Kalp Krizlerinin Maç Günlerinde Artması Gerçek

  • Konbuyu başlatan roze
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde roze tarafından oluşturulan Kalp Krizlerinin Maç Günlerinde Artması Gerçek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,733 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Kalp Krizlerinin Maç Günlerinde Artması Gerçek
Konbuyu başlatan roze
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan roze
R

roze

Kullanıcı
31 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
Yeni bir araştırmaya göre erkeklerin milli takımlarının önemli bir maçı olduğu gün kalp krizi geçirme olasılığı diğer zamanlara kıyasla üç kat daha fazla.
Bilimadamları büyük maçların yarattığı stresin kalp atardamarında sorunlara yol açtığını belirledi.

Almanya’daki 2006 Dünya kupası sırasında yapılan araştırmada evsahibi takımın maçları olduğu günlerde kalp kirizi ve atardamar sorunu sayısında hızlı bir artış meydana geldiği ortaya çıktı.

Araştırmacılar kalp hastalığı sorunu olan hastaların önemli futbol maçlarını izlemeden önce ilaç almaları gerektiğini söylüyor.
The New England Journal Medicine adlı tıp dergisinde yayımlanan araştırmada ev sahibi Almanya’nın çeyrek finalde Arjantin’i penaltı atışlarıyla yendiği gün kalp sorunlarının hızla arttığını, daha sonra Almanya’nın yarı finalde uzatmalarda İtalya tarafından elenmesiyle de kalp krizi sayısının zirve yaptığını belirledi.

Raporda, “strese yol açan neden aslında maçın galibiyet ya da mağlubiyetle sona ermesi değil. Stresin asıl nedeni penaltı atışlarına giden maçlar gibi dramatik bir karşılaşmayı izlerken yaşanan yoğun gerginlik ve heyecan ,” sözlerine yer verildi.
 
Üst