karne iyi gelince ödül ne olmalı video

• Konbuyu başlatan muraturkom
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde muraturkom tarafından oluşturulan karne iyi gelince ödül ne olmalı video başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,584 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı karne iyi gelince ödül ne olmalı video
Konbuyu başlatan muraturkom
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan muraturkom
M

muraturkom

http://www.uzmantv.com/iyi-karne-getiren-cocugu-odullendirmek-gerekir-mi#addComment

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ödül ya da ceza gibi yaptırımlar çocukların gelişimi için iyi bir durum gibi gözüksede tersine  onlar için en büyük olumsuzluktur. Bence çocuklar başarmak kavramını kendilerine odak noktası olarak seçmeliler tabi bunun için ailelere çok büyük görevler düşüyor. Misal şunu kazanırsan sana şunu alacağım ya da şu dersin kötü sana ceza vereceğim, bu tür yönlendirmeler çocuğu koşullandırmaktır bir nevi zoraki yaptırımdır. Çocuğa geleceğini kendisi için yaşaması gerektiği öğretilmelidir. Hediye bir başarı gösterildiğinde değil herhangi bir zamanda hiç beklenmedik bir anda da alınabilir ve bence bu çocuğu daha mutlu eder. Benim düşüncelerim bunlar en azından ilerde kendi çocuğuma bu şekilde uygulayacağım  ;) Paylaşım için teşekkürler  :)

S

spiritualsigns

Valla ben iyi bilirim teşekkür getirdiğimde ne laflar duyduğumu... dönem üçünsüsü olurken okul birincisi olmam için yapılan baskıları.... ders çalıştırmak pahasına babamın başımızda zebani kıvamında beklemesini.... hep iyi hep mükemmele oynama çabalarımızı.... üstelik üniversite mezunu bir babadan bunları yaşamak.... Allah ömür versin babacığıma ama karne zamanları hep kabustur bana....

M

muraturkom

unkapanı.. sevgili kardeşim ödül ve ceza konusuna sıcak bakmamakla birlikte hiç beklenmedik bir zamanda alınabilir düşüncesi de doğrudur.Onalara verdiğimiz maddi ödüllerden çok manevi anlamda "ne için yaptığınızı söylemek koşuluyla..derslerine sıkı çalıştığın için diye söyleyerek tada başka bir biçimde bunu belli ederek" bir öpücük ,bir başını okşama,sinemaya birlikte gitmeniz ,pazar günü bahçede voleybol vb. oynamanız. bunlar daha anlamlı ödül ve ilgi gösterme, ona özel zaman ayırdığınızı hissettirme daha da anlamlıdır.

M

muraturkom

spigularis nil /kardeşim anne babanızın baskı meselesi sizi hırpaladığı anlaşılıyor. ancak etiketinizde doktora yazıyor. Tabi ki önce öğrencinin istek ve gayreti önemlidir. Velilerden ilginin dozunu kaçırmadan yapmaları gerekir, yoksa öğrenci kendi başarılarını kendisi için değil anne babası istiyormuş yanılgısına düşmesi tehlikesi vardır.Bu tip kişilerin iyi bir diplomaya sahip olmalarına karşın hedef seçmekte ,kendine ileriki yaşlarda güvenemeyen,asosyal kişiliklere sahip bireyler olması muhtemeldir.

S

spiritualsigns

Hocam ismim şu şekilde okunuyor sipiritualsayns... yorumunuz için teşekkür ederim, doktora programında olmamda benim tercihim değildi... bu hayata gelmenin benim tercihim olmaması gibi... ben salt Nil'den hoşnutum... özelliksiz vasıfsız kendi içinde yaşadığı çevrenin etkilerinden sıyrılmış bir NİL...

M

muraturkom

nil kardeşim
spiritualsigns' Alıntı:
Hocam ismim şu şekilde okunuyor sipiritualsayns... yorumunuz için teşekkür ederim, doktora programında olmamda benim tercihim değildi... bu hayata gelmenin benim tercihim olmaması gibi... ben salt Nil'den hoşnutum... özelliksiz vasıfsız kendi içinde yaşadığı çevrenin etkilerinden sıyrılmış bir NİL...
iyi ya işte ayakları yere basan doktora yapan birisin.çok iyi. şimdi kendi tercihlerini de yapabilirsin

S

spiritualsigns

muraturkom' Alıntı:
nil kardeşim
spiritualsigns' Alıntı:
iyi ya işte ayakları yere basan doktora yapan birisin.çok iyi. şimdi kendi tercihlerini de yapabilirsin
Kaç yaşındasınız Hocam... ?? Bakın size tek bir şey söyleyeyim.... "OK YAYDAN ÇIKTI" bilmem anlatabildim mi?  Benim sorunum tercihlerime müdahale değil yada ayakta duramama değil... artık bir geri dönüş yaşamanın ne kadar isabetsiz olduğu... Ben evimin karşısındaki oyun parkında salıncaklara biniyor kaydıraktan kayıyorum ama saat 00.00'da... :)

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben evimin karşısındaki oyun parkında salıncaklara biniyor kaydıraktan kayıyorum ama saat 00.00'da...
Nil nedense bu sözünde çok duygulandım bi burukluk hissettim kendimde  :)

