Kategori İsteklerini Değerlendirelim

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Fikir Atölyesi kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Kategori İsteklerini Değerlendirelim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 294 kez görüntülenmiş, 56 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Fikir Atölyesi
Konu Başlığı Kategori İsteklerini Değerlendirelim
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sonuçta üyeleri ayırma durumu var mı? Var!
Kim yapacak bunu? Hele sanal bir ortamda?
Tartışma konusu belirlenir ve sunuş yazısı seçenekli verilir, insanlar gruplarını doğal olarak seçerler.
Bu arada silah verilecekse ellerine, ki dalga geçilecek boyutta bir şey yazmadım ama madem konuyu buraya getirdin, ben burada kurşun atacak üye görmüyorum birbirine.  Terbiye kuralları içinde tartışmayı bilebilecek kadar kişilikli üyeler olarak görüyorum çoğunu, agresif istisnalarda benim konum zaten değil.

Herkes kendince ne katarsa katsın orası beni ilgilendirmiyor.
Böyle bir Bölüm açıldığında herkesin fikri ile ilgilenirim elbette. Yoksa neden buradayım?

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
Sen ilgilen o zaman senin neyle ilgilendiğinde beni ilgilendirmiyor.
Ben sadece sesli yazılı düşünüyorum dedim.
Bak yukarıda yazıyor.
Ben bu sitede insanları aşagılayan fikirlere dolaylı küfreden çok üye gördüm.
Silah felan mevzunu Dalga gecer mahiyette yazdım senin benim yazdıklarımdan insanları birbirinemi vurusturalımı çıkarmak istediğimi düşünmen gibi.

Konuya gelişin ön yargılı

Gollllllllllllllllllllllll attın Taraftarı selamla zynep nasılsa trübüne oynuyon.

Bu konuyada son mesajımdır.
Eğer fikirlerim istenirse kilitli bir konuya yazmayıo tercih ederim.
Yada hiç yazmamayı.
Teşekkür ederim.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Seni benim adıma düşünmekten, senin çok bilinen ve sürekli tekrarladığın Eski Türkçe sözcükle tenzih ederim Korsan!
Tribüne oynamak çok aşağılayıcı bir sözcüktür ve tarafımdan şiddetle rededilmiştir!
Dervişin fikri neyse zikri odur gibi bir söyleme girmeyecek kadar saygılıyım bu arada.

Bu arada yorum yazdığım her mesaja "son mesajımdır" ibaresini düşersen yakında (yine senin anlayışınla) hiç bir taraftarın kalamayacağını üzüntüyle bildirmek durumundayım. Çünkü her konuya elimden geldiğince katılıyorum asgari doğrular doğrultusunda. Özgür'ün bu siteyi açmaktaki amacı kişilerin gelişmesi! Muhalif olarak, insanların şevklerini kıracaksak, hangi amaca hizmet ettiğimiz bilelim derim sadece. Muhalif oluncak konu vardır, olunur, ama her konu altında "sizler polyannasınız!" diyerek üyeleri rencide ederek neyi kazanabiliriz?
Burada senin gerçeklerin, senin konulara geyik katarak katılman, herkesi küçük görmen gibi bir durumla farklılık yaratman bile seni nasıl kurtaracak bilemem.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
İstediğim konuya ilk istediğimede son mesajım yazarım.
Kişisel tercihimdir.Çünkü benim için konu bitmiş demektir.
Kişileri rencide eden tek bir mesajımı atın buraya insanlara polyannacı demek hakaretse evet hakaret ettim birden fazlaca kere.
Ben her konuya fikrimi yazarım ve genel anlamda bir çok insandan farklı düşünüyorum.
Buda kimseyi ilgilendirmez düşüncelerimide smillelerle desteklemiyorum.
Ben taraftar meraklısı değilim.
Olanlar düşünsün.
Yalnız verilen mücadelelerin en kutsal mücadelleler oldugunu düşünürüm.
Herşeye katılmak zorundamıyım.
Kaldıki, sitedeki mesajlarım irdelendiğinde bir çok konuya katıldıgımın görülmesi son derece doğaldır.
Ön yargı işte.

