Kemal_KABCIK'ın Kaleminden

• Konbuyu başlatan Kemal_KABCIK
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde Kemal_KABCIK tarafından oluşturulan Kemal_KABCIK'ın Kaleminden başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,412 kez görüntülenmiş, 51 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı Kemal_KABCIK'ın Kaleminden
Konbuyu başlatan Kemal_KABCIK
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
K

Kemal_KABCIK

16 Ocak sabahına erişilmesine az bir süre kalmıştı. Yaşamış olduğu yalnızlıklardaki değerli zamanını, iyimserlik açısından değerlendirilesi iyi bir fırsat olduğunu belleyerek, düşünceyle geçirilen bir gecenin son anlarında, atacak olan şafağı sabırsızlıkla beklemeye koyulmuştu. Şafakla beraber, ümit ve sevinç içersinde kalarak, canlılığını göstermeye başlayacak olan doğaya uyum sağlayabilmek  istiyordu. Ve günün ilk ışıklarıyla beliriverecek olan, tüm coşku dolu uyumlu renklerin doğallıktaki ahengi ile, kendine gelmek, yeniden doğmak ve hayattan yana olan beklentilerine, kısa zamanda ulaşıvermek istiyordu. Olabildiğince, olumlu yönde, hayattan yararlanabilme fırsatlarını bir bir değerlendirme altına alıyordu.  Geçen her saniye; kazanılması düşünülen başarılar için, bir hazine değerinde olandı. Ve zamanını iyi kullanmasını düşünen bir bilinç için; kaçınılmazlıktaki bir başarı elbetteki hak olandı. Zaman işliyordu. Ve zaman içersinde ele alınan düşünülesi ince ayrıntılar; başarının, sağlam bir zemine oturtulabilmesi için, yeni yeni imkan ve fırsatları sunuyordu. Düşünmek ve de düşünülmüş olan güzelliği yaşatabilmek adına; ümit yüklü, verimlilikle geçirilecek olan bereketli fırsatlar, doğacak olan güneş ile kendini belli edecekti. Doğacak güneşe olan özlemle; insan, yeni düşüncelerin, ince ayrıntılarına yelken açacak ve insan, başarıyı zirvesinde, sevinç ve ümit  içersinde kalarak yaşayacaktı!. İnanç; zafere giden yolda, azmi elden bırakmayacak ve de sabırlı olacaktı: çünkü, özgünlüğü ve itaatkarlığı benimseyen bir bilinç böyle emrediyordu düşüncesinde!.

16 Ocak 2009 Cuma 04:23:59 / ANTALYA

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
16 Ocak sabahı galiba ilk beklentiniz sitemiz tarafından gerçekleştirildi sevgili Kemal. :)
Aramıza hoşgeldiniz.
Güzel bir yazıydı, bazen doğan güneşi bile görmeyen/göremeyen/görmek istemeyen gözler var, okurlar ve yararlanırlar umarım. Teşekkürler.

K

Kemal_KABCIK

Sevgi ve saygı çerçevemi, her gün biraz daha genişleterek; gücümün yettiğince "ÖZGÜN KALEM GÜNLÜĞÜ"mü bu sayfa üzerinden gerçekleştirmeye çabalayacağım!. SAYGILARIMLA!. TEŞEKKÜRLER!.

Mesajları ile beğenisini sunmuş olan, site yönetimine ve çalışanlarına, ayrıca TEŞEKKÜR eder,  duyarlılıklarının takdirini kazanabilmek için, daha özgür, daha özgün, daha ümitli, daha sevinçli ve daha iyi bir ruh hali ile, düşüncelerimi kaleme almaya çaba göstereceğimi, SAYGILARIMLA bildirmek isterim!. TEŞEKÜRLER!. İYİ Kİ VARSINIZ!.

K

Kemal_KABCIK

Kitap ve Çiçek Sevdalılıklarında Bir Annenin Özgün Vicdanı

Kitap, Çiçek ve Anne Sevgisi başarılara ışık tutan üç nimet!
İnsan kitabı severse eğer: gereğince anladığı ölçüde özgür!
İnsan bir çiçeği severse eğer: bağımlı kaldığı ölçüde özgün!
İnsan annesini severse eğer: varoluşları özgür-özgün yaşar!

