Kişisel Gelişim Eğitimi

KADIN ERKEK ARASINDAKİ FARKLAR......

  • Konbuyu başlatan ömürr
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde ömürr tarafından oluşturulan KADIN ERKEK ARASINDAKİ FARKLAR...... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,181 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı KADIN ERKEK ARASINDAKİ FARKLAR......
Konbuyu başlatan ömürr
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan cnslmst
Ö

ömürr

Kullanıcı
19 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
Farklı yapılarıyla kadın ve erkek
Kadın ve erkek arasındaki 40 fark


Kadınla erkeği birbirinden ayıran 40'a yakın madde var. İşte vücut kokusundan kan basıncına, kas gücünden saç teline kadar kadın erkek arasındaki farklar ve nedenleri:

 

Ergenlik Sivilcesi: Erkeklerin sivilce sorunu daha fazladır. Bu da daha çok testosteron hormonundan kaynaklanmaktadır. Bu hormon yağ bezlerini uyarır ve derideki gözeneklerin tıkanmasına, dolayısıyla da sivilceye neden olur.

Saldırganlık: Erkekler kadınlardan daha saldırgan olup bedensel güç kullanımına daha eğilimlidirler. Bunun açıklaması da testosterona bağlanmaktadır. Buna karşılık kadınlar kelimelerle saldırır ve savaşırlar.

Kan: Erkeklerde 4.5, kadınlarda 3.6 litre kan vardır. Erkek kanı daha koyu kıvamlıdır, bir damlasında 1 milyon kan hücresi vardır.

Yaş dönümü: Kadınlar menopoz döneminde ateş basması, uykusuzluk, şişmanlama, gece terlemeleri ve vajina kuruluğu gibi belirtiler yaşarlar. Erkekler andropoz denen yaş döneminde hemen hemen hiçbir bedensel belirti yaşamazlar.

Vücut ısısı: Erkeklerin vücut ısısı kadınlardan daha yüksektir. Su: Erkek vücudunun yüzde 60-70'i sudan ibarettir. Kadın vücudundaki su oranı ise yüzde 50-60 arasındadır.

İskelet: Erkeklerin omuzları daha geniş , kolları ve bacakları daha uzun, kemikleri daha ağır, eklemleri de daha büyüktür. Buna karşılık kadınların kalça kemikleri daha geniş, eklemleri daha esnektir.

Duyu organları: Kadınların işitme ve koklama duyuları daha güçlüdür. Buna karşılık erkekler ışığa karşı daha hassastır.

Enerji harcaması: Erkekler hareketsizken vücudun metrekaresi başına 39,5 kalori yakarlar. Kadınlar ise 37 kalori. Erkeğin günlük kalori ihtiyacı 2700 kalori, kadınınki 2000 kaloridir.

Yağ: Erkeklerde kadınlarınkinin yarısı kadar yağ dokusu vardır. Kadınlarda yağ dokusu vücudun yüzde 27'sini oluştururken, bu değer erkeklerde yüzde 15'tir.

Ağlamak: Kadınlar erkeklerden 5 kat fazla ağlarlar. Genellikle de saat 19.00-22.00 arası.

Beyin: Erkek beyni yüzde 14 daha ağırdır. Buna karşılık kadınlarda iki yarım küre arasındaki iletişim daha iyidir.

Kalp atışı: Erkeklerin kalbi daha büyüktür ve daha yavaş çarpar: Dakikada ortalama 72. Bu değer kadınlarda 80'dir.

Sıcaklık duyarlılığı: Kadınlar kalın yağ dokuları nedeniyle soğuğa daha dayanıklıdırlar.

Yaşlanmak: Erkekler kadınlardan daha hızlı yaşlanırlar. 35 yaşındaki bir erkeğin damar sistemi 50 yaşındaki bir kadınınkine eşdeğerdir.

Kaslar: Erkekler kadınlardan yüzde 50 oranında fazla kas gücüne sahiptir. Buluğ çağında erkeklerde kas hücrelerinin sayısı 20 misli, kadınlarda 10 misli artar. Erkekler kadınlardan üçte bir oranında daha güçlüdürler.

Buluğ: Erkekler buluğ çağını 10-15, kadınlar 9-14 yaşları arasında yaşarlar.

Yaşam Süresi: Erkeklerin ortalama omrü 71,5 yıl, kadınların 78 yıldır.

Bacaklar: Erkeklerin bacakları daha uzun ve kaslıdır. Bu yüzden kadınlardan daha hızlı koşar, daha uzağa zıplarlar.

