Kendimi ifade edemiyorum???

• Konbuyu başlatan mabed528
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde mabed528 tarafından oluşturulan Kendimi ifade edemiyorum??? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,985 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Kendimi ifade edemiyorum???
Konbuyu başlatan mabed528
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan choco-prens
mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
Merhabalar yaşım 22 ama iki kelimeyi bir araya getirip konuşamıyorum. Çekingen ve dikkat eksikliği olan bir insanım bu yüzden sosyal değilim insanlarla sohbet kurmadığım için de tecrübe sahibi değilim bir konuyu birine anlatırken çok zorlanıyorum doğal olarak karşı taraf sinir oluyor.
Son 1 yıldır kitap okumaya çalışıyorum siz ne önerirsiniz? Şu an işsizim iki kelimeyi bir araya getiremeyen biri olarak iş aramaya çekiniyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
bence insanların arasına kaynaş ve rahat ol.. kenidini soyutlarsan daha da zorlanırsın ;) ;)

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
mabed528' Alıntı:
Merhabalar yaşım 22 ama iki kelimeyi bir araya getirip konuşamıyorum. Çekingen ve dikkat eksikliği olan bir insanım bu yüzden sosyal değilim insanlarla sohbet kurmadığım için de tecrübe sahibi değilim bir konuyu birine anlatırken çok zorlanıyorum doğal olarak karşı taraf sinir oluyor.
Son 1 yıldır kitap okumaya çalışıyorum siz ne önerirsiniz? Şu an işsizim iki kelimeyi bir araya getiremeyen biri olarak iş aramaya çekiniyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
Sana tavsiyem şu her gün yarın yapacağın bir şey belirle hani derler ya tanımadığın birine gülümseyerek selam ver..Böyle yaparak kendine olan güvenin artar yapamayacaklarını sınırlarsın...
Herşeyden önce kendinle barışık ol;)işsiz olsanda...Kendine güven ve konuş herzaman sustuğun yerleri hatırla ve konuş...Eskiden sustuğun yerlerde artık susma...

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Emin ol korktuğun şey o kadar da zor birşey değil...Kendine güven gerisi gelecektir...

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
36
İzmir
Böyle devam edersen neler kaybedeceğini düşünürsen daha rahat davranabilrsin.iş aramaya cekiniyorum diyorsun ama cekinlik coğu zaman elimize gecen fırsatları değerlendirmemize engel olur.bence biraz sosyallesip,insanlarla bir arada bulunmalısın.konusmaktanta hiç cekinme,herkesin bir fikri ve konusma hakkı var.
kendine su soruyu sormalısın : böyle devam edersem ne(ler) kaybederim? veya cekingenliğimi,kendimi ifade edememezliği yenersem neler kazanırım?

cesaret için ise ''YAPABİLİRİM'' demen faydalı olacaktır.umarım kısa sürede bu davranıslarını yenebilirsin.

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Öncelikle şunu bilmelisin ki, sorunun genel bir sorun.
Gençliğimizin çoğunda -malesef- kendini doğru ifade edememe durumu var.

Hatta bazen bunun çözümü olacakmış gibi gençler "konuşmamayı" tercih ediyorlar. Ancak bu da bazen hatta çoğu zaman haklı olduğunuz bir pozisyonda sizi haksızlığa sürüklüyor.

Peki ne yapmalıyız konusuna şöyle cevap vereyim :

Konuşurken şunlara dikkat edin:

* Atasözünde "gırtlak dokuz boğumdur" denildiği gibi sözü dikkatle seçin.
* Kırıcı konuşmayın.
* Genelleme yapmayın..
* Suçlamayın.
* Davranışları arkadaki bir nedene bağlayarak yorumlamaktan kaçının.
* "Niyet okuyuculuğu" veya "akıl okuyuculuğu" dediğimiz bu durumdan olabildiğince kaçının.
* Geçmişe takılıp kalmayın.
* Beden dilini iyi kullanın.
* Her davranıştan kişisel sonuçlar çıkarmayın.
* Sadece ihtiyaçları ve duygu ve düşünceleri ifade edin.
* Problemin çözüm yollarını birlikte değerlendirin.
* Empati yapıp, kendinizi onun yerine koyun.

VE son olarak ;
Kitap okuman çok faydalı.
İhmal etmeden devam et lütfen.

G

gözlük

Kullanıcı
5 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
mabed528' Alıntı:
Son 1 yıldır kitap okumaya çalışıyorum siz ne önerirsiniz?
ben DR. ALA ELCİRCEVİ'NİN özellikle -ÇIĞLIĞIN GÜCÜ- adlı kitabını okumanı isterim.
%99 çok etkileneceksin ve bana kalırsa bu yazarın bütün kitaplarını okumalısın..
ayrıca MUHAMMED BOZDAĞ'IN da kitapları çok güzeldir bu kitapları okumanı kesinlikle tavsiye ederim...
teşekkürler..

C

choco-prens

Kullanıcı
19 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
gözlük' Alıntı:
mabed528' Alıntı:
Son 1 yıldır kitap okumaya çalışıyorum siz ne önerirsiniz?
ben DR. ALA ELCİRCEVİ'NİN özellikle -ÇIĞLIĞIN GÜCÜ- adlı kitabını okumanı isterim.
%99 çok etkileneceksin ve bana kalırsa bu yazarın bütün kitaplarını okumalısın..
ayrıca MUHAMMED BOZDAĞ'IN da kitapları çok güzeldir bu kitapları okumanı kesinlikle tavsiye ederim...
teşekkürler..
acaba bu kitap ne üzerine biraz açarsanız sevinirim bende diksiyonumu daha güzel ifade etmek istiyorum diksiyonla ilgilimi bu kitap