16 Ocak 2009 Cuma 09:32:01 / ANTALYA

K

Kemal_KABCIK

Anne Vicdanının Duyarlılığı ile Beslenen Bir Varoluş İçin

Bir kitap anlatısı; insana yapamadıklarını bir bir anlatır!
Bir çiçeğe bakış ile; insan, ruhsal açlığına çareler bulur!
Kitap ve çiçek; ne incinir, ne de incitir insan olabilmişi!
Anneler, vicdanlarının sesiyle; varoluşa ait iyi  örnektir!

16 Ocak 2009 Cuma 15:51:36 / ANTALYA

K

Kemal_KABCIK

Dostluğa Ne Verebileceğimizi Düşünen Duyarlı-Cömert İnsan İçin!

Kitap anlatıları ile bitkilerle kurulan ve korunan; bir dostluk bağı!
Seni yetiştiren her şeye mecbursun, ve sevgi ile saygı yolundasın!
Kendini öğütleyen bilinçle hayatın zorlu duraklarına bitki yetiştir!
İnsan sever ve sayar; bu iki gerçek bitkilerin gelişimine kaynaktır!

16 Ocak 2009 Cuma 17:14:01 / ANTALYA

K

Kemal_KABCIK

Dostluk Adına; Cömert Yaklaşımlar İzinde: Bitki Peşindedir!.

Dostluğu ebediyete aşırmak isteyen, cömertlikler ile: insan!
Ne incinir, ne de incitir; çünkü, seviyor bitkilerini: aşk için!
Çıkarlar peşinde değil, özverili davranışın arayışıyla umutlu;
Bitkilerini seviyor ve sevdirterek, bir yol üzerinde: sevinçli!

17 Ocak 2009 Cumartesi 04:39:27 / ANTALYA

K

Kemal_KABCIK

Dostluk Adına Cömert Yaklaşımlarla Kendi Gelişiminin Takipçisi!

Geçen her saniyeyi kendi ile iç iletişimi için fırsat olarak biliyor!
Kitap okuyarak gerçekler ile yüzleşiyor; kendini geliştirebiliyor!
Okunulası bir kitaptan yararlanarak, kendi bilincini şekillendirir;
Ne incinir ne de incitir: insan, bilincinden yana kendisi sorumlu!

17 Ocak 2009 Cumartesi 05:08:03 / ANTALYA

K

Kemal_KABCIK

Dostluk Adına Cömert Yaklaşımlarla Kendi Gelişimine Duyarlı!

Kendi bilincinle düşünerek, kendi değerler kültürünü oluştur!
İnandığın insani değerleri kendi davranışların ile yaşatmalısın!
Kimse benimsemese de; iyiliğin peşinde iz sürmeye devam et;
Önceliği sevdiklerine ver ve özverili davranışınla varoluşu an!

17 Ocak 2009 Cumartesi 05:38:48 / ANTALYA

K

Kemal_KABCIK

Dostluk Adına Cömert Yaklaşımlarla Kendi Gelişimini Bitkide Görür!

Kendi varlığına duyarlı olan; kendi olgun insan yapısını tanımalıdır;
İnsan kendisini kaktüse benzetiyor ise: aşırı su, şişkin bırakacaktır!
Aşırı suyun; kaktüslere zarar verdiğini: deneyimlerim ile öğrendim!
Bu tecrübe ile kendim için ölçülü yaklaşımı: kaktüsümde keşfettim!

17 Ocak 2009 Cumartesi 06:04:14 / ANTALYA

K

Kemal_KABCIK

Kitaplar, Çiçekler ve de Düşünen İnsanlar

Doğadan yararlanmasını bilen; yararlı işte!
Bugün için hayatın değerini bilen; arayışta!
Arayış hali bitmez ve daimiliklerde dostluk!
Kendini aramak, doğruyu  yaşamak; güzel!