Vücut ölçüleri: Erkek ortalama 175 cm boyunda ve 73,5 kg ağırlığındadır. Göğüs çevresi 98,5cm , beli 80,4cm'dir. Kadın ortalama 160 cm boyunda olup 61,2 kg'dir. Göğüs çevresi 90,1; kalça genişliği 96,5 cm; beli 74,3 cm'dir.

Adem elması: Gırtlaktaki adem elması adlı çıkıntı sadece erkeklere hastır.

ERKEĞİN CİĞERİ GENİŞ

Akciğerler: Erkeklerin akciğerleri kadınlarınkinden yüzde 50 daha geniş hacme sahiptir.

Yemek: Aynı kilodaki kişilerden, erkekler kadınlardan daha çok yemek ihtiyacı duyarlar; çünkü metabolizmaları daha hızlıdır.

Solunum: Erkekler dakikada 16 kez, kadınlar ise dakikada 20-22 kez soluk alıp verir. Her iki cinsin günde soludukları miktar ise aynıdır.

KADININ DERİSİ DAHA İNCE

Hastalıklar: Erkekler hayatları boyunca kadınlardan ortalama 40 gün daha az hastalanırlar.

Dirsek: Kadınlar erkeklere kıyasla kollarını dirsekten 6 derece daha fazla açabilirler.

Kromozomlar: Erkek ve dişilerde toplam 46 kromozom vardır. Bunların yarısı babadan, yarısı anneden gelir. Bu 46 kromozomun içinden iki tane cinsiyet hormonu vardır ki; bu erkekte XY, kadında XX olarak bulunur.

Saçlar: Kadınların saçları daha sık ve daha dirençlidir. Saç kökleri iki milim daha derinde olduğu için erkeğinki kadar çabuk dökülmez.

Deri: Erkeklerin toplam 1,8 metrekare, kadınların 1,6 metrekare derileri vardır. Kadını derisi daha ince ve kuru,bu yüzden de daha hassastır. Erkekte ter bezleri ve deri altı yağ bezleri daha fazla olduğundan derisi yağlıdır ve daha çok terler.


 
H

hayal_12

"Ağlamak: Kadınlar erkeklerden 5 kat fazla ağlarlar. Genellikle de saat 19.00-22.00 arası..."

Diğer maddeler değil de bu sanırım biraz "kadın gözüyle" yazılmış.. Kim demiş erkekler ağlamaz diye.. Öyle bir ağlar ki erkek, ta yüreğinin içinden.. Gözyaşını kimse görmez o başka...
 
Ö

ömürr

Kullanıcı
19 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
belkide ölle bir devrim oldugu için erkeler kolay kolay aglamdıkları için her duyguyu bizim gibi gözönünde yaşamadıkları ifade etmedikleri için olsa gerek ne dersinn..... ;)
 
H

hayal_12

Kolay ağlarlar derim ben.. Sezai Karakoç der ya "kim demiş erkekler ağlamaz diye/ ben mum gibi erkekler ağlar diyorum..." Dediğim gibi erkekler gözyaşlarını pek göstermezler.. Islak yastıklar şahittir!
 
Ö

ömürr

Kullanıcı
19 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
Aşağıda anlatılanlar bir ofisde sekreter olarak çalışan bir bayanın başından anlatılanlar olarak internette geziyor.Hikaye ne kadar doğru ne kadar yalan bilmiyoruz ama önemli olanın yalanda olsa bu tür olayların malesef sık sık yaşandığınıda göz önünde bulundurarak dikkat etmemiz gereken bir durum olduğunu sizlere hatırlatıyoruz..       

SEKRETER ARKADASIMIZIN 16 VE 12 YASLARINDA IKI ADET COCUGU VAR. COCUKLAR OKULDAN DONDUKLERI BIR GUN BILGISAYARLA OYUN OYNUYORLAR. TELEFONCALIYOR. TELEFONDAKI KISI KENDISINI SOYLE TANITIYOR. "BEN SINCAN JANDARMA KARAKOLU'NDAN FILANCA BASCAVUS. BUGUN OGLEN ITIBARIYLE OSTIM KAVSAGINDA BIR ZINCIRLEME TRAFIK KAZASI OLDU. KAZAYA KARISAN ARACLARDAN BIR TANESININ DE PLAKASI 06 XX 900, YESIL RENK MAZDA. ARACI KULLANAN VE OLAY YERINDE VEFAT EDEN BAYANIN ANNENIZ OLMA IHTIMALI VAR."

