Lütfen ben affet (:

  • Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Lütfen ben affet (: başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,643 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Lütfen ben affet (:
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan vega
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0


Eskişehir’de Cüneyt adlı bir kişi, Yunusemre Devlet Hastanesi karşısında bulunan 3 adet bilboarda ilan vererek, annesinden özür diledi.

Annesi ile tartıştığı sanılan ve Hakkari’de subay olarak görev yaptığı öne sürülen Cüneyt adlı kişi, Eskişehir Yunusemre Devlet Hastanesi karşısında bulanan 3 adet bilboarda ‘Canım annem özür dilerim’, ‘Lütfen beni affet, oğlun Cüneyt’ ve ‘Çünkü böcek çiçeği çok seviyor’ yazılı ilanlar astırdı.

Bilboarddaki ilanları gören bazı vatandaşlar, “Herhalde bu gencin evlenmek istediği kıza annesi karşı çıkmış. O da annesi ile kavga etmiş. Ama annesini de çok sevdiği için böyle özür dilemiş. Annesinin de bu yakınlarda oturduğunu sanıyoruz” diye yorum yaptılar.

Polis tarafından arandığını sanan Amerikalı, ölmüş rolü yaparak 20 yıl boyunca kaçtı. Suçsuz olduğu bir trafik kontrolünde anlaşıldı.

ABD'de polis tarafından her yerde arandığını düşünen adam, 20 yıldır ölü sanılıyordu, ta ki geçen haftaya kadar. 1989'da hakkında uyuşturucu kaçakçılığından arama kararı olduğunu sanan Bennie Wint isimli adam, polisten kurtulmak için herkesi hayrete düşüren bir plan yaptı.

ACI GERÇEK ŞOK ETTİ
Florida sahillerinde denize giren adam, bir anda ortadan kayboldu. Yakınları öldüğünü düşünürken, o kimlik değiştirerek kayıplara karıştı. 20 yıllık firari hayattan sıkılan Wint, 'aranmadığını' yolda kendisini ehliyet için durduran polislerden öğrendi.

    10 yaşında kocasından boşanma savaşını kazanan Nojud Ali adlı kız inanılması güç hikayesini kitaplaştırdı.

Şu anda 10 yaşında olan Nojud Ali'nin kendi hayatını anlattığı otobiyografisinin tüm dünya en çok satan kitaplar arasına girmesi bekleniyor.

Küçük Nojud Ali kitabında ailesi tarafından zorla 28 yaşında bir adamla evlendirilme öyküsünü ve sonrasında ise bir avukat yardımıyla verdiği boşanma mücadelesini anlatıyor. Kitabın yayın haklarını alan İngiliz yayınevi, Nojud Ali'nin hikayesinin tüm dünyada en çok satanlar listesinde yer alacağını umuyor.

8 yaşında boşandı
Nojud Ali henüz 8 yaşında ama başından bir evlilik ve boşanma geçmişti. Nojud Ali, boşandıktan sonra kendisiyle aynı durumda olan küçük kız çocuklarıyla boşanma partisi pastası kesmişti.

Şeriatla yönetilen Yemen, çocuk gelinleri ile meşhur. Nojud Ali ise belki de en şanslı çocuk gelinlerden biri. Çünkü o, ailesi tarafından zorla evlendirildikten sonra, başına gelenlerden etkilenen bir avukatın amansız mücadelesi sonucu, boşanabildi ve yeniden çocukluğuna dönmeyi başarmıştı. Ülkede evlenme yaşı 15. Ancak ailesinin rızası alındığında bu yaşın altındaki küçük kızlar evlendirilebiliyor. (Hürriyet)Sri Lankalı Suresh Joachim, tam 72 saat, yani 3 gün hiç durmadan televizyon izleyerek, yeni bir dünya rekoru kırdı.

İsveç Televizyonu TV4'ün sözcüsü Janina Witkowski, Suresh Joachim'in, ünlü televizyon dizisi “24”ün 3 sezonunu da izleyerek bu rekoru kırdığını söyledi.

Kendisine ait rekoru kıran Joachim, "Kendimi iyi hissediyorum. 25-30 kupa kahve içtim" dedi. Eski rekor da 69 saat 48 dakikayla yine Joachim'e aitti ve 2005 yılında gerçekleştirilmişti.İngiltere'de bir lisede üniversiteye hazırlanan gençlere dağıtılan kitapçıkta esrarın zararlarından önce, esrar içiminde kullanılan kağıtların nasıl kullanılması gerektiği ve esrarın rahatlatıcı etkisiyle “müziğin kulağa daha hoş gelmesine” sebep olduğu açıklanıyor.