17 Ocak 2009 Cumartesi 06:22:06 / ANTALYA

K

Kemal_KABCIK

Sevgi, Saygı ve Düşünen  Birlikteliklerimiz

Bir düşünce ile; doğrularak ilerliyor insana;
Sevgi ve saygıyı muhafaza edebilmek için!
Bugün için sevgi ve saygı cömertlik izinde!
Gelecekte de sevgi ve saygı anımsanacak!

17 Ocak 2009 Cumartesi 06:42:00 / ANTALYA

K

Kemal_KABCIK

Sevgi ve Saygı ile Bütünleşen Duyarlılıklar!

Başarı; altı milyara saygıda, tırmanışlı inanç!
Sıçrama tahtası olarak düşünmemeli insanı;
Her bir insan: dişi ve tırnağıyla varoluşlarda!
Düşünce ve de duyarlılığınla; kendin gibi ol!

17 Ocak 2009 Cumartesi 06:49:21 / ANTALYA

K

Kemal_KABCIK

Sevgi ve Saygı ile Bütünleşen Cömertlikler!

Her insanı; kendine özgü hayat hikayesi ile:
Sevebilmeli ve de insanı sevindirebilmelidir!
Bir ümit nakşetmeli;  mısra boyu duyarlılığa!
Bir sevinç nakşetmeli; adanan cömertliklere!

17 Ocak 2009 Cumartesi 06:55:44 / ANTALYA

K

Kemal_KABCIK

Sevgi ve Saygı ile Bütünleşmiş Özverilikler!

Her insan kendinden parçalar sunar hayata:
Kimi ümidini, kimi de sevincini nakşedendir!
İnsanı; sevebilmeli ve de sevindirebilmelidir!
Özverili davranışlar; varoluşumuzun  temeli!

17 Ocak 2009 Cumartesi 07:04:32 / ANTALYA

K

Kemal_KABCIK

Sevgi ve Saygı ile Bütünleşmiş Çiçek Sevdası!

Bir çiçeğin varoluşuna adanmalıdır yalnızlıklar!
Sevgide çimlenen ve filizlenen çiçek sevdaları!
Yalnızlıklar fedakarlığın peşinde aşkla iz sürer!
Bir çiçek tohumu; ümit ve sevinç için varoluşla!

17 Ocak 2009 Cumartesi 07:07:15 / ANTALYA

K

Kemal_KABCIK

Bir Bitkiye Duyulan Sevgi; İnsana Huzur ve Umut Aşılar!​

Okuma aşkına ait iklimin baharında yaşayabilmeyi, ve sürekli olarak, okuma aşkının baharında kalabilmeyi arzu eden bir insan olabilmeliyim!.

Kaleme alınmış ve okumuş bulunduğum tüm kitap anlatılarını hayra yorabilmeli ve pozitif düşünce yolu ile hayatıma bir yön verebilmeliyim, diye düşünüyorum!.

Kitaplarla olan dostluğumu daimi kılmak adına; “İyi Olan”dan, “Daha İyi Olan” anlatıyı keşfetmesini öğrenebilme yolunda ilerleyebilmeliyim!

Duyarlılık yüklü kalemlerin; iyiliği-doğruluğu ve de güzelliği yaşatan dostluklardan oluştuğunu, gereği gibi anlayabilmeliyim!. Bende, kendi kalemime hükmederek, bu dostluk özverisi düşüncesi doğrultusunda samimiyetle ilerlemeliyim ve kendime ait düşüncelerimi de samimiyetle kaleme alabilmeliyim!.

İz bırakan, derinlik düşünürü insanlar; dualarla nasipleniyordu!. Ve ben; dualarımın verimliliği ve içtenliği ile, başarıyı yaşayabilecek olanım!. Bu amaç doğrultusunda, davranış biçimim ve sarf ettiğim sözler üzerine, üzerime düşen sorumluluğu üstlenerek, kendi hayatıma hükmedebilmeliyim!. Bu kararımda, istikrarlı olabilmeli ve daima gelişim göstererek, hayatın zorlu duraklarından, dersler çıkararak ilerleyebilmeliyim ve Yurdum ile Milletime yararlı olabilmeliyim, diye düşünüyorum!.