VERILEN PLAKA VE ARAC TANIMI ANNELERININ PROFILINE UYDUGU ICIN COCUKLAR FENALASIYOR. OLAY SOYLE DEVAM EDIYOR; "SIMDI BAYAN MAKTULUN UZERINDEN BIR KIMLIK CIKTI, ANCAK KIMLIK PARCALANDIGI ICIN, ELIMIZDEKI BILGILERLE DOGRULAMA YAPMAMIZ GEREKIYOR. ANNENIZIN TAM ADI/SOYADI, DOGUM YERI, DOGUM TARIHI, KUTUK BILGISI, ANNE ADI, BABA ADI. SON OLARAK DA ANNENIZIN KIZLIK SOYADI."

COCUKLAR TABI O PANIK ANINDA GEREKLI TUM BILGILERI VERIYORLAR. KONUSMAYA ARADA ARKADAN BASKA BIR ERKEK SESI DE KARISIYOR. "KOMUTANIM, AMBULANS GELMIS NE YAPALIM" SEKLINDE SORULAR. TELEFONU

KAPATMADAN ONCE DE EN SON OLARAK "VERDIGINIZ DOGUM YERI VE BABA ADI ELIMIZDEKI EVRAKTAKINE UYMUYOR, OLEN KISI BASKA BIRISI OLABILIR, BIZ SIZINLE BAGLANTIYA GECERIZ"DIYORLAR. COCUKLAR HEMEN ANNELERINI ARIYORLAR. ANNE IS YERINDE, SAPASAGLAM. SEKRETER ARKADAS GELIP YASADIGI OLAYI BANA AKTARIYOR. ILK AKLIMA GELEN SEY "DERHAL INTERNET BANKACILIGINDAN YARALANDIGINIZ BANKALARA HABER VERIN VE BILGI ALMAYA CALISIN, BIRISI SIZIN TUM KIMLIK BILGILERINIZI ELE GECIRMIS,HESAPLARINIZA ULASMAYA CALISIYORLAR". KENDISI ILK OLARAK GARANTI BANKASI'NIN INTERNET BANKACILIGINA GIRMEYE ÇALISIYOR,"BANKANIZI ARAYIN" MESAJI ALIYOR. DERHAL BANKAYI ARIYOR. ILK OLARAK HESAPTAKI PARA DURUMU KONTROL EDILIYOR, KAYIP YOK. ANCAK KREDI KARTLARI VE INTERNET BANKACILIGININ GARANTI BANKASI MERKEZINCE IPTAL EDILDIGI ANLASILIYOR. 
DETAYLI GORUSMELERDEN SONRA, AYNI GUN BIR BAYANIN SEKRETERIMIZE AIT INTERNET SIFRESINI "DEGISTIRMEK" AMACIYLA DESTEK TELEFON HATTINI ARADIGI ANLASILIYOR. TUM KIMLIK BILGILERINE DOGRU CEVAPLAR VEREN "SALDIRGAN", ANNE KIZLIK SOYADI SORULARINA YANLIS CEVAP VERIYOR. BUNUN UZERINE OLAYIN BIR SALDIRI OLDUGUNU ANLAYAN OPERATOR TELEFON NUMARASINI NOT EDIP, GEREKLI HESAP KILITLEME VE KREDI KARTI IPTAL ISLEMLERINI YAPIYOR.
YASANAN OLAYDA ADAMLARIN ATLADIGI SEY SU. SEKRETER ARKADASIMIZ VE ESI,YILLAR ONCE ARALARINDA BIR KARAR ALIYORLAR.DIYORLAR KI, ANNE KIZLIK SOYADI OLARAK ORTAK SANAL BIR ISIM BELIRLEYELIM,HER TURLU ISIMIZDE GERCEGI YERINE ONU KULLANALIM. EVI ARAYAN SALDIRGANLAR "GERCEK" KIZLIK SOYADINA ULASMIS OLUYORLAR.SIZLERE TAVSIYEM "ANNE KIZLIK SOYADI" KONUSUNU SIZ DE BENZER BIR YONTEMLE DEGISTIRIN. COK AKILLICA. INANILIR GIBI DEGIL. 12 YASINDAKI COCUGU YASADIGI DUYGUSAL TRAVMA NEDENIYLE TEDAVI GORUYOR. GEREKLI SUC DUYURULARI YAPILDI VE TAHKIKAT DEVAM EDIYOR.INSANLARIN ACIMASIZLIGINA INANABILIYOR MUSUNUZ?
 
C

cnslmst

hayal_12' Alıntı:
"Ağlamak: Kadınlar erkeklerden 5 kat fazla ağlarlar. Genellikle de saat 19.00-22.00 arası..."

Diğer maddeler değil de bu sanırım biraz "kadın gözüyle" yazılmış.. Kim demiş erkekler ağlamaz diye.. Öyle bir ağlar ki erkek, ta yüreğinin içinden.. Gözyaşını kimse görmez o başka...
sana katılıyorum hayal...
 
Üst