“Esrarın ne olduğunu, nasıl kullanıldığını, etkilerini ve ondan nasıl uzak duracağınızı öğrenin” ibaresiyle başlayan 20 sayfalık kitapçıkta 14. sayfaya kadar esrarın yasadışı olduğu gerçeği yer almıyor.
Yetkililer bu duruma sinirlenen ailelerin şikayetleri üzerine yaptıkları açıklamalarda, bu kitapçıkların ülke genelinde gençleri bilinçlendirme amaçlı kampanyaların bir parçası olduğunu kaydetti. Veliler kitapçıkların toplatılmasını istedi.(Milliyet)
Konya’nın Beyşehir ilçesine bağlı Yeşildağ belde belediyesi başkanı, nüfusun 2 binin altına düşmemesi için "Çocuk yap cumhuriyet altınını al" adı altında kampanya başlattı.

Yeşildağ Belediye Başkanı Yüksel Ergun, belediye binası önünde ve ardından kahvehanelerde yaptığı açıklamada, 2007 yılında nüfusu 2 binin altına düştüğü için beldelerinin birçok yerleşim gibi köye dönüştürülme riski yaşadığını
şimdilik bu son durumdan kurtulduklarını söyledi.

Önümüzdeki dönemlerde yine aynı sıkıntıyı yaşamak istemediklerini ifade eden Ergun, belde halkından daha çok çocuk yapmasını istediklerini söyledi.
TÜİK tarafından Türkiye’deki nüfusun yeniden güncellendiğini ve belde nüfusunun 2 bin 95’e yükseldiğini dile getiren Ergun, 2 bin sınırının altında kalmaktan kurtulduklarını ancak yine de riskin devam ettiğini bildirdi.

Nüfusun 2 binin üzerine çıkmasının sevincini belde halkıyla paylaşmaktan mutluluk duyduğunu vurgulayan Ergun, şöyle devam etti:

"Özellikle gençlere sesleniyorum. ’çocuk yapmaya devam’ diyorum. Nüfusun 2 binin altına düşmemesi için ’Çocuk yap cumhuriyet altınını kap’ adlı bir kampanya başlattık. Çocuk yapana bir tane cumhuriyet altını hediye edeceğiz. Bu
bir seçim vaadi değil, nüfusumuzu artırmak, dolayısıyla belediyemizin gelirini artırmak amacıyla başlattığımız bir kampanyadır. Aynı zamanda dışarıda oturup da Yeşildağ beldesine gelmek isteyenler için de aynı sözü veriyorum. Sadece doğumla değil, nüfusa katkıda bulunan herkese bu vaadi yapıyorum."Kanada’da, telefonla oynarken yanlışlıkla 911 acil yardım hattını arayan 11 aylık bir bebek babasının gözaltına alınmasına neden oldu.

Polis yetkilileri, Vancouver kentinin banliyösü White Rock’dan bir çağrı aldıklarını, ancak telefon eden kişinin hiç konuşmadığını söylediler.

Eve giden polis memuru Janelle Canning, "Baba, bizi görünce şaşırdı ve aramadığını söyledi" dedi.

Polisler, daha sonra eve girerek 11 aylık bebeğin kablosuz telefonun tuşlarına rastgele bastığını farkettiler. Evdeki 2 odada marihuana yetiştirildiğini de tespit eden polis 29 yaşındaki babayı gözaltına aldı. Baba hakkında uyuşturucu üretmekten dava açıldı.
(Hürriyet)

 
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
ABD’nin Florida eyaletinde, bir süpermarketin otoparkındaki arabasında şişme kadınlarla öpüştüğü için müşteriler tarafından polise şikayet edilen 51 yaşındaki adam tutuklandı.

Belden aşağısı çıplak olan adam, şişme kadınlarla kamuya açık bir alanda uygunsuz halde bulunuşunu ‘şişme arkadaşlarına’ kıyafet almaya geldiğini söyleyerek açıklamaya çalıştı.
Avustralya'da seri katil, 64 yaşındaki Ivan Milat parmağını kesip Avustralya Yüksek Mahkemesi'ne postaladı. Milat, parmaklarının tekrar dikilebilmesi için acilen Goulburn Hastanesi'ne kaldırıldı.

Goulburn Hapishanesi'ndeki Supermax Tesisleri'nde, 7 gezgini öldürmek suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılan seri katilin hücresinde parmağını kestikten sonra hiçbir şok belirtisi göstermediği, oldukça sakin göründüğü söylendi.

Milat sol elindeki serçe parmağını keserek bir zarfın içine koyup Avustralya Yüksek Mahkemesi’ne postalamak üzere cezaevi infaz görevlilerine teslim etti. Milat'a Goulburn Hastanesi'ne 4 yüksek koruma görevlisi eşliğinde götürüldü.

Kesik parmağına rağmen Milat'ın elleri kelepçelenip zincirlendi ve gözlem cihazına bağlandı. Tıbbi personel, buz üzerine konmuş olarak getirilen parmağın yerine dikilip dikilmediği konusunda bilgi vermedi. Soruşturma başlatıldı.