Ve özgürün bu siteyi ne amaçla açtıgını biliyorum.
Oda benim ne görüşte oldugumu biliyor.Ve bu amaca zarar vericek hiç bir durumum olmadı olamaz.
Bu kurum Herşeyin üzerindedir evet ama Şahsi fikrimdir asla ve asla burada yakaladıgım bir kaç dostlugun üzerinde değildir başta özgür olmak kaydı ile.

Bana yüklediğin sıfatların hepsini misli ile sana iade ediyorum
Mesela insanları aşagı görme rencide etme gibi.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gülümsedim.
Sorun diplomalarımsa, okuldan sadece çıktılarımı aldım Mustafacım, elimde bir diplomam bile yok.
Taraftara oynama sözü, hala bu aşağılayıcı sözü kullandığın için bir şey demem, ama gerek yok ki? :)
Ne statüm, ne yaşım bunu yapmak için elverişli değil Mustafacım.
İki çocuk annesi, kendince dostları olan, hiç bir zaman sevilme kaygısı olmamış sıradan bir insanım ben. Heee araştırırım, yazarım, kazanırım. Ama kazanamadım diye karaları bağlamam, hırs yapmam.:)
Kazanmaya çalışırım, gerçekten bilinçsiz taraftara bir şey katabilirsem ne mutlu bana.
Taraftara değil, kendime oyanarım Mustafa.
Ve şimdi senden ricam, bir kere olsun sözünü tut ve "son mesajım" dedikten sonra yazma.
Teşekkür ederim.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
Sen haklısın zynep.
Sen yaz içerisinde her tür ima olsun ben yazmayayım dogru.
Ben neyimki sen yine yazdıklarınsın.

Ben yazamadıklarım olayım problem değil.
Yazmıyorum bu mesajıda yazmamışım kabul et.

Rüzgarın şiddetini en iyi maruz kalan bilirmiş. Derler yalan değil.
Sen es gürle ben bir hava boşlugunda etkimi yitiririm nasılsa.

Bu son mesajım yazmayacağım merak etme.
Çünkü bir faydası yok destan yazsam boş.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ahh Mustafa ahh, sana hep derdim, "büyük lokma ye büyük konuşma" diye ama neyse gençsin, ateşlisin, buda takdire değer, sana yalan yazıyorum filan gibi gelsede. Artık alıştım bana sorun değil. Senin bana tanıtmaya çalıştığın Zeynep'le ben daha tanışmadım, gerçi sivri dilim olduğunu, düşüncelerimi bazen kırıcı ifade ettiğimi sıkça yazarım, bu birazda şu mücadelede neyi nasıl başardık/başaramadık çıkmazlarının ve birazda gerçekten çok fazla araştırmacı ve bir şeylerin doğru olmadığı yerde itirazın agresifliğidir, ama bir hata varsa illa ki özür dilemişimdir. Senden de dilediğim gibi.
Ben haklı olduğumu savunmuyorum, çok net gerçekler dışında hiç bir konuda kimsenin "haklı" olduğunu söylemeyecek kadar objektifim Mustafa. "Doğruyum" diye bile iddia etmem, "bana göre" eklerim hatta.

Neyse...
Şimdi burada yeni bir kategori istesem haksız mıyım?
"Zynep&Korsan Karşı Karşıya"...
Yakışır mı?
Ayıp şeyler bunlar. Bence.

Çalışmak en güzeli.
Ve sana da çok içten söyleyebileceğim son sözüm, yalnız başına verdiğin haklı mücadelede taraftarınım, benim tribünümden sana çok sevgi dolu alkışlar. İçtenliğme ne kadar inanırsan, ama ben bunu çok içten yazdım.

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
Ufacık bir anlam kargaşasını nerelere kadar getirmişsiniz. Cidden inanmıyorum size.
İkinizde sitenin amacından bahsediyorsunuz. Ancak ikiniz de olayı "olgunlukla karşılama" hassasiyetini gösteremiyorsunuz. Oysa sitenin en büyük amaçlarından biri sanırım insanları olgunlaştırmak. VE konulara daha anlamlı, pozitif, çözüm dolu yaklaşabilmelerini sağlamak...

