Kapsamlı Sağlık Rehberiniz

  • Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Kapsamlı Sağlık Rehberiniz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,710 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Kapsamlı Sağlık Rehberiniz
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com


Nil Gün’ün PSİKO KİNESİYOLOJİ - PİKİ SAĞLIK OLSUN kitabı çıktı. Artık çantanızda hem kendiniz hem de sevdikleriniz için sürekli taşımak isteyeceğiniz bir başvuru kitabınız var.
 

Psiko Kinesiyoloji PiKi Sağlık Olsun kitabı,
A dan Z ye tüm hastalıkların ve sorunların psikolojik nedenlerini anlamak ve kök sorunu afirmasyonlar, çapa sözcük, renk, sembol ve bazı temel PiKi teknikleri ile ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak
sağlık rehberinizdir.

Psiko Kinesiyoloji (PiKi), iradenin ve pozitif düşüncenin ötesinde inanç değiştirici bir sistemdir.

Hayatınızın her boyutunda bilincinizde ya da bilinçaltınızda yer alan ve sizi desteklemeyen inançları değiştirmek için, PiKi teknikleri, iyileşmenin hızını arttıran ve bedenin bilgeliğine dayanan bir uygulamadır. Birçok ülkede özellikle eğitim, sağlık ve iş yaşamında yaygın olarak kullanılmaktadır.

İyileşmek ile tedavi olmak arasında fark vardır.

İyileşmek kişinin fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal boyutta dengeye ve sağlığa kavuşmasıdır.

Soğuk algınlığından kansere kadar tüm hastalıklar daha derin duygusal nedenlerin bedende tezahür eden sonuçlarıdır (semptomlarıdır). Dolayısıyla tüm hastalıklara kök sorunların bedensel sonuçları, görüntüleri ya da izdüşümleri olarak bakabiliriz.

Tedavi, ilaçlarla ve/veya ameliyatla hastalığın bedendeki fiziksel varlığının ortadan kaldırılmasıdır. Ama hastalığı yaratan duygusal, zihinsel ve ruhsal nedenler hâlâ yerinde durmaktadır; bir başka hastalık olarak, bir başka organda ya da yeniden aynı hastalığı tekrar ederek ortaya çıkmak üzere.

İnsan bedenini adeta parçaları tamir edilebilen bir makine gibi gören Ortodoks Tıp, virüs, bakteri, çevresel koşullar gibi dışsal faktörlerin bedene saldırıda bulunduğunu ve hastalıkların bu saldırıların etkisiyle oluştuğunu ve bedendeki “semptomları” ortadan kaldırarak sizi iyileştirdiğini düşünür. Buna göre hastalık kişinin kendisinin yarattığı bir şey değil, “başına gelen” ya da “yakalandığı” bir şeydir.

İyileşme ancak sizin yardımınızla olur. Hiçbir doktor, hiçbir uzman, hiçbir teknik, siz aktif olarak iyileşme sürecinize katılmadan sizi iyileştiremez. Bir uzman sizi “tedavi” edebilir ama iyileştiremez.

Sağlık, sadece hastalık semptomlarının olmaması değil, ruhumuzda yaşam sevincinin de olmasıdır.

Hastalıklarınıza odaklanarak asla sağlık yaratamazsınız. Sağlık, sevgi ve şükranla gelir.

İyileştirici güç kendi içimizde, dışarıda değil.

Bedenimiz en iyi uzmandan, doktordan, teknikten daha bilgedir… Yeter ki bedenimizin dilini öğrenelim. Bize, bizimle ilgili söyleyeceği öyle çok şey var ki.

Şu anda hastalık semptomlarını ortadan kaldırmak için ilaç ve ameliyat gibi tedavi yöntemlerini kullanıyor olsanız bile bedeninizin bilgeliğinin rehberliğinden de yararlandığınızda iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.not:alıntıdır.
 
Üst