İnsanı çıldırtan rekor!!ABD'de 13 yaşındaki bir kız çocuğu bir ay içinde cep telefonuyla 14 bin 528 kısa mesaj atınca ülkede günün konusu oldu.

Küçük kız günde 484 ve her iki dakikada bir mesaj atarak bilmeden Guinness Rekorlar Kitabı'na da girmeyi başardı.

13 yaşındaki kızın babası Greg Hardesty telefon faturasını ilk gördüğünde büyük bir şaşkınlığa kapıltığını ve yanlışlık yapıldığını düşündünü söyledi.

Ancak hesap makinesiyle hesaplayınca ayda 14 binden fazla kısa mesaj yazmanın mümkün olduğunu ve ikna olduğunu belirtti.

Küçük kız cep telefonu şirketinin tarifeli bir paketinden yararlandığı için fazla para ödemek zorunda kalmadı. Ancak eğer normal tarifeyle ödeme yapmış olsaydı 14 bin 528 kısa mesaj için 2 bin 905 dolar ödemek zorunda kalacaktı.

Ama 13 yaşındaki kız yine de ceza almaktan kurtulamadı. Akşam yemeğinden sonra artık cep telefonu ailesi tarafından elinden alınıyor.
(Hürriyet)
 
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye'de bir ilk! Alışveriş merkezi çekilişle uçak verdi...


İstanbul Esentepe'de geçen yıl Astaş tarafından açılan Astoria Alışveriş Merkezi birinci kuruluş yıldönümünde müşterisine inanılmaz bir hediye verdi.


Astoria'dan tek seferde 125 TL ve katları alışverişlerde verilen kuponla katılma hakkı sağlanan kampanyanın hediyesi 4 kişilik bir uçaktı. Noter ve Milli piyango yetkilileri huzurunda yapılan çekilişle CIRRUS SR20 tip özel uçağın sahibi belli oldu.

Yapılan çekilişle yaklaşık 300 bin dolar fiyatındaki uçağı kazanan şanslı isim İnci Oğuz'du. Yedek talihliler; 1. Yedek Onur Mehdi, 2.yedek ise Erkan Besen oldu. Çekilişi yerinde takip etmek isteyen bilet sahipleri de heyecanla uçağın kendilerine çıkmasını beklediler.

Astoria'nın vereceği Cirrus SR20 tipi uçak, dört kişilik ve 5 saate kadar uçabilme özelliğine sahip. Uçağın en önemli özelliği ise güvenliği. Bu kadar güvenli olmasının sebebi ise bir paraşütünün olması. Acil durumlarda paraşütünü açan uçak yere süzülerek inebilme kabiliyetine sahip. Cirrus serisi, acil durumlarda taşıdığı paraşütüyle hayat kurtarıyor. Uçağın gövde üzerinde yer alan sistem, her türlü durumda açılarak pilot ve yolcularını emniyetle yere indiriyor. Bu uçağı kullananlar arasında Brad Pitt ve Angeline Jolie ve Türkiye'de ise Mustafa Sandal gibi ünlüler bulunuyor.

 
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
İnek idrarından meşrubat!

Hindistan'da yeni bir içecek üretildi. Hem de inek idrarından. Evet, yanlış duymadınız! Ulusal Hindu inanışına göre kutsal sayılan ineğin idrarından bir tür meşrubat elde ettiler.


The Times'ta yer alan haberde Hindistan'ın en eski ve tanınan milliyetçi Hindu grubu Rashtriya Swayamsevak Sangh'ın Başkanı Om Prakash, bu yeni içeceğin adının 'gau jal' veya 'inek suyu' olacağını belirtti.

Bu yeni içeceğin kesinlikle idrar gibi kokmadığını güçlü bir şekilde ifade eden Prakash, inek suyunun herhangi bir toksin içermediğini de ifade etti.

Çeşitli Hint otlarının karışımıyla elde edilen bu içeceğin satış fiyatı da oldukça uygun şartlarda olacak.

Yeni oluşturulacak markanın özellikle Hindistan'da Coca Cola ve Pepsi gibi tanınırlığı yüksek olan markalara rakip olacağı düşünülüyor.

Bu içeceğin ticari olarak pazarlamasının da agresif biçimde yapılacağını vurgulayan Prakash, dünyada Hindu geleneklerinin ve inanışlarının bu sayede geniş kitlelere ulaşacağını da belirtti.

Haberde bahsi geçen milliyetçi Rashtriya Swayamsevak Sangh grubu 1994 yılında Coca Cola ve Pepsi'yi boykot etmişti.


e-kolay
 
V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
muhteşem paylaşım için tşkler de Nojud Ali için çok üzüldüm cnm ya daha küçücükk :-\
 
Üst