S

spiritualsigns

UNKAPANI' Alıntı:
Ben evimin karşısındaki oyun parkında salıncaklara biniyor kaydıraktan kayıyorum ama saat 00.00'da...
Nil nedense bu sözünde çok duygulandım bi burukluk hissettim kendimde  :)
Vallahi bir şey diyeyim mi? Çocukken hiç hatırlamam öyle parka falan gideyim.. salıncakmış kaydırakmış... Bizimkiler kızardı :) sağolsunlar... EE ders çalışmak varken olacak iş mi park sokakta oyun.. Hoş ben oynamadım demiyorum ama hatırlayacağım bir kesit yok... demek ki çok azmış... Şimdi kızlarla gece yarısı gidiyoruz çok eğlenceli oluyor  ;D

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Benim en büyük ödülüm ailemin tebrik etmesiydi genelde. Bir de dedeme göstermeyi çok severdim. Dedem karnemi görünce gururlanırdı. Neden bilmiyorum ama öyleydi işte.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir de dedeme göstermeyi çok severdim. Dedem karnemi görünce gururlanırdı. Neden bilmiyorum ama öyleydi işte.
Aynen! Annemlerin değil de dedemin görmesi benim için çok önemliydi. :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Heheh ilk karne aldığım yıl aklıma gelioda. Nassıda bir yıldı öle 80 -81: öğretim yılı :d
Valla o zamanlar ne ödülü,  6 kardeşiz babam ödül işine girse çıkamazdı heralde ondan bizde babamı heç zorlamazdık valla. Bizim için özellikle benim için en büyük ödül, 3 aylık sonsuz özgürlükte geçirilen bir zamandı. Ama hiç elime geçmedi o özgür zamanlar o ayrı konu. Babam yaz aylarımızı zehir edicek bir icatta her zaman bulunabilen bir mucitti.
2 yaz hindilerle geçti, birisi koyun. Kendimi hayvanlara çok iyi tanıttım o zamanlarda :d
Hatta empati denen şeyi ilk o zamanlar öğrendim bir  hindi gibi düşünebilirim mesela..
Onların neler çektiğini biliyorum :d

M

muraturkom

nil / sevgili site arkadaşım / Ben 42 yaşındayım . Ok yaydan çıkar tabi. Çocuklarımızı şimdi de sbs çıkarak çocukluktan koparılma ve dersanelere kendimizi öptürmeye daha erken zamanda koşum takımları takılmış yarış atına çeviren aptal bir sistemin evlatlarıyız biz.
  Çocuklar dersaneden okula oradan eve  ödev hazırla kaç soru çözdün .
Veliler benim çocuğum senin çocuğunun çözdüğü soruları döver valla 200 adet çözüyor, havalarını atıyorlar.
Peki geri gelemeyecek o güzelim bebeklerin , oyuncak arabaların , oyuncak trenlerin tatlı dünyası ne olacak onları bize kim geri verecek.Çalınmış çocukluk yıllarını, bir gün bir bakan çıkıpta "toplumdan özür diliyoruz yanlışlık olmuş mu "diyecekler . Çok kızgınım Çooook.

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
muraturkom' Alıntı:
nil / sevgili site arkadaşım / Ben 42 yaşındayım . Ok yaydan çıkar tabi. Çocuklarımızı şimdi de sbs çıkarak çocukluktan koparılma ve dersanelere kendimizi öptürmeye daha erken zamanda koşum takımları takılmış yarış atına çeviren aptal bir sistemin evlatlarıyız biz.
  Çocuklar dersaneden okula oradan eve  ödev hazırla kaç soru çözdün .
Veliler benim çocuğum senin çocuğunun çözdüğü soruları döver valla 200 adet çözüyor, havalarını atıyorlar.
Peki geri gelemeyecek o güzelim bebeklerin , oyuncak arabaların , oyuncak trenlerin tatlı dünyası ne olacak onları bize kim geri verecek.Çalınmış çocukluk yıllarını, bir gün bir bakan çıkıpta "toplumdan özür diliyoruz yanlışlık olmuş mu "diyecekler . Çok kızgınım Çooook.
düşüncelerinizin tamamına katılıyorum hocam ağzına sağlık..

M

muraturkom

korsan / kardeşim arkadaşım.
Sen de beni duygulandırdın. Hindi meselesine taktım şimdi.
Ben de benzeri bir öğrencilik dönemi geçirdim .Babam da icatçıymış "değimin çok hoş", o da eczanede çırakların temiz işte çalıştıklarına kara vererek beni eczanede çalışmam için ikna etmişti. Arkadaşlarım marmarise gezi var sen de gelsene ? cevap. yok sağolun bu gece eczane nöbetçi ayrılamam.Bu cevabı veren çocuk yani ben 12 yaşındayım. İçim kavruldu yıllar öncesine gitim işte ,sağlık olsun ne yapalım.

S

spiritualsigns

Ben yazları staj mahiyetinde çalışıyordum... öyle none stop deniz tatil okul tatili keyfi bilmem... Aileme ait arazide ekili tütün kırma ve pamuk toplama işlerinide az yapmadım... çalışanlarımız beni kızları gibi severdi.. yanlarında getirdikleri yemekler çok lezzetli olurdu... Tarlamızda kocaman çınar ağacının altında 10 arlı gruplar halinde yemek yerdik.. Kapkara bir kız oluyordum güneşten.... çok güzel zamanlardı...

M

muraturkom

nil / Hey gidi o bağ bahçe günleri hey.
büyüdüğümüzde o yılları unutuyoruz. Kimi zaman bir dutun lezzeti, bazen üzümün kokusu bile beni o yıllara çağırır, giderim haytilimde çocukluğuma dert tasa yok, fatura yok, mutlusun birileri seni çok seviyor.

G

gözlük

Kullanıcı
5 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
ben yıllardır takdir alıyorum daha bir kere bile ödül almadım :D