Türk Dil Kurumumuz (TDK) der ki;

Münazara nedir?
1 Bir konu üzerinde, belli kural ve yöntemlere uyularak yapılan tartışma, tartışı. 
2 Divan Edebiyatında zıt varlıklar ve kavramlar arasındaki karşıtlığı anlatan yazı türü. 
3 Bir konunun, iki grup tarafından değişik iki açıdan belli kurallar çerçevesinde değerlendirilmesiyle yapılan tartışma. 
Anlamlar konusuna girmeyeceğim. Türkçe'mizin içersinde kelimelerin asıl anlamları olduğu gibi ; yan anlamlarının da mevcut olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Sanırım Mustafa TDK'nın "münazar nedir?" sorusuna verdiği cevaptaki ilk anlamı kastetti. Zynep'de yine başka bir anlamı olan (bknz: 3 anlam) gruplaşmaya çekti.

İkinizde yanlış şeyler söylemiyordunuz. Ancak uslüp(ler) ne kadar da yanlış.

Bir daha bu şekilde tartıştığınızı görmek istemiyorum.

Sonuç olarak ;
Münazara fikri hoşuma gitti. Ancak "Eski Türkçe" olduğu için kullanmaktan yana değilim. "Tartışma" ifadesi kaba gibi gelse de şimdilik en iyisi bu gibi düşünüyorum. YA DA çok daha iyi bir fikir sunup ismini "Beyin Fırtınası" gibi değiştirmeyi de düşündüm birden.

...

Saygılar.
İyi geceler.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
Cσ∂єx' Alıntı:
Sonuç olarak ;
Münazara fikri hoşuma gitti. Ancak "Eski Türkçe" olduğu için kullanmaktan yana değilim. "Tartışma" ifadesi kaba gibi gelse de şimdilik en iyisi bu gibi düşünüyorum. YA DA çok daha iyi bir fikir sunup ismini "Beyin Fırtınası" gibi değiştirmeyi de düşündüm birden.
Saygılar.
İyi geceler.
Hani bende daha yumusak diye şey ettiydim ama.
Zaten o mesajımdda yazdım sesli düşünüyorum pardon yazıyorum diye.
Beyin fırtınasıda iyi ama yine hiddet var abi fırtına felan heheh :)
Ama sen bilirsin bana hepsi uyar tartışma kelimesine biraz ön yargılıyım kabul fazlası ile tartışmayı sevmeme ragmen :)
Nasıl diyorsan öyle olsun.
Mesajının geri kalanında ne anlamam gerekiyorsa anladım abi anlamlar konusundada aydınlattığın için ayrıca teşekkür ederim.
Saolasın.
Sanada iyi geceler.
Dipnot:Başlık için özür dilerim.
Her mesajımda her tür yaptırım hakkındır vesselam.Silmek istiyorsan silebilirsin abi.
Teşekkür ederim.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Özgür sağol.
Yazdıkların düşündüklerimle aynı;
Oysa sitenin en büyük amaçlarından biri sanırım insanları olgunlaştırmak. VE konulara daha anlamlı, pozitif, çözüm dolu yaklaşabilmelerini sağlamak...
Teşekkürler.

Son günlerde arkadaşlarımız sıkça kullanıyorlar "beyin jimnastiği" terimini , sanki beynimiz uyuyormuşta, bu konuyla harekete geçirilmiş gibi bir anlamda çıkarılabilir aslında?
Tartışma, münazara adı ne olursa olsun, ilk mesajda kurallar ve beklentiler iyi ifade edilirse, ki sen bu konuda harikasındır Özo, ve bizlerinde örnek katılımlarıylaadı ne olursa olsun keyifli bir bölüm olacağına inanıyorum ben.
Yani, rastgele fikirleri sallamak, konuya bir iki cümleyle katılmak şeklinde değilde, biraz araştırarak konuda fikir üretmek,türetmek, yazmak, çizmek, tartışmak... hani hem doğal hemde biraz araştırma. Aynen gerçek yaşamda olduğu gibi?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu sabah Harun bir mesaj yollamış arkadaşlar; siz de bir kaç satır düşündüklerinizi yazarsanız;

maxMESA' Alıntı:
Selamlar Zeynep ;

Benim bir önerim olacak. Amacımız madem kendimizi geliştirmek sözde kalmasın isterim. Yani böyle sadece konuları okumakla olmuyor biraz da uygulama lazım.