17 Ocak 2009 Cumartesi 23:07:45 / ANTALYA​

K

Kemal_KABCIK

Sevgi ve Saygı ile Bütünleşmiş Çiçek Sevdasında Ümit

Bir çiçeğin varoluşu ile; doğrulur ve ümide yelken açar!
Bir kitap sayfası anlatısından esinlenerek; saygıyı anar!
Çiçeğe ve kitaba verdiği değerlerle; kendi özüne döner!
Anne ve babasının gölgesinde; kitap okur, çiçeği sever!

17 Ocak 2009 Cumartesi 23:38:57 / ANTALYA

K

Kemal_KABCIK

Bir Bitkiye Duyulan Sevgi ve Saygı; İnsana Varoluşunun Manasını Yaşatır!.​

Bir sevgi üzerine nakşedilmiş insan özü!. Ve insan sevebildiğince mana içinde!. Ve de insan saygı duyabildiğince muhafaza eylemede etkili olabiliyor!.

Bir çiçeğin varoluşuna adanmış yalnızlıklar; duyarlılığın peşinde, göze hitap eden bir rengi, nefes tazeleyen ve varoluşa sürükleyen yeni bir hoş kokuyu, kendi özel hayatına katabilme çabasında!. İnsan; ruhsal sağlığına dair  sunulan güzelliklerden nasiplenmelidir!. Ruhsal sağlığıma iyi yönde etkili olabilecek araştırmalarımı, niçin hep sonralara erteledim ki?.

Her bir insan; kendi ruhsal sağlığından yana, ilk önce, yine kendisi sorumludur. Bu düşünceyle; çiçek üzerine yoğunlaşan dikkatimi verimli kılabilmek için, arayışlarımı sürdürebilmeli ve mevsimlik görülecek işlerle kendimi oyalayabilmeliyim, diye düşünüyorum!.

Duyarlılık bekleyen çiçek yetiştiriciliğine odaklanmış dikkatim; yeni bir güzelliği hayatıma kazandırmak için çaba sarf etmelidir!. Başkalarına hükmeden ve insanı yıpranışlara sevk eden, tehlikeli girişimlerden yana kendimi muhafaza eylemeli ve bir çiçeğin hoş görüntü ve kokusunda, insan varlığına sunulan sonsuzluğu keşfedebilmeliyim!. Sonsuzluk kavramı ile bütünleşen varoluş mücadeleleri, devamlılığının sağlanabilmesi mümkün olan girişimlerle taçlandırılmalıdır, diye düşünüyorum!. Bugün için, bir çiçek tohumu; kendi potansiyelini keşfederek, uygun iklim koşullarını elde ettiği ilk anda çimlenir ve filiz verir!. Bir insan da, kendi potansiyelini ve kendine uygun, pozitif ortamı keşfettiği ilk anda, kendi varoluşunun gerçeği için, kendince kararlar almalı ve kararlarında istikrar sağlayabilmelidir, diye düşünüyorum!.

Yurduna ve Yurttaşlarına yararlı olabilmeyi düşünen varlığım; her bir çiçeğin varoluşu ile ümitlenmeli ve sevinç yüklü kararlılıklarla; iyiliğin, doğruluğun ve de güzelliğin peşinde iz sürmeye devam edebilmelidir, diye düşünüyorum!. “İyi Ki Varsın!.” diyen, duyarlı dostlukların yaşandığı bir Yurt için; yetmiş milyon kez büyütülmüş duyarlılık, ümitlilik ve sevinçliliklerle ilerleyebilmeliyimdir!. İnsan varlığına sunulmuş, renk ve koku zenginliklerimiz olan çiçeklere değer vererek, kendi ruhsal dengemi muhafaza edebilmek için çaba harcamalıyım!. Kendi bilincimle olan mücadeleciliğimi; ebediyete taşıyabilmeliyim, diye düşünüyorum!.

18 Ocak 2009 Pazar 00:04:38 / ANTALYA​

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Yazmış olduğunuz dörtlükler ve araya eklediğiniz düz yazı içindeki paylaşımlarınız çok hoş.
Fakat, ard arda çok fazla eklediğiniz zaman sanki bir önceki okuduğum dörtlüğe odaklanamadan, bir diğerine geçtiğimiz hissediyorum... :)