Kırmızı gömlekli kaptan

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Kırmızı gömlekli kaptan başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,644 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Kırmızı gömlekli kaptan
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Kaptan günün birinde açik denizlerde yol alirken, gözcü seslenmis diregin tepesinden, "heyyoooo, uzakta bir korsan gemisi göründüüüüüü...."Bunun üzerine tüm mürettebat dehşet içinde sağa sola koşuşturmaya başlamiş. Kaptan sakin bir sesle yardımcısına
seslenmiş;
"bana kırmızı gömleğimi getirin."Yardımcı derhal kaptanın kırmızı gömleğini getirmiş... Kaptan gömleği giyerken adamlarını savaş düzenine sokmuş ve korsanları yenmis...
İki gün sonra, gözcü bu kez bir değil iki korsan gemisini
tespit etmis uzaklarda... Kaptan bu kez de kırmızı gömleğini istemiş ve yine korsanları duman etmiş.
O aksam, bütün mürettebat güvertede oturmuş, o günkü zaferi kutluyor. Adamlardan biri kaptana sormuş;
"Kaptanım, niye savaştan önce kırmızı gömleğinizi giyiyorsunuz, çok merak ettik de, bağişlayın sormakla bir kusur ediyorsam..." Kaptan soruyu cevaplamış;
"Şöyle düşünüyorum evladım... Eğer saldırı sırasında yaralanırsam kırmızı gömlek akan kanımı belli etmez, böylelikle sizde korkusuzca düşmanlarımızla savaşmaya devam edersiniz..."Ortalığı bir sessizlik kaplamiş, sadece denizin şıpırtısı ve rüzgarin yelkenlere dokunuşu duyuluyormuş... Adamların
yürekleri kaptanlarının cesaretine duydukları hayranlıkla güm be de güm atıyormuş...
Şafak sökerken gözcü bu beş Osmanlı gemisinin yaklaşmakta olduğunu haber vermiş. Mürettebat kutsayıcı bir sessizlikle kaptanlarına bakarak, onun o artk alışılagelen
kırmızı gömlek talebinde bulunmasını beklemeye başlamış.
Kaptan çelik gibi gözleriyle gemisine yaklaşan Osmanlı filosuna bakmış, sonra korkusuzca adamlarına dönmüş ve sakin bir sesle bağırmış;
"Bana kırmızı gömleğimi ve kahverengi pantolonumu getirin"   ;D ;D