LütfenNn Buraya Bakın Arkadaşlar Sağlığınız İçin---...!!! (sonuna kadar okuyun)

• Konbuyu başlatan simurg_288
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde simurg_288 tarafından oluşturulan LütfenNn Buraya Bakın Arkadaşlar Sağlığınız İçin---...!!! (sonuna kadar okuyun) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,396 kez görüntülenmiş, 36 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı LütfenNn Buraya Bakın Arkadaşlar Sağlığınız İçin---...!!! (sonuna kadar okuyun)
Konbuyu başlatan simurg_288
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan M
S

simurg_288

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
hayal kırıklığının başkenti
Susuzluğun,gündüz yorgunluğunun tetikçisi olduğunu

Bir bardak suyun, diyet yapanların gece yarısı açlığını %100 giderdiğini,

Vücut suyunun %2 azalmasının kısa süreli hafıza kaybı veya konsantrasyon zorluğunu tiklediğini,

Günde 8-10  bardak su  içmenin, sırt ve adele ağrılarını azalttığını,

Günde 5 bardak su içmenin kolon kanseri riskini %45, meme kanseri riskini %79,
kan kanseri riskini %50 azalttığını, biliyor musunuz?

Bunların hepsi doğru olduğuna göre, hergün yeteri kadar su içiyor musunuz?
SANMIYORUM ONUN YERİNE BİZLER :
Dikkatle okunmasını tavsiye ediyorum.

Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız birçok şeyi siz daha önceden biliyordunuz (!) Ya da bilmeyenler “hadi canım saçma" diyeceklerdir.

Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız, burada anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir cola parasıdır. Yani bir kutu Coca Cola veya Pepsi veya Cola Turka yeterli :) Gelelim bunlarla ne gibi pratik işler yapabileceğinize;

TUVALETİ TEMİZLEMEK İÇİN: Bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit hela taşındaki lekeleri yok edecektir.

CROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK İÇİN : Arabanın tamponunu Coca Cola''ya batırılmış bir sigara paketinin içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz. Tertemiz olacaktır.

AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK İÇİN : Bir kutu kolayı kutup başlarına dökün ve bütün çapak yok olsun.

PASLANMIŞ BİR CiVATAYI SÖKMEK İÇİN : Coca-Colaya batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı cıvataya uygulayınız. Bir kaç dakika sonra rahatlıkla dönecek ve çıkacaktır.

ELBİSENİZDEKİ YAĞ LEKESİNİ ÇIKARMAK İÇİN :Bir kutu kolayı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın,Deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın. Coca-cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım edecektir.

Ayrıca araba ön camlarındaki her türlü kuş pisliği yapışan sinekler veya ağaçlardan dökülen toz,polen, yapışkan maddelerin çıkarılması en iyi madde COCA COLA + PEPSI + COLA TURKA''dır

Peki nedir bu Cola''nin bu kadar etkileyici temizliklerde bile kullanılabilmesinin sebebi? Coca-Cola ve Pepsi''nin ortalama pH değeri 3.4 tur. Bu asidi de dişleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir.
Temizliklerde bu kadar etkili olmasının sebebi budur. Aslına bakarsanız Cola ile dünyada kimsenin tavsiye edemeyeceği KARBONDİOKSİT içiyoruz. Hani şu dışarı atmak için devamlı nefes alıp verdiğimiz, atmak için uğraştığımız
KARBONDİOKSİT...!

2001 yılında Delhi Üniversitesinde "kim daha fazla Coca-Cola içecek“ diye bir yarışma yapıldığında, sekiz litre Coca-Cola içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde herkesin gözü önünde ölen kişinin haberini duymuşsunuzdur  Neden öldü? Çünkü çok fazla karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen yoktu.
Başka bir örnek: Kırılmış dişinizi bir şişe Coca Cola''nin içine koyun ve 10 gün sonra bakın... Diş 10 günde büyük oranda erir.
Halbuki dişler ve kemikler ölümden sonra bile en fazla dayanabilen organlarımızdır ... Bir şişe kola içerek midenize ve dişlerinize ve bağırsaklarınıza ne yaptığınızı bir düşünün...

Bu kadar zararlı bir içecek nasıl olurda bu kadar bilinçsizce tüketilebilir ve biri Amerikan firması olmak üzere bu şirketler bu kadar kar elde edebilir?

İşte bu bilinçsizliği önlemek için çevrenize,sevdiklerinize ve özellikle çocuklarınıza bunları anlatın. Belki bu kampanya fazla bir ses getirmeyecek olabilir. Ama ne kadar kişiye ulaşırsa o kadar büyük etki yapacaktır. Destek olmak için yapmanız gereken tek şey; bu yazıyı olabildiğince fazla kişiye ulaştırmak, anlatmak..

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Fanta içsek Acaba böyle olur mu yine? :D

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
ama gercekten olan şeyler..Teşekkürler bu güzel paylaşım icin simurg. ;)

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
asitli olan bütün içecekler böyle...
bunu biliyordum ve öğrendiğim günden sonra topu topu 4 bardak anca içmişimdir.
sigaradan sonra en zararlı madde : COLA

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Evet..

Zamanı gelince insanda ERROR yapar.  :)

S

simurg_288

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
hayal kırıklığının başkenti
okyanusya' Alıntı:
asitli olan bütün içecekler böyle...
bunu biliyordum ve öğrendiğim günden sonra topu topu 4 bardak anca içmişimdir.
sigaradan sonra en zararlı madde : COLA
tebrik ederim helal olsun yani ben hergün içerdim ama artık içmek yok
bu arada moderatörlüğünüz hayırlı olsun geç oldu ama  :D

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben cok nadir tükettiğim için cok korkmuyrum ama insanlar bildikleri halde içiyor ne denırse denilsin... sigara da öyle deil mi zaten?

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
E.e biraz. öyle .. :)

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ewet cola nın bukadar zararlı olduğunu biliyodum..zaten çok içmiyorum..cola neymiş yaa :) :D en iyisi ayran.. :)
paylaşım için teşekürler simurg ;)

G

greenhome

Kullanıcı
6 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
zararlı olduğunu biliyordumda bu kadarını bilmiyordum teşekkürler emin ol abartısız elli kişiye anlatırım paylaşımın için teşekkürler

P

Paradoks

Kirec sökücü olarakta kullana bilirmiyizzz bunuu.. :D ehemm ne ise gırgırı bir yana koymak gerekirse Ramazan ayından bu yanaa ihtarı kolasız acmadımm.. Bundan sonra dikkat edecemm.. Bilgilendirmenden dolayı tesekkürler simurg.. :)