Leyla ile Mecnun

• Konbuyu başlatan fıstık
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde fıstık tarafından oluşturulan Leyla ile Mecnun başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,054 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Leyla ile Mecnun
Konbuyu başlatan fıstık
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan fıstık
F

fıstık

Bir bütün idim ben Leyla ile. Sense Leyla’yım diyorsun. Sen Leyla isen eğer; beni yakmaya halin yeter, takatim yok sana kavuşmaya. Varlığı olmayan bir zerreye aynadan ne fayda? Canım gideli hayli zamandır, cismindeki bir başka candır; bir özge candır. Sensin beni benden ayıran, uzaklaştıran. Ben yokum, senin tecellin var. Vuslatının ağır yükünü kaldıramam ki. Önceleri sen vardın, şimdi ben yok oldum. Manevi dünyamda dostum daima sensin. Dış görünüşe değer verme bahsi ortadan kalktı artık. Gönül çok önceleri sana koştu, canım seninle gitti. Şimdiki canım Leyla’ya değil, Mevla’ya yönelik. Bir’lik yolunda seninle olamam, yanarım. Şimdi, gözümün nuru, gönlümün aydınlığı!...

İskender Pala

A

ayben

Teşekkürler fıstıkçım paylaştığın için ;) Allah hepimizi O'nun aşkına nail etsin inşallah...

H

hayal_12

Bunu İskender hocanın kitabından okumuştum ben de.. Sağol 'fıstık', yeniden yüreğimi yaktığın için, hocanın cümleleriyle..

F

fıstık

bende İskender Pala'dan okudum ama kısa zamanda  Fuzuli'den de okumalıyım...

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Paylaşımın için teşekkürler. fıstık kardeşim..

P

Paradoks

ÖZET OLARAK OKUMUSTUM EN YAKIN ZAMANDA ORİJİNAL HALİYLE OKUMAYI DÜSÜNÜYORUM..

F

fıstık

rica ederim arkadaşlar... aşkın ne demek olduğunu bilmek isteyen herkese tavsiye ederim...