KUANTUM DÜŞÜNENLER YADA....

  • Konbuyu başlatan deepquant
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde deepquant tarafından oluşturulan KUANTUM DÜŞÜNENLER YADA.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,020 kez görüntülenmiş, 49 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı KUANTUM DÜŞÜNENLER YADA....
Konbuyu başlatan deepquant
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
D

deepquant

Kullanıcı
24 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
EVET ARKADAŞLAR KUANTUM DÜŞÜNENLER YADA DÜŞÜNMEK İSTEYENLER.KİŞİSEL GELİŞİM BU DÜŞÜNCENİN ALTINDA SAKLI.BAŞARI DA.BEN BU KONU ÜZERİNE ARAŞTIRIYORUM.BİLGİNİZE.VARSA BÖYLE LİŞİLER İRTİBATA GEÇMEK İSTERİM

 
D

deepquant

Kullanıcı
24 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
tabiki .talep olduktan sonra her türlü yazı paylaşabiliriz.
 
G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
deepquant' Alıntı:
tabiki .talep olduktan sonra her türlü yazı paylaşabiliriz.
bölümü siz açtığınıza göre siz kendi düşüncelerinizi ve birikimlerinizi paylaşmakla başlayın  :)
burda kastedilen nedir mesela ???
 
Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Evet deepquant ben de kuantum düşüncenin büyüsüne kapıldım.
Kuantumun gerçekten derin bir felsefesi var ve çok değerli.
İnsanın hayatta sahip olduğu en değerli şey 'düşünebilmesi'.
 
D

deepquant

Kullanıcı
24 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Arkadaşlar yüzeysel olaraak şimdi bi açıklayalım o zamn;

Kuantum Düşünce Nedir?

Kuantum Düşünce üst nitelikli bir düşünme biçimidir. Sıradan düşünce biçimleri kendisini tekrar eden, etkisiz ve sınırlı enerjilerdir. Değiştirme ve oluşturma güçleri yoktur. Daha çok vehim, kuruntu, başıboş hayaller biçiminde akar. Oysa Kuantum Düşünce derin düzeyde, atom altı alanda etkili olabilecek tarzda bir yaratıcı düşünme biçimidir.

Bu Tekik Pratik Olarak Hayatımızda Ne Gibi Yararlar Sağlar?

Bizim gelişmemiz için gereken bütün araçlar: uygun iş, eş, yaşam alanı,ev, bedenimizin sağlığı bu yüksek frekanslı enerjiden nasibini alır.Siz, sınırlayıcı, engelleyici düşünce kalıplarınızı fark edip bunların yerine güçlendirici inançlarınızı koyduğunuzda hayatınız bu yeni inançlarınız doğrultusunda değişmeye başlayacaktır.

Kuantum Düşünce kişiler arası iletişimin enderin boyutunu sunar bize. Ortak İnsanlık alanında gerçekleşen bu iletişim, derin ve etkili bir uzlaşma sağlar. Beden dili ve sözel iletişimden daha da öte Kuantum sal İletişimle düşüncelerimizin direkt muhataba ulaştığı bir yöntem geliştiririz.(resmi internet sitesi alıntısı)

                                                                                                       
devamı gelecek....
 
A

ayben

Teşekkürler deepquant. Paylaşımlarının devamını bekliyoruz...
 
P

penfigus

Kullanıcı
18 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ARKADAŞLAR BİRAZDA KUANTUM DÜŞÜNÇE TEKNİĞİNİ PAYLAŞALIM BU GERCEKTEN VAR OLAN BİR ŞEYMİ? İNSAN POZİTİF YANİ YAPMAK İSTEDİĞİNİ İÇTEN HİS EDEREK VE DÜŞÜNEREK HAYATINI DEYİŞTİREBİLİRMİ....NET BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA BİZLE PAYLAŞSIN...
 
C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kuantum Düşünce Tekniği Nedir?

Kuantum Düşünce üst nitelikli bir düşünme biçimidir. Sıradan düşünce biçimleri kendisini tekrar eden, etkisiz ve sınırlı enerjilerdir. Değiştirme ve oluşturma güçleri yoktur. Daha çok vehim, kuruntu, başıboş hayaller biçiminde akar. Oysa Kuantum Düşünce derin düzeyde, atom altı alanda etkili olabilecek tarzda bir yaratıcı düşünme biçimidir.
Özel bir bilinç düzeyine girerek, özel olarak kurgulanmış sözel ve imgesel oluşumları içerir.
Bu düzeyde insan, kendi hayatının efendisi durumuna geçer.

