Karadenizli bir babanın Almanya’da çalışan oğluna gönderdiği mektup...

• Konbuyu başlatan eftelya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde eftelya tarafından oluşturulan Karadenizli bir babanın Almanya’da çalışan oğluna gönderdiği mektup... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,093 kez görüntülenmiş, 32 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Karadenizli bir babanın Almanya’da çalışan oğluna gönderdiği mektup...
Konbuyu başlatan eftelya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MENEKŞE
E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Uy sevgili uşağum, Allah’ın selamı tabiidur.

Mektubumu çok yavaş yazayrum, Çünkim bilirum ki,okuman zayuftur, çabuk okuyamazsun...

Benden sana sual edersen, Allahuma pin sükür iyiyum, yeni pir is buldum. Emrimde 1500'e yakin adam var, hepside sessuz sedasuz, kendi hallerinde... Ne is puldugumu soraysan söyleyecegum patlama, mezarluk pekçisi oldum...

Geçtiğimiz hafta puraya iki tefa yagmur yagdu... Piri pazartesinden perşembeye, öbüride perşembeden pazara...

Bacin Emine bir uşak doguracak, daha erkekmidir kizmidir pelli degil, haçan o yüzden saga dayi mi oldin, teyzemi oldin söyleyemeyrum.

Pahriyede askerlik yapan 10 usaguda kaybettuk. Pindikleri denizaltu pozulmus, motoru turmus, inmis asagu, denizaltuyu itekleyup, motorunu çalistirmak istemuslar...

Temel emicende tükkan açtu, o da 30a alduguni 25e verir, sürümden kazaniyormus öyle dedu...

Bizim köye findukçularun Temel'i muhtar seçtuk, akullu usak... Geçen gün hepimizu zelzeleye karsi asi etturdu. Temel hem akillidur, hemde dürüsttür... Geçenlerde bir taksinin soförü köye varmis, muhtari ariyor, meger yolda bir tavuk ezmis sahibini soraymus. Muhtar Temel tavuga pakmis, ha bu pizden deguldur pizum köyde yassu tavuk yoktir demis...

Senin küçügün Ergin çok akullu usak çikti. Geçen gün tepeye varmis, elinde bir ip sallayip duriy. Anan uy usagum ne edeysun orada demis. O da heva durumuna bakayrum demis. Çektum oni aksam karsuma, anlat bakayum su hava turumu isinu dedum. Anlattu, meger ip sallaninca havanin rüzgarli olduguni; ip islanunca da yagmur yagduguni anlaymis. Çok akillu usak vesselam. Sen o yasta böyle akillu degildun.

Senin gönderdigun resmi alduk, pir yaninda bir Alman herif pir yaninda pir Alman karisi var, ortada da sen. Iyiki resmin arkasina ortadaki penum diye yazmissun yoksam tanimayacaktuk.

Yaa iste böyle usagim. Memleçetten saga pol pol havadis.. Yeni havadis olursa yine yazarum. Baki hüdaya emanet ol.

Baban

NOT:  Mektupa para koyacaktim, ama geç akluma geldi, zarfi kapatmişum.

alıntı

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ay çok güsell koptm ya okurkennnn  ;D

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Güzeldi Teşekkürler.

B

busra_53

Kullanıcı
1 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
cok güzeldii :D :D

C

cvrzet

Kullanıcı
1 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
haçan bu bana gelen mektupa benzeyi da ama bubacum mektubu türçiyeye gelinçe vermiştu bu olamaz :):):

K

Kardelen

çok süper ya çok güzel gülmekten öldüm  :D  ;D  ;D tşkler paylaşım için yaws very good :)