Leylanın evi..

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Leylanın evi.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,440 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Leylanın evi..
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Bilgem45
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Kimi zaman bir savaş bir kentin, bir ülkenin kaderini değiştirir, kimi zaman bir tek kişi koca bir ailenin...

Leyla: Yalılarda doğmuş büyümüş bir paşazade, bir Osmanlı soylusu...

Ali Yekta: Uşaklık kaderini değiştirme ihtirasıyla yanıp tutuşan bir İstanbullu...

Rukiye-Roxy: Almanyada doğmuş, seks modelliği yapmış bir hip-hopçı...

Livaneli, birbirini hiç tanımayan bu üç ayrı kişiliğin yaşamını, bir 'İstanbul romanı'nda birleştiriyor.

Kentlisi-köylüsü, varsılı-yoksulu, din hocası, söz sahibi bankacısı, gazetecisi... Her birinin bir nedenle ötekinin yaşamına girdiği, onu değiştirdiği günümüz Türkiyesi... Ve bir roman kahramanı gibi öne çıkan pırıltılı Boğaziçinde, Bosnalılar Yalısının ilginç dünyası...

Leylanın Evi, dünyada sadece yaptığı müzikle değil, çeşitli dillere çevrilen, sinemaya aktarılan ve ödül alan kitaplarıyla da tanınan Livanelinin Mutluluktan sonraki romanı...

(Tanıtım Yazısından)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bir yaz tatilinde okumuştum bu kitabı ve hemen bağlı bulunduğum ilçenin kütüphanesine bağıilamıştım.
Nedeni ise, bir çok kişi okumalı diye düşünmüştüm be sade ama etkileyici anlatımı, romanı... :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yazarının etkileyici satırları ve içine kattıgı gerçeklerden ve Anodolu insanının yakınen tanıması olsa bu  damakda bırakdıgı tad Gülşah...
Güçlü bir kalem,güçlü bir kişilik,güçlü bir karakter...Hepsi birleşince böylesi etkili eserler ve severler çıkarıyor...
Bende Mutluluk romanından sonra bütün kitaplarını alıp okuma istegi ile koştum kitapçıya,ama sondan iki tane kitabı var okumak için sırasını bekleyen.. :)

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
mustang-serpil.blogspot.com
Güzel bir kitaptı ilk okuduğum Livaneli kitabıydı dili çok güzel kullandığını gördüm ve Livaneliyi okumaya devam ettim.Paylaşım için teşekürler.En çokta kitaptaki insanların naifliği hoşuma gitmişti.

B

Bilgem45

Kullanıcı
13 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
6
Manisa
Çok hoş, çok talı dilli bir kitap ve okunmaya değer. Livaneli'nin sosyal gözlemleri harika yansıyor.