Kuantum Düşünce daha da ilerisi ortak zeka alanında işlem yapar. Bütün evreni tekamül ettiren enerjiyle işbirliğine girildiğinde siz bir "kişi" olmanın sınırlı olanaklarını aşar, "bütün" ün gücüne ulaşırsınız.
O zaman da gücünüz tabii ki bütünün gücüne eşit olacaktır.

Bu Teknik Pratik Olarak Hayatımıza Ne Gibi Yararlar Sağlar?

Bizim gelişmemiz için gereken bütün araçlar: uygun iş, eş, yaşam alanı,ev, bedenimizin sağlığı bu yüksek frekanslı enerjiden nasibini alır.
Siz, sınırlayıcı, engelleyici düşünce kalıplarınızı fark edip bunların yerine güçlendirici inançlarınızı koyduğunuzda hayatınız bu yeni inançlarınız doğrultusunda değişmeye başlayacaktır. Sizin için en uygun kişi, en uygun imkan,en uygun zamanda karşınıza çıkacaktır. Yapmanız gereken şey uzanıp onu almaktır.
Doğuştan doğal olarak hakkınız olan mutluluğu, bereketi, bolluğu ve sevinci yaşamanıza imkan tanımış olursunuz.

Kuantum Düşünce, sağlıklı ve güçlü bir beden için de uygun bir zemin hazırlar. Bizim düşünce ve kabullenişlerimiz direkt olarak bedene etki yapar. Bedenimiz aslında bir enerji okyanusundan başka bir şey değildir. Korku,kaygı,öfke, suçluluk duyguları bütün hücrelerimizin beslendiği enerjide azalmalar yol açar.

Kuantum Düşünce Tekniği; kendimizi tanımaya, başkalarını anlamaya, evrensel sistemin işleyişini fark etmekten doğan bilgeliğe ulaştırarak beden enerjimizi de düzene sokar. Kişiler daha güçlü canlı ve güzel olurlar. Hayat misyonumuzu fark etmek ve ona adım adım ulaşmak yönündeki çabalarımızı destekler. Kendi içsel kodlamanızdaki yapmanız gereken işinizle ilgili ipuçlarını yakaladıkça adımlarınız hızlanır.

Kuantum Düşünce kişiler arası iletişimin enderin boyutunu sunar bize. Ortak İnsanlık alanında gerçekleşen bu iletişim, derin ve etkili bir uzlaşma sağlar. Beden dili ve sözel iletişimden daha da öte Kuantum sal İletişimle düşüncelerimizin direkt muhataba ulaştığı bir yöntem geliştiririz.

Kuantum Düşünce hayatımıza daha çok bolluk ve bereket çekmemizi de sağlar. Kendimizle ilgili derin içsel vizyonumuzu değiştirdikçe daha çok bolluk hayatımıza akmaya başlar. Genel anlamda zenginlik; sahip olduğumuz şeylerle ruhsal varlığımıza kattığımız değerler arasındaki dengeyi anlatır. Çok paraya sahip olmak tek başına zenginlik işareti olmayabilir. Önemli olan bu parayla ne yaptığınızdır. Daha çok kahkaha, daha çok dostluk, daha çok sevgi,
daha çok deneyim ve daha çok hayır üretebiliyorsanız o zaman zenginsiniz demektir.
Özetle Kuantum Düşünce Tekniği, yaşamın temel amacı olan sevinç duygusunu yüreğimizde hissetmemiz için bize imkanlar sunar.

Kuantum Fiziğiyle Bu Düşünme Tekniğinin Bağlantısı Nedir?

Kuantum fiziği, klasik anlamdaki fiziksel maddenin enerjiye dönüştüğü bir alana sokar bizi. O alanda artık atom altı parçacıklar, hızla hareket eden enerji parçacıklarından başka bir şey değildir.

Daha da ötesi bu parçacıklar insan düşüncesinin yaydığı enerjiye yanıt verirler. Bu alanı gözlemleyen kişi ile gözlemlediği parçanın birbirinden bağımsız, kopuk şeyler olmadığı çıkar meydana. Düşünceyle enerji, gözlemleyenle gözlenen, iç ile dış, burası ve ötesi arasındaki ayırımlar kalkar.

Heisenberg’ in belirsizlik alanı dediği bu alanı, gönderdiğimiz düşünce paketçikleri varlık katar. Belli hale getirir. Kuantum alanının bir noktasına yaptığımız etki bütünü etkiler aynı zamanda. Siz bir şey düşündüğünüzde bundan tüm alan etkilenir. Kuantum Fiziği, fizikle fizikötesinin birbirine karıştığı bir noktanın adıdır.