Benim isteğim ingilizce sohbet edebileceğim bir bölüm açılması. "Konuş tanış kaynaş" gibi. Yada konu başlığı da olabilir. Amacım birilerine bişey ispatlamak falan da değil yanlış anlaşılmasın. Benim ingilizcem biraz zayıf sayılır. Mesleğim icabı geliştirmem lazım. Dil kursuna falan da gidicem ama burda da böyle bir konu olsa hoş olurdu.

İyi çalışmalar. :)
Ben şöyle yanıtladım;

Zynep' Alıntı:
Haruncum günaydın.
Senin Site'ye ilgininin farkındayım ve çok teşekkür ederim öneri için. Bu öneri daha öncede gelmişti, ancak "dil öğrenelim" tarzı bir öneriydi ve sen de kabul edersin, bu riskli. Yani sonuçta sanal bir dünyadayız ve öğrenelim/öğretelim derken işin içinden çıkılmaz bir hal alabilirdi, sıkı bir denetim olmazsa. Aslına bakarsan o arada Yönetim olarak biz bu konuyu hemen reddetmemiş, ama askıya almıştık.
Senin önerin biraz daha farklı, sohbet şeklinde İngilizce'yi hem öğrenmek hem pratiğe dökmek.
Ben bu konuyu Yönetim'e taşıyacağım, olumlu, olumsuz tüm yanları görüşülür ve bir sonuç çıkarılır.
Bundan önce sanırım, Site içinde bir anket açmak ve üyelerimizin yabancı dil seviyelerini araştırmak gerek. Bu araştırma bizi daha sağlıklı bir sonuca götürmeye ışık tutar. Gerçi üye sayımız ve katılım gün geçtikçe artmakta sende farkındaysan. Bu araştırma sadece bu süre içinde Forum kullanan üyelerle gerçekleşeceğinden elbette kesin sonucu vermeyebilir ancak bir fikir sahibi olmamıza yardım eder.
Ben önerin ve ilgin için tekrar teşekkür ediyor ve sana keyifli paylaşımlar diliyorum.
Sevgilerimle.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ya benim bu fikir hoşuma gitti açıkçası. Benim de ihtiyacım var ondandır belki:)) Pratik yapacak yer arıyorum, hazır tanıdığım insanlar, sevdiğim ortam:)) Tam üye gibi konuştum hee. Bu şekilde olursa ben isterim fakat eksileri de göz önünde bulundurmak lazım..

Takip etmek açısından zorluk demişsin Zynep?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Takip etmek konusu, ilk teklif içindi canım. Yani ciddi ciddi bir dil öğrenme başlığı açılsa, buraya yanlışları bulup düzeltecek sıkı bir İngilizce eğitmeni gerekirdi.
Ama sohbet başlığı altında açılırsa, bu konuda sorumluluk biraz daha az sonuçta.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hımm! Dil öğrenme başlığı zor iş zaten evet! Hatta sakat yani:)
Dediğin gibi sohbet başlığında çok fazla üzerine düşecek bir konu olmayacaktır. Konuş tanış ın ingilizce versiyonu:))

