Kıskançlık ilişkiyi bitirebilir

• Konbuyu başlatan CaspeR
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde CaspeR tarafından oluşturulan Kıskançlık ilişkiyi bitirebilir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,906 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Kıskançlık ilişkiyi bitirebilir
Konbuyu başlatan CaspeR
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan turkuaz
C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Her ne kadar ilişkinin tuzu biberi denilse de kıskançlık aşırıya kaçarsa ilişkiye büyük zarar verebilir
KIskançlIk dozunda olduğu sürece, var olan ilişkinin korunmasını bile sağlayabilir. Kişi karşındakine emek vermeye, onun kendisini değerli hissetmesi için çaba göstermeye yönelir. Ancak rahatsız edici ve mantık dışı boyutlara ulaştığında, çok zarar verici olabilir. Kıskançlığın etkilerini hafifletmek için yapılabilecekler var. İlişki terapisti Paula Hall, kıskançlığın etkilerini azaltmanın sabır ve çaba gerektirdiğini söylüyor.

NEDEN KISKANIYORSUNUZ?  
Çoğu zaman kıskançlığın altında geçmişte yaşanmış kötü tecrübeler, çocuklukta meydana gelen olaylar yatıyor olabilir. Hatta bazen siz bile farkına varmayabilirsiniz. Bu durum da bir uzman psikolog yardımı önem kazanır. Çocukluğunuzla ilgili bağlantı kuramıyorsanız o zaman şu noktaları gözden geçirmeniz faydalı olabilir: Kıskançlığınızın gerçekçi olup olmadığını gözden geçirin. Onu neden kıskandığınızı düşünün. Gerçekten ilişkinize yönelik bir tehdit söz konusu mu? Sizin tavırlarınız ilişkinizi kötüleşmesine neden mi? Kendi kendinize telkin edin. Kıskançlık belirtileri hissettiğinizde partnerinizin sizi sevdiğini, size bağlı olduğunu ve size saygı duyduğunu hatırlayın.

güneş

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
çok doğru.teşekkürler......herşeyin aşırısı zararlı..kıskançlık da öyle.....

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
hmm teşekkürler bu güzel paylaşım için.. insan yaşayarak daha iyi anlıyor... bende çok kıskancım ama aşırısı insanların arasındaki ilişkiyi soğutabiliyor.

P

Paradoks

Yazılanlara katıksızz katılıorumm cokk.. dogru bir düsüncee.. Tesekkürler.

B

burcin

Kullanıcı
18 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kiskanilmak cok guzel ama fazlasi zarar, zaman geliyor en sevdigin insani bu kiskanclik seyi yuzunden nefret bile ediyorsun,cogu zarar azi kara.emegine saglik TSK

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
seven insan kıskanır sevdiğini ama ölçüyü kaçırmamak lazım doğru.teşekkürler.

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Rica ederim. ben Teşekkür ederim kardeşlerim.

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
herşeyin uç noktası herzaman zarar verir insanlara. ne evlilikler yıkmıştır bu hastalık. hastalık diyorum çünkü tedavi gerektiriyor. tşk paylaşım için

P

papatya782007

Kullanıcı
12 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
aşırı kıskancım ben.eşimin aklında yoksa bile belkide aklına sokuyorum bişeyleri.ne yapayım elimde değil.

H

hacer

Kullanıcı
18 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
bende papatyaya katılıyorum
eşim beni aldatmıyor ama günün birinde aldatırsa bu benim yüzümden olacak :( :( :(  bizim eskilerde o düşünceye eşeğin aklına karpuz kabuğunu getirmeyin derler ;D

F

funda HR

Kullanıcı
9 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çocukluğumda babamı kıskanırdım yanımda birisini sevmesine  tahammül edemezdim daha sonra yakın arkadaşlarımı kıskandım benden başka biriyle yakınlık kurmasına dayanamazdım şimdide sevgilimi okadar çok denedimki hepsinde bana olan sevgisini,saygısını ispatladı buna rağmen aşırı olmasada kıskanıyorum umarım azalttığım gibi zamanla yenerim bu duyguyu :(

P

papatya782007

Kullanıcı
12 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
hacer' Alıntı:
bende papatyaya katılıyorum
eşim beni aldatmıyor ama günün birinde aldatırsa bu benim yüzümden olacak :( :( :(  bizim eskilerde o düşünceye eşeğin aklına karpuz kabuğunu getirmeyin derler ;D
:-\ ne olacak bizim halimiz  ???

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Durumunuz iyidir iyi  :) Sayğılılar..

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sahiplenilmek insanın başta hoşuna giden bir duygu ama nereye kadar, ben de ayrı bir birayim değil mi ama?

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Kıskanç olmadığım için bazen kıskanan insanları anlayamıyorum.
      Burada  konu bazında özel hayat alınmış; ikili ilişkilerde baktığımızda hep sevdiğimizin bizi bırakıp başka birini beğenip gideceğinden korkarız yada başka bir deyimle aldatılmaktan korkarız,yediremeyiz kendimize haklı olarak.
Bu yüzden de hep hayatımda bunu savundum; kişi yapmak isterse/gitmek isterse karar çoktan verilmiştir...
Bence bu kadar strese gerek yokk... :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
kıskançlık duygusu insanın kendine zarar verir,istediğin kadar kıskan,sahiplen ilişkiyi götürmede faydası olmaz,zararı olur
buyüzden ilişki bitiyorsa;giden gitmiştir,gittiği gün bitmiştir,ben gideni değil,giden beni kaybetmiştirder otururum :-\

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yok yav sadece giden seni kaybetmiyo karşılık kayıp bu.
Bana göre.