Bu Teknikten Yararlanarak Hayatlarında Değişiklikler Yaratan Kişilerden Örnekler Verebilir Mi?

Tabii ! Pek çok var. Çünkü kural hiç şaşmaz: Düşünceler hayatımızı oluşturur.

En yakın bir örnek bir mimar hanımla ilgili. İşinde hiç memnun olmadığını söylemişti. Ona nasıl bir işte çalışırsa mutlu olacağını sordum, anlatmaya başladı. Bunları bir bir yazdık. Ciddi bir firmanın araştırma ve geliştirme departmanında çalışmak istiyordu. İmgesel olarak bilinçaltına kodladık. Ertesi hafta telefonla müjdeyi verdi. Tam da istediği bölümde iyi bir şirkette hafta başında işe başlıyordu.

Buna benzer yüzlerce örnek var. Burada sorun sistemle ilgili değil. Kendilerine yüzde yüz yararlı olacak bu sistemi uygulamak için katılımcıları ikna etmekle ilgili. Belki de bu işe keyifli bir ikna çalışması diyebiliriz. Bir başka çarpıcı örnek de bir öğrenciyle ilgili. Üniversiteye hazırlık yapan bu gencin sınavla ilgili korku dolu düşünceleri vardı. Onunla bir çalışma yaptık. Binlerce kişi arasında o bir yıldız gibi parlıyordu. O kalabalık arasında fark edilmemesi mümkün değildi. Hayalinde sınavı kazanmış hatta üniversite diplomasını alıyor görmesini sağladık. Bu sınavın hayatının bir çok önemli günlerinden sadece biri olduğunu ama tek belirleyici olay olmadığını tespit ettik. Bütün bunlar zihin özel bir algılama düzeyindeyken gerçekleştirildi. Bu genç üçüncü kez sınava giriyordu ve artık dördüncü bir şansı yok gibi gözüküyordu. Tabii ki daha sonra onun sınavı kazandığına dair telefon aldım.

Yine başka ilginç örnek tıp fakültesinde okuyan bir öğrenciyle ilgili. Arkadaşlarının ve rektörünün okulda yaptığı klüp çalışmalarını yeteri kadar desteklemediğinden şikayet etmişti yana yakıla. Ona göre okul rektörü tuhaf biriydi. Bir konuda görüş almak için odasına girdiğinde onun hiç yüzüne bakmıyor, tersliyor ve isteklerini görmezden geliyordu. Sonra bu gençle bir seminer programında özel bir çalışma yaptık. Bir hafta geçmeden yüzünde güller açarak beni ziyarete geldi. Kız arkadaşıyla sinemaya gitmişlerdi oradan geliyorlardı. Tuhaf şeyler olmuştu doğrusu. Rektör birden huy değiştirmişti. Karşılıklı oturup konuşmuşlar ve çok sıcak bir iletişim kurmuşlardı. Daha önce bir türlü yerine getirilmeyen okulun bilgisayar kulübüyle ilgili bir isteği daha o söylemeden rektör tarafından karşılanmıştı.

Bu süreç nasıl işliyor?Yani nasıl oluyor da sizin yaptığınız bu çalışmadan Rektörün ve kız arkadaşın haberi oluyor?

Güzel bir soru. Bizim bilinçaltı düzeyde oluşturduğumuz yeni bir program Birleşik Alanında bir etki yapar. Bu düzeyde zaman ve mekan farklı bir biçimde işler. Bu alanda her şey Şimdi ve Burada durumunu yansıtır. O yüzden düşünceler mucizevi sonuçlar doğurur. Alan bir tür bilgi okyanusu gibidir. Okyanusun bir damlasındaki değişim diğer tüm damlaları uyarır.
 
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Paylaşım için teşekkürler. :)

Kuantum Fiziğine inan ve yaşayarak deneyimleyen biri olarak diyebilirim ki ;
evet doğa ve bizler ve gezengenlerimiz enerjiden ibarettir.
Paylaşmak istediğim çok şey olacaktır/paylaşacağım elbette hepimizle....

Nede olsa bilgi paylaşıldıkça çoğalır. :)
 
P

penfigus

Kullanıcı
18 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
peki arkadaslar gel gelelim  kuantum fizigini ogrenmeye.gerçekten bizi basarıya götururmu ben bu enerjiye inanıyorum tam olarak uygulamadım ama bilinc altında dusunduklerimin hepsi gerceklesiyor....
 
