konuşurken yüz kızarması oluyor

• Konbuyu başlatan sinem24431
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde sinem24431 tarafından oluşturulan konuşurken yüz kızarması oluyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 20,870 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı konuşurken yüz kızarması oluyor
Konbuyu başlatan sinem24431
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan sinem24431
S

sinem24431

Kullanıcı
19 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ya lise 1den beri konuşurken yüz kızarması oluyor ben de çok zorlanıyorum toplumda kendimi ifade edemiyorum
önerileriniz var mı

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yüzünün kızarması ve toplum içinde kendini ifade edemiyor olman, utangaç ve kendine güveninin eksik olduğunu gösteriyor bence. Kişisel gelişim kitapları okumalısın en önemlisi de ne olursa olsun sen bir bireysin kendine güvenin olsun.Tabi ki eksik ya da hatalı yanların olabilir ya da çevren tarafından fazla göz önünde bulundurulan birisi olmayabilirsin.  Bunlar bir sebep değil şu an değiştir kendini, bu hayatta neler başarabileceğini göster kendine özelliklede imkansızı başaran insanların hayat hikayelerini oku..İnan bu seni çok motive edecek ve toplumda herkesden önce söz hakkın olacak.Herşeyden önce sen önemlisin bunu unutma... :)

S

sinem24431

Kullanıcı
19 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ya bnm bu lise döneminde oldu orta okulda yoktu aslında bilmiyorum neden bir de  öss dönemininde hiç dışarı çıkmazdım.sürekli test biraz asosyal  olmamın nedeni bu sanırım
tşk bu arada

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
UNKAPANI' Alıntı:
Yüzünün kızarması ve toplum içinde kendini ifade edemiyor olman, utangaç ve kendine güveninin eksik olduğunu gösteriyor bence. Kişisel gelişim kitapları okumalısın en önemlisi de ne olursa olsun sen bir bireysin kendine güvenin olsun.Tabi ki eksik ya da hatalı yanların olabilir ya da çevren tarafından fazla göz önünde bulundurulan birisi olmayabilirsin.  Bunlar bir sebep değil şu an değiştir kendini, bu hayatta neler başarabileceğini göster kendine özelliklede imkansızı başaran insanların hayat hikayelerini oku..İnan bu seni çok motive edecek ve toplumda herkesden önce söz hakkın olacak.Herşeyden önce sen önemlisin bunu unutma... :)
Malesef ki seninle aynı fikirde değilim arkadaşım  ;)
Yüz kızarması bende de olan birşey hemde çok yoğun bir biçimde.
Utangaçlık bir mizaç...Asabiyet,dugusallık gibi bir kişisel özellik.
Benim de yüzüm çok kızarır aşırı derecede hemde.HErkes parmakla
gösterirdi lisede arkadaşlar alay ederdi.Bu geçmiyor malesef...
Kendime güven eksikliğim filan yok ama konuşurken yüzüm kızarır benimde.
Kendimi ifade etmekte zorlanıyorum evet ama bunun nedeni güven eksikliği
değil konuşurken yüzüm kızardığı için insanlar ne söylediğimden çok bukalemun
gibi renk değiştirmeme odaklandıkları için  :D
Yoksa kendimi en iyi konuşarak ifade ederim.Ama utangacım elimde değil mizaç...
Topluma çok girer çıkarım işim icabı sürekli diyalog halindeyim insanlarla.Ve benim
içinde bulunduğum topluluk hep erkeklerden oluşuyor üstelik...Nadiren bayan oluyor.
Ama kızarıyorum...

Y

YKMZ

Kullanıcı
23 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
ankara
aslında aynı dertten ben de muzdaripim.ama geçen senelere göre daha az sanırım.bence bağırarak ve mimiklerini kullanarak kitap okumaya çalış ve bişey daha var arasıra aynada kendinle konuş saçma gibi geliyo ama faydası oluyo en azından konuşurken nasıl  göründüğünü görüyorsun ve heyecanın biraz yatışıyo

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sinem sana tavsiyem insanların senin kızarmana garip garip bakmalarına aldırmadan konuşmanı sürdürmen.
Aksi halde daha çok zorlanırsın.Arkadaş ortamına daha sık girdikçe zamanla kızardığını da unutacaksın.
Arkadaşların da bu mizacına alışacak ve rahatsız olmayacaksın ilerde fikrimce  ;)

