KANSERE KARŞI

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde M tarafından oluşturulan KANSERE KARŞI başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,021 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı KANSERE KARŞI
Konbuyu başlatan M
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan agokalper
M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Amerikan Kanser Araştırmaları Enstitüsü,vücudu kanser,kalp krizi,Alzheimer ve diyabet gibi ciddi rahatsızlıklara karşı koruyan besinlerin listesini açıkladı.İşte Amerika'nın en iyi uzmanlarının hazırladığı besin reçetesi:


BADEMHergün,bir çay fincanının yarısını dolduracak miktarda,yani 30 gram badem yemeyi ihmal etmeyin! Badem kandakı kötü kolesterol oranını %4.4 oranında düşürüyor.Böylece damar tıkanıklıklarını önleyerek,dolaşım sistemının düzenlli olarak çalışmasını sağlıyor;kalbi koruyor.


KAHVE Günde 2 fincan sütlü kahve özellikle orta yaşlardan sonra görülen Parkınson ve Tİp-2 diyabete karşı vücüdu koruyor.Dİyabete yakalanma riskini %35 azaltıyor..


TARÇIN Her yemekten sonra küçük bir çay kaşığı dolusu tarçın su ile içilir..Tarçın,kan şekerini düzenliyor,ayrıca sinir sistemını rahatlatıyor..

PATATES Antioksidanlar yönünden çok zengin.Akciğer kanseri,diyabet ve kalp krizine karşı koruyor.Kızartmak yerine haşlanmışı veya fırında pişmişi tercih edilir..


ZEYTİNYAĞI Kanser riskini azaltıyor.Günde 25 gr zeytinyağı alanların idrarlarında,hücrelere zarar veren maddenın seviyesi azalır.

ÇAY Sİyah veya yeşil çay her türlü kanser riskinin azaltılmasında etkli bir rol oynar.Çay ayrıca Alzheimer ve kalp krizine karşı vücudu korur.
 
Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Paylaşım için teşekkürler....
Bu da bende olsun kansere karşı en büyük ilaç stresten uzak durmak tabi nasıl olur orası ayrı ;D
 
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
faydalı bilgi ama her gün iki bardak kahve içilmez gibi geliyo bana  :(
 
Üst