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bence bilinçli bir şekilde denemelisiniz.  :)
Çünkü dediğiniz gibi fark etmeden gördüğünüz etkiyi fark ederek yaptığınızda daha iyi oluyor :)
 
P

penfigus

Kullanıcı
18 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
yapmaya calışıyorum ama coğunda gercekleşmiyor nadiren oluyor  galiba bende konsantırasyon eksikliği var tşkler..........
 
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
penfigus' Alıntı:
yapmaya calışıyorum ama coğunda gercekleşmiyor nadiren oluyor  galiba bende konsantırasyon eksikliği var tşkler..........
Önemli olan devamlılık. :)
Çünkü bir kaç deneme ile olabilecek bir kuram değil bu ama tabiki burada tercih sizindir. :)
 
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İlgili başlıklar tarafımdan birleştirilmiştir. Teşekkürler.
 
P

penfigus

Kullanıcı
18 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
bizimle paylaşırmısınız... tam olarak kuantum tekniği nasıl uygulanır  turkiyede şimdilik uygulayan..R. Şanal var sadece seminerleri için 600 ytl artı kdv isteniyor..buda bir seminer için çok para diye düşünüyorum...
 
longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Konu hakkında araştırma yapmak isteyenler What do bleep do we know(Ne Biliyoruz ki),ve What do bleep Down the rabbit hole(Tavşan Deliğinden Aşağısı) isimli DVDleri seyredebilirler.

 
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
penfigus' Alıntı:
bizimle paylaşırmısınız... tam olarak kuantum tekniği nasıl uygulanır  turkiyede şimdilik uygulayan..R. Şanal var sadece seminerleri için 600 ytl artı kdv isteniyor..buda bir seminer için çok para diye düşünüyorum...
Elbette paylaşırım ama şunu demek istemiştim buna eğer kendin karar verirsen ve araştırırsan hem kokay bir yöntem hem zor.
Kolay çünkü sadece istemen ve harekete geçmen yeterli :)
Zor ; devamlılık gerektiren ve hayat felsefen haline gelmeli
Ne demişler; düşüncelerinize dikkat edin kaderiniz olur... :)

Sende bildikleirni paylaşırsan  :)
 
longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
bizimle paylaşırmısınız... tam olarak kuantum tekniği nasıl uygulanır  turkiyede şimdilik uygulayan..R. Şanal var sadece seminerleri için 600 ytl artı kdv isteniyor..buda bir seminer için çok para diye düşünüyorum...
Kuantum bildiğim kadarıyla Latince bir kelimedir ve tam olarak karşılığı "Ne Kadar" dır.İngilizce'de geçen Quantity(Nicelik) kavramı da buradan türemiştir.
Kuantum Fiziğine gelince,Kuantum Fiziği en basit tabiriyle Olasılıkların Fiziğidir ve olasılıklar üzerinde düşünmeyi gereketirir.
Kuantum Fiziğinde "Belirsizlik" ilkesi vardır.Hiçbirşey tamamen doğru ya da yanlış değildir.Tek gerçek yoktur.Zaten Quantum sözcüğünün açılımına baktığımızda da bunu görebiliriz(NE KADAR?)
Kuantum Fiziğinde "Dolanıklık" adı verilen temel bir ilke vardır.Bu ilkeye göre herşey birbiriyle tamamen ilişkilidir ve ayrılık yoktur.Herşey birbirine bağlıdır;Herşeyin temelinde "Birlik" dediğimiz ilke vardır.
Gelelim Kuantum Fiziğini hayatımıza nasıl uygullayacağımız sorusuna.
Burada temel hareket noktası "Düşünce" olduğu için;bizim de hareket noktamız düşünce olacaktır.
Mevlana'nın asırlar öncesinde dediği gibi:Herşey benzerini çeker.
Eğer hayatımızda olumlu bir değişiklik yapmak istiyorsak,herzaman dile getirilen Pozitif İmaginasyonu,yani hayal gücümüzü kullanmamız gerekir.Bu şekilde Kuantum Düşüncede bizim de Pozitifi kendimize çektiğimiz kabul edilir.
"Çekim Yasası,Yaklaşma Yasası,The Secret" gibi kitapları hepimiz duyduk,çoğumuz okuduk.
O kitaplardaki temel ilke de bu "Çekim Yasası" adı verilen yasadır.
Şimdilik yazabileceklerim bunlar.
Bakalım Tavşan deliğinde ne kadar Derine ineceğiz? :)
 
E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
bende inanırım insan yürekten bişiyi gercekten isterse gercek oluo... kararsız kalmıcak sekilde ne zaman istesem gercekleştirdim ben hep yürekten istediklerimii.. ister istemez ulasamasamda zamanı gelince ulastım
 
Üst