asıl kişisel tatmin mutlu ediyormuş! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,994 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Meslekler Rehberi
Konu Başlığı Maaş değil, asıl kişisel tatmin mutlu ediyormuş!
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gcinar
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

ABD’nin Chicago Üniversitesi, hangi mesleklerin mutlu, hangilerinin mutsuz ettiğini araştırdı

Sonuçlara göre, mesleğin mutlu etmesindeki en büyük kriter kişisel açıdan tatmin etmesi. En mutlu edenler yaratıcılık içeren ya da başkalarına yardım edilen meslekler... İnsanlarla iletişim içinde olmak da önem taşıyor. Maaş ise daha önemsiz görünüyor. Zira, en mutsuz olarak ortaya çıkan mesleklerin büyük bir bölümü mutlulardan daha çok kazanıyor.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bu tespitin sadece bi kısmına katılabiliyorum o da;
En mutlu edenler yaratıcılık içeren ya da başkalarına yardım edilen meslekler.
İnsanlarla kolay iletişim kurarım ve iletişimde olmayı severim (istersem)
ama ne çare ki masabaşı bi işte çalışıyorum ve işim gereği insanlarla pek işim olmuyor
Maaş ise ne güldürür,ne süründürür
Belkide psikolojiyi bu kadar çok sevmemin ve bu dalın mesleğini yapmak istememin sebebi,insanlar,insanların ruh halini düzeltebilmek ve mutlu olabilmeleri için çalışmak...
Zamanında bu mesleği seçmek çok isterdim :-\

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Çok para kazandıran meslek tabikide güzeldir...
Ama robotlaştırırı insanı (Dini imanı para olur robotlaştırır insanın...(Tabi katılmayabilirsiniz bu bana ait bir düşünce)
Yeteneğine uygun sevdiği işi yapmalı insan .

T

turtur

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul

Bütün paranız sizin olsun . Ben manen birşeyler kazanmışsam en zengin benim .

H

Hindiba

özgüя şαнιη' Alıntı:
En mutlu edenler yaratıcılık içeren ya da başkalarına yardım edilen meslekler...
Mantıklı geliyor. İnsan bir işe yaradığının farkında olmazsa, ne anlamı kalır ki?

P

peyamiyavuz

Kullanıcı
23 Nis 2012
En iyi cevaplar
0
0
Konya
Evet Hindiba sana katılıyorum.Ve ayrıca bu durum hangi toplumun üzerinde yapılıyor ve tüm insanlık böyleymiş gibi yansıtılıyor.Degişebiliyor.

G

gcinar

Kullanıcı
24 Kas 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
para kazanmak tabiki önemli sosyal yaşantını ve amaçladıgın bir takım şeyleri gerçekleştirmen için önemli bir araç..ama öğrenme gelişme doyumu çok daha önemli olduğunu düşünüyorum, hergün yeni birşey öğrenmen donanımlarının artması , işini tanıma , benimseme , sevme onu savunma anlata bilme bir bilgi birikmesiyle  doğan bir oluşum oldugundan katılıyorum..