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
Çincede fena olmaz :)
Yada fransızca şaka bir yana bence gerekli bir durum değil.
Yani henüz türkçeyi bile dogru dürüs yazamayanlar varken türkçe yarışması yapsak bir kategori açıp daha verimli olur.
Yinede değerlendirin şerh koymak kaydı ile onaylarım.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Çincede fena olmaz :)
Yada fransızca şaka bir yana bence gerekli bir durum değil.
Yani henüz türkçeyi bile dogru dürüs yazamayanlar varken türkçe yarışması yapsak bir kategori açıp daha verimli olur.
Yinede değerlendirin şerh koymak kaydı ile onaylarım.
Bunu o kadar çok yazmak istedim ki, önce dilimizi bir tam anlamıyla öğrensek diye, ama yazamadım işte, sonra "beğenmez" duruma düşüyorum artık bu konular benim için sakıncalı konular... :)
Ama İngilizce Forum içinde kullanılması yasak olmayan ikinci dil, ve sohbet sayfası olarak açılırsa, gerçekten gerekli mi, yazılı sohbet sırasında dil ne kadar öğrenilebilir ben şüphedeyim, ancak epey talep var, ve birde konuyu sizlere iletmek benim boynumun borcu.
Yoksa Haruna yazmak istediğim yanıt; "Türkçe'mizi ne kadar doğru kullandık ki, kalkıp bir de İngilizce sohbet sayfası açalım?" dı!
Oh yeap, it's time 2 work!  ;) böylede katlederim İngilizceyi!:)Pp

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
önce dilimizi bir tam anlamıyla öğrensek diye,
Arkadaşlar burası ayrı bi mevzu bence. Türkçe'yi çoğu insanın çok kötü kullandığı hatta katlettiği konusunda ben de sizinle hem fikirim. Ancak insanlar Türkçe'yi bozmaktan memnunlar ve biz de elimizden geldiği kadar onları uyarıyoruz ki ben gerçekten ing-Türkçe karışımından nefret ediyorum. Dilimize hiç bir şekilde başka dillerden kelime eklemek istemiyorum. Ama türkçe'yi düzgün kullanmıyoruz diye de dünya dili olan ing. i kullanmamak veya bu isteği bu sebepten reddetmek bana saçma geldi açıkçası..

Ayrıca siz bunu yazınca aklıma geldi; konu buradan şuraya da geliyor ki, ingilizce konuşulacak olan sayfada yarı ing yarı Türkçe kullanılarak olay geyiğe dönüşür mü?? Bu da bir ihtimal, dönüşebilir de..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
Red etmek yok abi :)
Şerh olmak kaydı ile kendi adıma onaylarım dedim.

Ama pek rağbet olacagını sanmıyorum 1 bu ing yazışmalar diğer saylara taşar bu 2.
Bazı üyeler bu durumdan muzdarip olabilir bu 3
Ve dünya dilini insanlara öğretim yada daha doğrusu geliştirmek için ön ayak olalım derken kendi dilimizin zarar görme olasılığı var bu 4.
5,6,7,8,9 da varda ilk etapta benbunları gözönünde bulunduraraktan.
Katılmıyorum ama değerlendirilirse onaylarım kendi adıma dedim.
Ben tek dogru değilim abi tek yanlış olmadıgım gibi.
Hatta bana yardımıda dokunur yahooda yazışırken heheheh.

Eksi ve artılarını iyi analiz etmek gerekir kişisel fikrim.
Geneli bağlamaz

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İşte zıp diye durduğum yer benimde bu Didem, ama bir tek konuda olumluyum, bizler İngilizce'yi İngilizler kadar olmasada Amerikalı'lardan daha iyi konuşuyoruz, zamanlama hatası bizde yapılmaz örneğin, Amerikalı I was der biz kurallara sadık kalırız I wer deriz illaki.
Burada böyle bir sayfa olsa, ben eminim en doğrusunu yazmak için araştırma bile yaparlar üyeler. Bazı konularda "hava atmak" gibi bir kompleksimiz olduğunu valla hiç inkar edemem.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ing yazışmalar diğer saylara taşar bu 2.
Ve dünya dilini insanlara öğretim yada daha doğrusu geliştirmek için ön ayak olalım derken kendi dilimizin zarar görme olasılığı var bu 4.
Bunlara ben de katılıyorum Mustafa. Ama yine de denemek taraftarıyım..

Burada böyle bir sayfa olsa, ben eminim en doğrusunu yazmak için araştırma bile yaparlar üyeler
Bu sebepten..