Ladesçi: Yaşamın Kerteriz Defterinden Roman

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Ladesçi: Yaşamın Kerteriz Defterinden Roman başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,273 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Ladesçi: Yaşamın Kerteriz Defterinden Roman
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mavidünya
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

Yazarı : Üstün Dökmen
Yayınlayan : Sistem Yayıncılık

Kitap şöyle tanıtılıyor:

Lades tutuşmayı bir yaşam saplantısı haline getiren baş kişisi Cemil ile Ladesçi, şaşırtıcı, bolca güldürürken düşündüren, merakla okunan sürükleyici bir öykü. İçinde her birimizin kendisinden bir ya da birçok parça bulacağı bu kitapta Üstün Dökmen, yaşamın kerteriz haritasını sunuyor. Balıkçılar için hazırlanan deniz haritalarının benzerini hayat için hazırlıyor. Tehlikeli kayalıkları, sığlıklarla derinlikleri, bereketli balık sürülerinin yerini işaretliyor üzerine. Kitabı bitirdiğinizde elinizde hayatın barındırdığı olanaklar, tehlike ve sık düşülen tuzaklara ilişkin değerli bir “harita” kalmış olduğunu görüyorsunuz

Ben okurken hem güldüm hem de okuduklarım üzerinde düşündüm; sizin de beğeniyle okuyup yararlanacağınızı düşünüyorum.

Doğan Cüceloğlu (Şubat 2006)

F

fıstık

Üstün Dökmen'in tv programları çok güzel... eminim kitabıda öyledir... okuyacaklarım arasında... teşkkürler codex

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
evet okuduğum bir kitap teşekkür ederim ama daha farklı düşünmüştüm çok beğenerek okumadım  mesela  Üstün Dökmen in  İletişim çatışmaları ve Empati diye bir kitabı var onu çok beğenerek okumuştum  bu çok basit geldi bişeyler kapamadım :-[ doğrusunu söylemek gerekirse :-[

S

sude19811981

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
BU KİTABI GÖRDÜM.AMA TAM EMİN OLAMADIĞIM İÇİN ALMADIM.GERÇEKTEN GÜZEL Mİ?

S

serhatt

Kullanıcı
2 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Üstün dökmen çok iyi bir yazar şu an KÜÇÜK ŞEYLER adlı kitabını okuyorum.Gayet güzel ve dostça bir anlatım sergiliyor bu yazar

S

sude19811981

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
ÜSTÜN DÖKMENİ BİLİYORUM.BENDE KÜÇÜK ŞEYLERİ OKUDUM.VE ONU BEĞENMİŞTİM.FAKAT BU KİTABA DAHA ÖNCE BAKMIŞTIM.BELKİ O AN DİKKATİMİ İYİ VEREMEDİM.EN KISA ZAMANDA DİĞER KÜTÜPHANEMİZDEN TEMİN EDİCEM

B

beyzatunc

Kullanıcı
20 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
çok güzel bir kitap ama her okuyan farklı algılıyo "niye öyle yazmış ki "diyor.. dikkatli okunduğunda gerçek yaşamdan alıntı.bazı şeyler göndermeler var
zevkle okunan bir kitap....

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
mutlka güzel bi kitaptır,kendisi cok basarılı cünkü..alıp okuyacagım inş..saol Özgür..

G

gkcv

Kullanıcı
10 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bilimser.blogspot.com
Üstün Dökmen'in bir tv programı vardı "Küçük Şeyler" adlı hala devam ediyor mu bilemiyorum ama hoş bir programdı. Bu kitabını uzun zaman önce gördüm fakat biriken kitaplar yüzünden okuma fırsatım olmamıştı. Hala da olmuş değil. Umarım yakın zamanda olur :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
öncelikle küçük şeyler programı devam ediyor... trt de gösteriliyor...

gerçekten örnekler ve anlatım dli sade ve akıcı... son kitabı olan " yaşama yerleşmek " kitbıda güzeldi tavsiye ediyorum arkadaşlar... hayatı keyifli ve kaliteli yaşamak üzerine yazılmış bir kitap. Kitapta anlatılan kaliteli yaşamdan kastı hayatımı anlamlı,bilinçli ve farkında olarak yaşamak....

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ladesçi  -  Üstün Dökmen...

Yayınevi : Sistem

Basım Yılı : 2006

Sayfa Sayısı : 252

Ladesçi'nin kahramanı Cemil lades oynamayı çok sevmektedir, bu yüzden adı ladesçiye çıkar. Ancak olaylar geliştikçe anlarız ki aslında toplumda herkes herkesle ve kendisiyle lades oynamaktadır, kandırmaya çalışmaktadır. Roman boyunca Cemil'le Ayvaz'ın yanında, şaşırtıcı, bolca güldüren, güldürürken düşündüren, merakla okunan sürükleyici yaşam öykülerini izleyerek yolculuk edeceksiniz. Bu yolculukta Üstn Dökmen kendi yaşamının kerteriz defterinden parçalar sunuyor sizlere.

Eski balıkçılar hangi balığın hangi mevsimde nerede bulunduğunu gösteren kerteriz defterleri yazarlarmış. Cemil ile Ayvaz'a yol gösteren kerteriz defteri, bu kez sadece denizlerdeki kayalıkları, derinlikleri ve sığlıkları değil yaşamın sahte ve gerçek zenginlikleri anlatıyor kendince. Kitabı bitirdiğinizde yaşamın olanaklarına ilişkin değerli bir harita kalacak elinizde.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kişisel gelişim kitapları ve yazarları arasında Üstün DÖKMEN'in beğenerek okuduğum kitapalrının arasında LADEsÇİ, toplumsal dürüssüzlük adına neler yapıldığını,yapılacağını mizahı bir dilde anlatan harika bir kitapdı...Kim kimi ladeş ederek kandırıyor orasıda malum konu...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Hemen hemen bütün kitaplarını okudum "Üstün Dökmen"in .
Bu kitabı,hayatımızda ,farkında oarak veya olmayarak oynadığımız ladesçiliği sade bir dille anlatması,keyifle okunmasına sebep olmakta.

Teşekkürler paylaşım için Adminim.

G

gencpsikolog

Kullanıcı
12 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
D.Bakır
ladesçiyi okumuştum üstün dökmenin düşündürmeye yönelik bir eserlerinden biridir

M

masumperi

Kullanıcı
17 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
mersin
üstün dökmenin diğer kitaplarınıda tavsiye ederim.küçük şeyler1,2 mesela...