Komik Bir Kaza

• Konbuyu başlatan bıldırcın
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde bıldırcın tarafından oluşturulan Komik Bir Kaza başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,820 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Komik Bir Kaza
Konbuyu başlatan bıldırcın
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elizya
B

bıldırcın

Bir duvarcı ustasının şantiyede başına gelen kaza ile ilgili şefine yazdigi mektup:
Sayın şantiye şefim; İş kazası tutanağına planlama hatası diye yazmıştım. Bunu yeterli görmeyerek ayrıntılı anlatmamı istemişsiniz. Şu anda hastanede yatmama neden olan olaylar aynen aşağıda anlattığım gibi olmuştur
•Bildiğiniz gibi ben bir duvar ustasıyım. İnşaatın altıncı katındaki işimi bitirdiğim zaman biraz tuğla artmıştı. Yaklaşık 250kg kadar olduğunu tahmin ettiğim bu tuğlaları aşağıya indirmek gerekiyordu,
•Aşağı indim, bir varil buldum, ona sağlam bir ip bağladım ve ardından altıncı kata çıktım.
•İpi bir çıkrıktan geçirip ucunu aşağıya saldım.
•Tekrar aşağıya indim ve ipi çekerek varili altıncı kata çıkardım.
•İpin ucunu sağlam bir yere bağlayıp tekrar yukarı çıktım.
•Bütün tuğlaları varile doldurdum.
•Aşağı indim, bağladığım ipin ucunu çözdüm.
•İpi çözmemle birlikte birden kendimi havalarda buldum. Nasıl bulmayayım? Ben yaklaşık 70 kiloyum. 250 kilogramlık varil süratle aşağıya düşerken beni yukarı çekti. Heyecan ve saşkınlıktan ipi bırakmayı akıl edemedim.
•Ben yukarı çıkarken yolun yarısında, aşağı inmekte olan tuğla dolu varille çarpıştık. Sağ iki kaburgamın kırıldığını hissetim.
•Tam yukarı çıkınca, iki parmağım iple beraber çıkrığa sıkıştı; Parmaklarım da bu sırada kırıldı.
•Bu esnada yere çarpan varilin dibi çıktı ve tuğlalar etrafa saçıldı. Varil hafifleyince, bu sefer ben aşağı inmeye varil ise yukarı çıkmaya başladı ve yolun yarısında yine varille çarpıştık! Sol bacağımın kaval kemiği de bu sırada kırıldı.
•Yere inince can havli ile ipi bırakmayı akıl ettim. Bu sefer de başımı yukarı kaldırdığımda boş varilin süratle üzerime geldiğini gördüm! Kafatasımın da böyle çatladığını sanıyorum. Bayılmışım, gözümü hastanede açtım

B

Bülent

Of of of... Aman, aman, aman...
Bazen okurken gözümüzde canlandırmak ve kendimizi olayın kahramanın yerine koymak çok kötü oluyor...  :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aaaaa ne kötü yaa!!

Ne denir buna şimdi, adam da afallammış o kadar darbeden sonra..

S

senarist081

Bülent' Alıntı:
Of of of... Aman, aman, aman...
Bazen okurken gözümüzde canlandırmak ve kendimizi olayın kahramanın yerine koymak çok kötü oluyor...  :)
İyi bir gazel örneği..Kitaplarda kaynak olarak kullanılabilir.. :)

L

lilaslmn

nihal,erken anne olmuşsun değil mi,kaç yaşında çocuğun..

S

senarist081

bıldırcın' Alıntı:
lilaslmn' Alıntı:
      nihal,erken anne olmuşsun değil mi,kaç yaşında çocuğun..
Konu dışında ama cevaplayım 5 ve 2.5 ;)
Allah bağışlasın Nihal,Allah her ikisine de uzun ömürler versin..Ailesine ve vatanına faydalı hayırlı birer evlat olurlar inşallah..

B

Bülent

senarist081' Alıntı:
Allah bağışlasın Nihal,Allah her ikisine de uzun ömürler versin..Ailesine ve vatanına faydalı hayırlı birer evlat olurlar inşallah..
Amiiiiiiiinn.

L

lilaslmn

annelik kadar güzel birşey yok bu evrende.ama biliyor musunuz,hem anne hem baba olmak ağır geliyor bazen..