‘Kötü hafıza'yı silen hap bulundu

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde dideM tarafından oluşturulan ‘Kötü hafıza'yı silen hap bulundu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,855 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı ‘Kötü hafıza'yı silen hap bulundu
Konbuyu başlatan dideM
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Harun
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Tıpta dönüm noktası sayılabilecek hap, travma sonrası gelişen stres sorunu yaşayan hastalarda kullanılabilecek. Üzerinde hâlâ çalışmalar süren kötü hafızaları sileceğine inanılan hapın, ‘Travma sonrası stres bozukluğu’ ile karşı karşıya olan ayan hastalar üzerinde kullanılmak üzere geliştirildiğini yazan Daily Mail gazetesi, bazı vakalarda tedavinin çok büyük faydalarının olacağının bilinmesine rağmen bu yöntemin kişileri kimliklerini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya bırakacağını ifade etti.

Londra Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Daniel Sokol, hafızadan kötü anıların silinmesinin vücuttan hastalıklı 1 parçanın çıkarılıp alınması kadar basit açıklaması olmadığını, bu yöntemin uygulandığı hastaların yaşadıkları olayların hafızlarında silinmesiyle kimliklerini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalacaklarını öne sürdü. Birkaç yıl içinde piyasaya sunulması beklenen hapın doktorlar tarafından hastalara önerilmeye başlanmadan önce daha birçok testen geçmesi gerektiği savunan bilim adamları, birçok kişi için dönüm noktası sayılabilecek hapla ilgili etik tartışmaların da gündemi uzun süre meşgul edeceğini bildirdi.

www.milliyet.com.tr

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
hastaların yaşadıkları olayların hafızlarında silinmesiyle kimliklerini kaybetme tehlikesi
o zaman bu ilacın ne anlamı kaldı ki,bence beyin riske atılmaması  gereken bir organ,telafisi yok

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
dideM' Alıntı:
o zaman bu ilacın ne anlamı kaldı ki,bence beyin riske atılmaması  gereken bir organ,telafisi yok
Beyni riske atmıyor canıım, yaşadıklarını riske atıyor:)))
ama neticede yaşananlarda beynin arşivinde tutuluyor,belleğe yapılan en küçük tahribat ciddi sorunlara sebep olur :(

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ama neticede yaşananlarda beynin arşivinde tutuluyor,belleğe yapılan en küçük tahribat ciddi sorunlara sebep olur
Valla anlamadımki! Sadece hafızanın silineceğini ve kimlik kaybının olacağını söylüyor. Buna bağlı olarak bir şekilde hastada bozukluklar olabilir tabii ama bu yaptıkları tahribat mı yoksa iyi bişey mi ona karar veremedim.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
dideM' Alıntı:
ama neticede yaşananlarda beynin arşivinde tutuluyor,belleğe yapılan en küçük tahribat ciddi sorunlara sebep olur
Valla anlamadımki! Sadece hafızanın silineceğini ve kimlik kaybının olacağını söylüyor. Buna bağlı olarak bir şekilde hastada bozukluklar olabilir tabii ama bu yaptıkları tahribat mı yoksa iyi bişey mi ona karar veremedim.
Hafızam silindikten sonra ben zaten ben olmam,ondan sonra kimliğini ara dur :)şimdi hastalarda da denerler sizi iyileştiricez diye :-\

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ay çok işime yarar yav :d
İyi kötü ne varsa silerdim valla, bir tablet yeter.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
"Sil başdan" filmini izleyin emin olun istemezsiniz.. ::)

B

bir dost

Kullanıcı
19 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
bence bu pek doğru değil.Kötü hafızayı silmek yerine kötü anılara daha olumlu bakmaya yarayacak bir ilaç bulmaları daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Londra Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Daniel Sokol, hafızadan kötü anıların silinmesinin vücuttan hastalıklı 1 parçanın çıkarılıp alınması kadar basit açıklaması olmadığını, bu yöntemin uygulandığı hastaların yaşadıkları olayların hafızlarında silinmesiyle kimliklerini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalacaklarını öne sürdü.
Kesinlikle katıldığım kısım.Bence bu iddiadan da öte.
İnsanoğlu bakıyorum da harddiske format atar gibi beyne de format atabileceğini sanıyor.
Belki atar,iyi kötü bir format.Yalnız elinde bir Windows Yükleme Cdsi olmayacağını da unutmamalı insanoğlu.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yalnız elinde bir Windows Yükleme Cdsi olmayacağını da unutmamalı insanoğlu.
Belki onu da yaparlar yav. HAfızanı komple kaydederler bir DVD'ye, istediğin kısmı geri yükle. Hangisini yüklemek isteyeceğini, yanin bunun bilincine naıl varacağını hatırlamadan, bilemiyorum tabii:)

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Belki onu da yaparlar yav. HAfızanı komple kaydederler bir DVD'ye, istediğin kısmı geri yükle. Hangisini yüklemek isteyeceğini, yanin bunun bilincine naıl varacağını hatırlamadan, bilemiyorum tabii:)
Şu an için fazlasıyla uzak hayaller.
Yalnız o cd yi yapmadan format atmasalar iyi olur herhalde:)

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Etrafımda "Ben de kimim?Sen kimsin?Burası neresi gibi sorular soran çok fazla insan görrmek istemiyorum çünkü:)