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
ASLI..HAN' Alıntı:
UNKAPANI' Alıntı:
Yüzünün kızarması ve toplum içinde kendini ifade edemiyor olman, utangaç ve kendine güveninin eksik olduğunu gösteriyor bence. Kişisel gelişim kitapları okumalısın en önemlisi de ne olursa olsun sen bir bireysin kendine güvenin olsun.Tabi ki eksik ya da hatalı yanların olabilir ya da çevren tarafından fazla göz önünde bulundurulan birisi olmayabilirsin.  Bunlar bir sebep değil şu an değiştir kendini, bu hayatta neler başarabileceğini göster kendine özelliklede imkansızı başaran insanların hayat hikayelerini oku..İnan bu seni çok motive edecek ve toplumda herkesden önce söz hakkın olacak.Herşeyden önce sen önemlisin bunu unutma... :)
Malesef ki seninle aynı fikirde değilim arkadaşım  ;)
Yüz kızarması bende de olan birşey hemde çok yoğun bir biçimde.
Utangaçlık bir mizaç...Asabiyet,dugusallık gibi bir kişisel özellik.
Benim de yüzüm çok kızarır aşırı derecede hemde.HErkes parmakla
gösterirdi lisede arkadaşlar alay ederdi.Bu geçmiyor malesef...
Kendime güven eksikliğim filan yok ama konuşurken yüzüm kızarır benimde.
Kendimi ifade etmekte zorlanıyorum evet ama bunun nedeni güven eksikliği
değil konuşurken yüzüm kızardığı için insanlar ne söylediğimden çok bukalemun
gibi renk değiştirmeme odaklandıkları için  :D
Yoksa kendimi en iyi konuşarak ifade ederim.Ama utangacım elimde değil mizaç...
Topluma çok girer çıkarım işim icabı sürekli diyalog halindeyim insanlarla.Ve benim
içinde bulunduğum topluluk hep erkeklerden oluşuyor üstelik...Nadiren bayan oluyor.
Ama kızarıyorum...
Tabiki olabilir, toplum içinde kendimi ifade edemiyorum deyince ben böyle düşündüm.  ;)

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
dideM' Alıntı:
toplum içinde kendimi ifade edemiyorum deyince ben böyle düşündüm. 
Ben de senin gibi düşündüm. Aslı'nın durumu biraz istisna gibi geldi bana.
Ciddiyim ama arkadaşlar  :D
Ben toplumda konuşurum sohbet ederim.Ama hep kızarırırım...Eskiden rahatsız olurdum
insanlar dikkatini hep o özelliğime veriyor diye sonra baktım olacak gibi değil kendimi
ifade etme biçimime yansıyor.Uslubumu değişmeden daha açık bir dille ifade etmeye
başladım kendimi bu şekilde "güven eksikliği" etiketi yemekten kurtuldum.Aksi olsa idi
işimde başarılı olamazdım.İnsan ilişkilerinde başarılı olamazdım.Kendimi bu şekilde kabul
ettirdim...Başka çözümü yok çünkü :D
Doktora bile gittim...Yüz kızarıklığından ötürü :)) Kan damarları deriye çok yakınmış.
Duygusal hareketlilikte belli oluyormuş.Doktor yapılacak birşey yok dedi  :D

S

sinem24431

Kullanıcı
19 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ya bn cidden lise döneminde dışarı çıkmazdım .sürekli ders çalış okula git eve gel asosyal
aslında arkadaş oratmım gayet kopuk insanlarla doluydu yani iletişimleri iyiydi ama sanki ben mi kendimi geri çektim acaba.
kitap okuma fikri umarım işe yarar çok tşk

S

sinem24431

Kullanıcı
19 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ortaokul dönemim hiç böyle değildi.lise döneminde oldu herşey.çok kötü ya

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir kaç tane sunum yapsan kalabalığın karşısında hiç bişeyin kalmaz:)

S

sinem24431

Kullanıcı
19 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
o zaman bizim mahalleye  bir sunum yapayım balkondan:) ;D ;D ;D

S

sinem24431

Kullanıcı
19 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
peki başka fikirleri olan var mı
ayna olşayı iyimiş ya tşk

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sinem24431' Alıntı:
peki başka fikirleri olan var mı
ayna olşayı iyimiş ya tşk
Bence keşfini kendin yapmalısın...
Özgüveninin yoksa şayet ancak bu yolla kazanabilirsin.
Tavsiye elbette alabilirsin,yardımcı oluruz da ama sorunun
kaynağını kendin keşfedersen çözümü üretmeye kendini
odaklarsan özgüven kazanırsın kanımca  ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
sinem24431' Alıntı:
ya lise 1den beri konuşurken yüz kızarması oluyor ben de çok zorlanıyorum toplumda kendimi ifade edemiyorum
önerileriniz var mı
Fiziksel bir durumun ruhsal etkileri. Her 2 durum içinde "Öncelikle" bir uzmana danışın.
Yukarıda arkadaşlarımın sunduğu önerilerde gayet yerinde önerilerdir.

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
mustang-serpil.blogspot.com
Ben bu olayı yaşayan ve aşan insanlardan biriyim 18 li yaşalarımda şu an 45 yaşındayım ...

Biz annemle bir yere gittiğimizde annemin gözü sürekli benim üstümde olurdu kaşıyla gözüyle bana yanlış yaptığımı anlatırdı ve ben son derece rahat konuşup kendini ifade eden bir olarak kızarmaya başlardım ve buda beni gererdi...

Annem sıradan bir bakış fırlatsa bile sanki kontrol ediyormuş gibi gelirdi ...Bunu bende ayna karşısında konuşarak aştım birde içimdeki kızgınlıkları yazarak içimi boşalttım ve daha sonra yazıklarımı yok ettim ...Faydası oluyor denemenizi tavsiye edrim...